İçkiden sakınınız; Çünkü o her kötülüğün anasıdır. - Hz.Muhammed (sav)
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Kütahya Ilıca Kaplıcaları

Kütahya Ilıca Kaplıcaları
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Burası Kütahya'nın yıllardır akan şifalı sularının merkezi. Kütahya'nın kuzeyinde yer alan ılıca kaplıcaları, Kütahya-Eskişehir karayolunun 21.km sinden 4 km içeridedir.

Eskişehir'den veya Bozüyük'den Kütahya'ya doğru ilerleyen yol muhteşem bir göl manzarası eşliğinde Kütahyaya yaklaşır. Kütahyaya 21 km kala, ılıca'yı gösteren ok, 4 km sonra sizi yörenin en ünlü kaplıcalarının ve havuzlarının bulunduğu Ilıca'ya kavuşturur.

Kütahya ılıcanın en güzel yanlarından biri İstanbul-Antalya karayolunun üzerinde bulunması. Bu nedenle kısa bir süreliğinede olsa her zaman uğranılabiliir olmasıdır.

Termal turizm potansiyeli açısından oldukça zengin olan Kütahya ılıca kaplıcaları Etrafı çam ormanları ile kaplı, temiz havası ve bol oksijeniyle tam bir dinlenme ve huzur mekanıdır.

Yemyeşil bir orman içinde şifalı sularının akdığı bir bölgede yer alan ılıca sağlıklı yaşam ve tatil imkanlarını bir arada sunuyor. Alt yapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olan ılıca kaplıcaları, bir yerleşim merkezi olup Bakanlar kurulu tarafından 23-3-1989 tarihinde "Termal Turizm Merkezi" ilan edilmişdir.
Ilıca merkezinde yılın her günü açık bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz otel, pansiyon,apart evler ve alış-veriş merkezleri bulunmaktadır.

Kaplıcalar
Doğal su kaynağı kullanan kaplıca suları 25-43 derece arasında ısıya sahip olup, ılıştırılmadan banyo yapılabilen kaplıca suları oligometalik sular gurubuna girer.

Kalsiyum magnezyum ve bikarbonat gibi kimyasal özellikleri içeren şifa kaynağı kaplıca suları berrak renksiz ve kokusuzdur.

Bu özelliklerinden dolayı iltihaplı olmayan romatizma, cilt, sinir, kadın hastalıklarına, karaciğer yetersizliklerine, böbrek ve safra kesesi iltihaplarına ve çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir.

Havuzlar
Kütahya ılıcada Hasulas Aguapark ve bayanlar havuzu olmak olmak üzere halka açık 3 adet havuz bulunmaktadır.

Bu havuzlardan aguapark 2006 senesinde yapılmıştır. Hasulas havuzu çok uzun senelerden bu zamana kadar açık olup 2007 yılında yapılan (eskiden derin olan yerlerin normal bir insan boyunu geçmeyecek seviyeye getirilmesi suyun çıkdığı kaynağın koruma altına alınması gibi) değişikliklerden sonra yeni haliyle hizmet vermektedir. Bayanlar havuzunun etrafı dışarıdan görülmeyecek şekilde kapalı olup yalnızca bayanların girebileceği havuzdur.

Alıntıdır...kutahyailica.com

( 6402 ) kez okundu     -     15.01.2011    ekledi     Tweetle    Paylaş 
ılıca, kaplıca, şifalı ılıca, şifalı kaplıca, şifalı kaplıcalar, kütahya ılıca, kütahya şifalı ılıca, kütahya şifalı kaplıcalar, kütahya havuz, kütahya hamam
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.235.62.151) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 4
 Bugün : 72
 Toplam : 2269343
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


4