Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz. - Enbiya-35
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Bitkilerle Tedavi

Bitkilerle Tedavi
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Yünün sıcak tutmasının nedeni, ısırgan otu ile polenin faydalı enerji boyutlarından gelmektedir. Sarımsak, soğan ve acı biber yakar, ısırgan dalar ve faydalıdır. Bunlar hep enerji boyutlarıdır. Yaratılan her bitkinin enerji boyutu farklı, etki alanı da farklı farklıdır.

Yaratıcı her bitkiyi yaratırken "şekli" itibariyle bedendeki bir organın şekline "rengi" itibariyle de bedendeki yaratılıştaki renk bölgelerine şifa vermek için yaratmıştır. Yoksa 124 bin çeşit ve ayrı ayrı türdeki bu bitkiler niçin rengarenk olsun. Hiç düşündük mü? ışte "kozmik bakış"ın farkı...

Kainatta en çok bulunan nebatlar insanlığa en lazım ve faydalı nebatlardır. Havanın ve suyun kainatta yeterli olamayacağını düşünebilirsiniz mi? Ya parayla satılsalardı?

Yaratılan nebatların üreyip çoğalması, tohumları yani çekirdekleriyle oluyorsa bir ağacın, bir bitkinin ve meyvelerin bütün özelliklerini taşıyan "çekirdeğini" atana, akıllı, şuurlu insan denebilir mi?

Dünyamızda yaratılan bütün nebatların çekirdeklerini, köklerini, saplarını, yapraklarını, çiçeklerini, meyvelerini heba etmek de yine akıllı insan işi olmasa gerek.

Bu teze bir örnek vermek gerekirse her an her yerde bulunan ayrık otu, kaynatılıp belli bir süre demlenip kullanılır ve içilirse, kaynatılır suyuyla temizlenilirse bedendeki birtakım maddî ve manevî olumsuzlukları da tamamen yok ettiği ve temizlediği görülmüş, hatta teknolojik olarak enerji kalkanımızı, yani enerji alanımızı güçlendirdiği ölçülerek tespit edilmiştir.

Bunun yanında Türkiyemizin kalkınmasında bir teorimiz de yer altı zenginlikleri yanında yer üstü zenginliklerini de göz önünde bulundurmaktır.

21. yüzyıl insanının getirildiği nokta; çözülemeyen hastalıklar ve faydası zararından kat kat fazla olan ilaçların tüketimi!

Alternatif yol; hava, sular ve bitkiler dünyasını anlayabilmektir.

Türkiye'de en bol olan "iğne yapraklı ağaçların" iğne yaprakları toplanıp her sene bu yapraklar distile edilip önce çam terebenti, yağı parfüm sanayinde, sonra suyu çözülemeyen astım, akciğer vesaire hastalıklarda ve kalan posası da gübre sanayinde kullanılarak her yıl ithal edilen ve ülkemizi, topraklarımızı, insanlarımızı zehirleyen suni gübrelerin yerine kullanılarak ekonomimize milyar dolarlar katkılar sağlanabilir. Ve daha pek çok bitki ile insanlara şifa dağıtılabilir.

ABD ve Avrupa ve Doğu ülkelerindeki bitkisel droplar, sular, bitkiler, yağlar, ilaç sektörünün önemli bir bölümünü oluşturur.

Alıntıdır...kozmikbilinc.com

( 2101 ) kez okundu     -     15.01.2011    ekledi     Tweetle    Paylaş 
şifalı bitkiler, faydalı bitkiler, şifalı bitkilerle tedavi, faydalı bitkilerle tedavi, alternatif tıp
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.204.191.145) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 6
 Bugün : 578
 Toplam : 2275864
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


6