Ey iman edenler! Hepiniz topluca barış ve güvenliğe (İslam'a) girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır. - Bakara-208
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (U-Ü) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (U-Ü) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

UÇAK:Rüyada görülen uçak,kendini tehlikeye koymak, sevdiğiniz kimselerden sevinçli ve Mesut haberler alacağınıza, uçaktan inmek ise tehlikeden kurtulmakla tabir olunur. Bir uçağı bizzat idare ettiğinizi görmek, bugünlerde halledilmesi gerek bazı önemli meselelerin sizi beklemekte olduğuna delil sayılır.

Rüyada bir uçak yaptığını veya satın aldığını gören, işlerinde başarıyı hazırlamış olur.

Bir uçak sattığını gören, bu başarıyı kaybeder. Bir uçak yaptığını gören, kendi çalışması ve gayreti ile kimsenin yardımı olmadan büyük bir mevki ye çıkar ve halk arasında ün yapar.

Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak vb yorumlanır. Rüyasında bir uçağa bindiğini gören kimsenin hayatında önemlice değişiklik olacaktır. Havalanana uçakta olduğunu gören, isteyerek yaşantısını değiştirecektir.

UÇURUM:Rüyada görülen uçurum,genellikle kedere, tehlikeye, kıtlığa, endişeye ve sıkıntıya işaret eder.Rüyada çok derin bir uçurum görmek, bir dost kaybına uğrayacağınıza veya büyük bir tehlike ile karşılaşacağınıza, bir uçuruma yuvarlandığınızı görmek, iş hayatınızda büyük talihsizliklerin birbirini kovalayacağına veya evlilik hayatınızda da mutlu olamayacağınıza işarettir.

UMRE:Rüyada görülen umre,Malın çoğalmasına, ömrün uzun olmasına; hac ve umreyi birlikte yapmak ziyade dünyalığa ve ömre, Umre yapmak hasta için ömrün sonuna gelmiş olmaya delalet eder.  

       Umre kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.

UTANÇ:Rüyada görülen utanç,arzularınızın uzun müddet yerine gelmeyeceğine delalet eder.Her türlü hayâ duygusu iman ve rızık güzelliğine, hidayete delalet eder.Rüyada birtakım şeylerden utanç duymanız, iş hayatında birçok başarıya imza atacaksınız demektir. Rüyada utanan kimse ani bir sevinç alır.

     Rüyada bir şeyden utandığını görmek, imanının artacağına ve Cenab-ı Hakk (C.C.) katında makbul bir kimse olduğuna işarettir.Abdulgani Nablusi’ye göre; bu rüya günahkârın hidayete ermesine ve kâfir ise Müslüman olacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de:

Rüyada Allah (C.C.)’dan utanmak veya kötü işleri işlemekten nefsini men etmek iman ve rızkın kat kat olmasına işarettir. Bazen de bu rüya günahkârın hidayete ermesine ve kâfirin Müslüman olmasına işarettir.

ÜNİVERSİTE:Rüyada görülen üniversite,ders veya bir konferansı dinlediğinizi görmek, durumunuzun pek yakında düzeleceğine ve İş yaşamınızda da başarılı olacağınıza yorumlanır.Rüyada bir üniversitede öğrenci olduğunu görmek, pek yakında eline bir mal veya para geçeceğine delalet eder.

      Bir başka rivayete göre de: Rüyada üniversite görmek veya üniversiteye kayıt yaptırmak, iyiliğe bazen âlim-satıma, bazen de fitne çıkarmaya işarettir.

ÜZÜM:Rüyada görülen üzüm,en güzel bir rızıktır. Aynı zamanda topluca gelecek olan bol bir rızık olup, tam çağında yaş üzüm, dünyanın ucuzluğuna, geçim bolluğuna, , mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra delalet ettiğinden güzel bir rüya olarak yorumlanır.

      Mevsimsiz görülen yaş üzüm, O kimsenin zaman zaman hayra kavuşacağına işaret eder.Rüyada bir salkım üzümü yerden kaldırmak veya almak, bir kadın tarafından topluca mala erişmeğe işaret olup, siyah üzüm, devam ve bekası olmayan rızka; vaktinde görülen siyah üzüm, sıkıntı ve tasaya, mevsiminde bulunmayan siyah üzüm, hastalığa işarettir.

ÜZÜNTÜ:Rüyada görülen üzüntü,Her çeşit üzüntü sevince ve sevinç vesilesi olacak gelişmelere; Üzüntülü olduğunu görmek günahlarının affedilmesine, Üzüntü bazen aşka delalet eder.  Rüyada üzüntü, dert, keder tam tersi olarak neşe ve göz aydınıdır. 

      Rüyada üzüntülü olmak, günahlarinin affina isarettir.Rüyada üzüntü, aska isarettir. Rüyada üzüntülü oldugunu gören kimse, aska mübtela olur ve üzüntülü bir halde bulunur.

( 1798 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen üzüntü,rüya,rüya tabirleri,Rüyada görülen üzüm,Rüyada görülen üniversite,üniversite,Rüyada görülen utanç,Rüyada görülen umre,Rüyada görülen uçurum,Rüyada görülen uçak,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster

Notice: Undefined index: tamami in /home/mkoku2014/public_html/tr/yorumgoster.php on line 26
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (35.172.203.87) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 2
 Bugün : 218
 Toplam : 2507269
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


2