Akrabaya, yoksula ve yolda kalmış yolcuya haklarını ver, fakat saçıp savurma. Çünkü saçıp savuranlar şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise Rabbine karşı çok nankörlük etmiştir. - İsrâ, 17/26-27
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (Y) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (Y) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

YAĞ:Rüyada görülen yağ,büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Yağlı bir madde içtiğinizi görmek, keder ve üzüntülerinizin artık son bulacağına, çarşıdan yağ satın aldığınızı görmek, oturduğunuz yerden büyük saadetlere ve nimetlere nail olacağınıza işarettir.Rüyada görülen iyi tatlı bütün yağlar, iyiliğe ve güzel bir kadınla evlenmeye, acı ve kötü yağlar ise, kötülüğe ve çirkin bir kadınla evlenmeye işarettir.

    Bir bitkiden yağ çıkardığınızı görmek, ömrünüzün uzun olacağına, madeni yağ görmek, ya miras veya evlenme yoluyla servete kavuşacağınıza delildir.Yağda bir şey kızarttığınızı görmek, uzun yıllar yoksulluk içinde yaşadıktan sonra birdenbire servete ve saadete kavuşacağınıza işarettir.Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

YAĞMUR:Rüyada görülen yağmur,daima iyiye yorumlanır. Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra ve rızka, fırtına ile karışık yağmur yağdığını görmek, sıkıntılı ve hüzünlü bir gün geçireceğinize yorumlanır.Sakin bir hava ile yağmur yağdığını görmek, büyük bir sevinç ve hoş bir sürprizle karşılaşacağınıza, yolda giderken yağmura tutularak sırılsıklam ıslandığınızı görmek, sıkıntılarınızdan ve hastalığınızdan sıyrılarak birden bire büyük bir saadete kavuşarak şaşkınlığa uğrayacağınıza işarettir.

        Bulunduğunuz şehre tufan halinde yağmur yağdığını görmek, rızkınızın artacağına ve borçlarınızı büyük bir kolaylıkla ödemeye muvaffak olacağınıza, yalnız kendi evinize bolca yağmur yağdığını görmek, evinize hayırlı bir misafir geleceğine veya karınız hamile kalarak size hayırlı bir evlat doğuracağına yorulur.

YAKUT:Rüyada görülen yakut,ferahlık ve oynamaya yorumlanır.Çocuk bekleyen bir kimse, rüyada yakut yüzük taktığını görse, bir kız çocuğu olur.Âlim için yakut ilim; vali-için, vilayet ve tüccar için de ticarettir. Bazı yorumcular, yakut, kalbi katı dosttur, dediler.Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

      Parmağınıza bir yakut yüzük taktığınızı görmek, gayet sadık ve vefakâr bir eşle evleneceğinize veya sadık ve temiz ruhlu kimselerle dostluk ilişkileri kuracağınıza işarettir. Bir yakut yüzük satın aldığınızı görmek, mutlu olacağınıza, bekârsanız gayet mesut bir evlenme yapacağınıza, evli iseniz, aile saadetinizin artacağına delilidir.Bir kadına bir yakut yüzük hediye ettiğinizi görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağınıza delildir.

YALAN:Rüyada görülen yalan,Yalan söylediğini görmek düşünmeden yaptığınız işler yüzünden bugünlerde gönlünüzü derin bir keder ve ıstırap dalgasının kaplayacağına yorumlanır.Size yalan bir haber verildiğini görmek, farkında olmayarak söyleyeceğiniz bir yalan yüzünden dostlarınız arasında alay mevzuu olacağınıza delildir.

        Yalan söylemek yalan yere şahitlik yapmaya, iftira etmeye, kurtuluş ümidi az olan sapkın kimseye, kötü fikir ve düşünceye, saçmalamaya; Allah -c.c.- hakkında yalan söylemek ahmaklığa ve akılsızlığa delalet eder.Haksız eleştirilere maruz kalıp, bazı problemler yaşayacaksınız.

YANGIN:Rüyada görülen yangın,eğer yalnız kızıl alevler görülürse, keder ve üzüntüden kurtulacağınıza; simsiyah dumanlar çıkıyorsa, derin ıstıraplarla baş başa kalacağınıza, işlerinde büyük zarar edeceğinize ve sağlığınızın bozulacağına işarettir.

      Bulunduğunuz şehrin yanmakta olduğunu görmek, şehrinizde büyük bir kargaşalık çıkacağına, bundan bütün halkın zarar göreceğine yorumlanır.Yanan şeyden sadece beyaz dumanlar çıkıyorsa, bu herkesi ilgilendiren bir olaydır. Kara duman çıkıyorsa, büyük derttir.

YANIK:Rüyada görülen yanık,Eğer bir yerinizi yaktığınızı gördüyseniz, hatalarınızdan ders alacak, daha doğru davranmaya başlayacaksınız.Rüyasında bir yerinin yanık olduğunu gören kimse para alır. Yanık su toplamışsa bu hgeldiği gibi gidecek paradır.Yakında çok güzel haberler alacaksınız. Bir yerinizi yakarsanız, hatalarınızdan ders alacaksınız.

YARA:Rüyada görülen yara,yeni bir aşka tutularak çoktan beri boş olan kalbinizin dolacağına ve kendinizi pek mutlu hissedeceğinize delildir.Rüyada vücudunu yaralanmış görmek; çalışma neticesi ele geçecek mala delalet eder.

      Rüyada sağ elinin yaralandığını görmek, rüya sahibinin erkek olarak kendisine yakın olan kimselerden istifade edeceği mala işarettir.Rüyada iki ayağından yaralandığını görmek; memleketinde sebatı ve saltanatının sürekli olmasına delalettir.Rüyada yaralandığını fakat yarasından kan akmadığını görmek, kendisine mahsus faziletlere yaklaşmaya işarettir.Genç kadın veya erkeğin rüyada göğsünde yara görmesi, aşk ve muhabbete müptela olmalarına delalettir.

YEMEK:Rüyada görülen yemek,malınızın, rızkınızın ve saadetinizin artacağına, kötü yemekler yediğini görmek ise, keder ve üzüntüsünün artacağına işarettir.Yemeğe davet edildiğinizi görmek, her gün temas etmekte olduğunuz insanlardan soğumağa ve onları beğenmemeye başlayacağınıza işarettir.

      Rüyada et ile pişmiş yemek yediğini görmek, fakir için zenginliğe işarettir.Rüyada sağ eli ile yemek yediğini görmek, sünneti Seniyyeyi uymaya, sol eliyle yediğini görmek de, düşmana itaate, dosta ise cefa etmeye işarettir.Karnınız acıktığı halde yiyecek yemek bulamadığınızı görmek, bulunduğunuz yılda birçok günlerinizi parasızlık ve ıstırap içinde geçireceğinize delalet eder.

YEMİN:Rüyada görülen yemin,hürriyetinizi kaybederek başkalarının hükmü ve emri altına gireceğinize, yalan yere yemin ettiğinizi görmek, büyük bir günah işleyerek bunun cezasını ölünceye kadar çekeceğinize delildir.Bazı muabbirlere göre rüyada yemin ettiğinizi. Görmek, keder ve üzüntülerinizin günden güne artacağına ve kolay kolay huzura kavuşamıyacağınıza işaret sayılmıştır.Bir başka yoruma göre de: Rüyada yemin ettiğini görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır.

YIKMAK:Rüyada görülen yıkmak,eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır.Bir evin yıkıldığını görmek, o kişinin öleceğine, eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır.

     Genel olarak büyük zarardır. Kişi rüyasında evini yıkıyor ise eşinden ayrılır. Ama yıktığı şey hayırsız birşeyler ise o zaman feraha kavuşacak demektir.Rüyada bir minareyi yiktigini görmek iyi degildir. Rüyasinda Kabe'yi yiktigini gören, Islam'a aykiri bir is isler. Bir cami veya bir mescidi yiktigini gören, Islam'da fesat ve kötülük çikarmaya çalisir. Bir kösk veya sarayi yiktigini gören, devlete zarar verir.

YILAN:Rüyada görülen yılan,Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra, gibi yılanları görmek çok daha da tehlikeli düşman demektir.

      Cafer-i Sadık’a (RA) göre, rüyada yılan görmek on şekilde tabir olunur; Gizli düşmanlık, geçim, selamet, hükümet, emirlik, devlet, eş, evlat, ölüm ve sel demektir.

      Rüyada yılanı evde görmek düşmanın size kötülük yapacağına yorumlanır. Bu rüya karı: kocanın kavga etmesine işaret eder.Rüyada yılan görmek, iş hayatınızda gayet zor meselelerle karşılaşarak bunları çözmek için bütün gücünüzü ortaya koymak zorunda kalacağınıza yorumlanır.Vücudunun herhangi bir yerinden yılan çıktığını görmek aile fertlerinden birinin düşmanlığına yorumlanır.

YILDIZ:Rüyada görülen yıldız,mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır.Rüyada geceleyin gökteki yıldızlan incelediğinizi görmek, bir vesile ile çok kıymetli bir dost kazanacağınıza veya bir çocuğunuz olacağına işarettir.Yıldızların birdenbire karardığını görmek, dostlarınızdan veya akrabanızdan birinin ölüm haberini alacağınıza tabir edilir.

    Rüyada yıldızın birdenbire kayması, rüyayı görenin üstüne gelmesi, herkes için hayallerin gerçekleşmesi demektir. Kayan yıldız suya veya denize düşmesi tam tersi anlamındadır.Bir yıldızın gökte yer değiştirdiğini görmek, birçok güçlükleri yenerek sonunda emellerinizi gerçekleştirmeye muvaffak olacağınıza işarettir.Rüyada yıldızların yekûnunu görmek; şerefli sultanların en kuvvetlisine, âlimlerin en bilginine ve bütün insanların en zenginine delalet eder.

YOL:Rüyada görülen yol,bazı kavgaların başınızdan geçeceğine işaret eder. Kenarları çiçekli bir yol görmekse, aşk yaşamınızda güzel bir ilişkiye başlayacaksınız demektir.Rüyada gölgeli bir yolda yürüdüğünüzü görmek, bahtınızın artık size güler yüz göstereceğine işaret eder.Rüyada görülen gizli yol, kibir ve bidattir.

        Rüyada görülen doğru yol, Allah’ın kitabına, peygamberin sünnetine veya bir şeyhe ya da bir öndere uymaya işarettir. Eğer rüyayı gören günahkârsa, tövbe eder. Kâfir ise, Müslüman olur. Çeşitli yollar, iki şey arasında tereddüt etmeye ve adamı sapıklık, bidat ve küfre götüren şeylere işarettir. Yol, sanatta bir ekol kurmaya, ilerlemeye ve kötü bir eser bırakmaya işarettir.

YOLCULUK:Rüyada görülen yolculuk,Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.Rüyada bir yolculuğa çıktığınızı görmek, işinizi ya başka bir şehre nakledeceğinize veya evinizi değiştireceğinize işarettir.Rüyada uzak bir yolculuğa çıktığını gören kimse bir halden diğer bir hale intikal eder. Rüyada yolculuğa çıkmak, arsa ölçmektir.Yolculuktan dönmek, işin bitmesine ve isteğin yerine gelmesine işarettir. Bir kimsenin yaya olarak yolculuğa çıktığını görmesi, üzerinde çokça birikecek borca işarettir.

YÜZ:Rüyada görülen yüz,ferahlı ye sevinçli günlere, renksiz bir halde görmek, üzüntüye ve kedere yorumlanır.Yüzünüzün sararmış olduğunu görmek, önemli bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna ve zillet ve kıskançlığa yorumlanır. Bazen da yüz sarılığı, nifaktır.Yüzünüzün boyanmış olduğunu görmek, hakkınızda üzücü dedikodular yapılacağına işarettir.

       Rüyada yüzünün siyah olduğunu gören kimsenin, çokça yalan söylemesine veya bir günah işlediğine yorumlanır. Rüyada kendisine bir adam yüzünü ekşittiğini gören, o adamdan hoşlanmayacağı bir şeyi görür.Rüyada yüzünü buruşturmak, ağlamak, çirkinleşmek veya yüzünü karartmak, makamının elden gitmesine ve yalan söylemeye yorumlanır.Bazen yüzün siyahlığı, korkuya yorumlanır.

YÜZMEK:Rüyada görülen yüzmek,yüzdüğünüzü görmek büyük bir gönül rahatlığına ve mutluluğa kavuşacağınıza işaret eder.Rüyasında yüzdüğünü gören kişi çok başarı kazanacağı iş yolculuğuna çıkacaktır. Kirli suda yüzdüğünü gören kimse kötü yollardan para kazanacak anlamındadır. Dipten yüzmek işleri herkesten gizleyerek yürüttüğünüzü işaret eder. Bir yüzme müsabakasına katıldığınızı görmek; Mücadelesini yaptığınız hayat yansını mutlaka kazanacağınıza işarettir.

YÜZÜK:Rüyada görülen yüzük,iyiye işarettir. Yüzük takmak, yeni bir işe atılıp çok para kazanmaya yorumlanır. Nikâh yüzüğü takmak güzel ve mutlu bir evlilik yapmak demektir.Rüyada bir. Yakınınıza bir yüzük hediye ettiğinizi görmek, gün geçtikçe sinirli ve geçimsiz bir insan olacağınıza veya tasarlamış olduğunuz işleri bir türlü olumlu bir sonuca bağlayamayacağınıza yorumlanır.

      Kendisine üzeri yazılı bir yüzük verildiğini görmek dinde mekruh olan mala sahip olacağına işarettir.Rüyada yüzük almak veya vermek arkadaşlığa işarettir. Evli birinin rüyada yüzüğünü kaybetmesi veya bekâr birine vermesi, eşiyle arasında meydana gelecek huzursuzluğa işarettir.

( 1707 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
rüya,rüya tabirleri,Rüyada görülen yüzük,Rüyada görülen yüzmek,Rüyada görülen yüz,Rüyada görülen yolculuk,Rüyada görülen yol,Rüyada görülen yıldız,Rüyada görülen yılan,Rüyada görülen yıkmak,Rüyada görülen yemin,Rüyada görülen yemek,Rüyada görülen yara,Rüyada görülen yanık,Rüyada görülen yangın,Rüyada görülen yalan,Rüyada görülen yakut,Rüyada görülen yağmur,Rüyada görülen yağ,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.204.175.38) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 4
 Bugün : 56
 Toplam : 2079858
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


4