Akrabaya, yoksula ve yolda kalmış yolcuya haklarını ver, fakat saçıp savurma. Çünkü saçıp savuranlar şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise Rabbine karşı çok nankörlük etmiştir. - İsrâ, 17/26-27
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Milyon Dolarlar Edecek Köpek Cinsi

Milyon Dolarlar Edecek Köpek Cinsi
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

TİBET MASTİFİ(Tibetan Mastiff)

Tibet Mastifi cinsi köpekler,iri yapılı, kemik yapısı güçlü ve buna rağmen,sakin yapılarına göre yeri geldiğinde saldırgan mizaçlı ve güçlü bir iradeye sahiptirler. Aslında Tibet Mastifi başarılı bir çoban köpeğidir, sürüye yaklaşan kurtlara karşı seri davranır.Davranışı önceden kestirilemez ve çok zor eğitilir.

Duruşu ile bir aslanı anımsatan Tibet Mastifi’nin kulakları V şeklinde aşağı doğru sarkıktır. Boyun ve baş kısmı oldukça büyüktür. Vücutları diğer köpek cinslerine göre oldukça ayırt edici özelliklere sahiptir. Boyun ve baş kısmındaki tüyleri kabarık bir şekildedir. Genellikle siyah, kahverengi, gri ton’da olurlar. Bu köpekler özellikle Tibet’te yetiştirilmektedir ve ortalama ömürleri 15 yıldır.

Tibet Mastif’leridaha 2,5 aylıkken 15 kilo olmaktadırlar ve bu köpeklerin diğer köpek cinslerinin atası ve kralı olduğu belirtilmektedir. Büyüdükleri zaman kusursuz vücutları ve heybetli duruşları ile hep ön plandadırlar. Tibet Mastif cinsi köpeklerin diğer köpek cinsleri içinde en zeki cins oldukları da bilinir. Oldukça dayanıklı ve güçlü olan bu türün erkeklerinde boy uzunlukları 82 cm e kadar ulaşabilmektedir.

Tibet Mastif’lerinin tarihiçok eski yıllara dayanmaktadır. Tibet Mastifi molossuslar ve mastifflerin kaynağını oluşturan meşhur Tibet köpeklerinden türetilmişlerdir. Günümüzde en çok Tibet’te üretilen Tibet Mastif’leri (Tibetan Mastiff) en eski köpek cinsleri arasındadır. 1800’lü yıllarda Kraliçe Victoria’ya hediye olarak verilen bu ırk daha sonra İngiltere’ye ithal edilmiştir. Bu cinsler Avrupa ve Amerika’da nadir ancak Tibet’te oldukça yaygındır. Dünya’nın en pahalı köpekleri arasında yer almaktadır.

Tibet Mastif’leri özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndezenginliğin beş belirtisinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız ve Tibet Mastif cinsi bir köpeğiniz varsa zenginsiniz demektir.Gerçi bunlara sahip olan bir insan sadece ABD’de değil her kıta da zengin olarak nitelendirilir. 

( 4742 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Tibet Mastifi,tibetan mastiff,dünyanın en pahalı köpegi,dünyanın en iri köpeği,dünyanin en değerli köpeği,köpek,dünyanın en kıllı köpegi,dünyanın en tüylü köpegi,tüylü köpek,iri köpek,tibet,mastiff,dövüş köpegi,çoban köpegi,dünyanın en iyi çoban köpeği
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.239.242.55) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 1
 Bugün : 71
 Toplam : 2386802
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


1