De ki: "Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın!" - Mü'minûn, 23/118
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (T) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (T) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

TABANCA:Rüyada görülen tabanca,Hakkınızda dedikodu yapılacağına veya bir iftiraya uğrayarak bundan büyük bir üzüntü duyacağınıza yorumlanır.Rüyada tabanca kullandığını görmek iftira tehlikesine, satın almak bir dedikoduya maruz kalmaya, temizlediğini görmekse yeni bir işe delalettir. Rüyada tabanca ile belli bir hedefe ateş etmek, ihtirasa; tabanca ile vurulmak, karşı cinsten birine kuvvetli bir şekilde âşık olduğuna işarettir.

     Rüyada tabanca güçlü ve saygı duyulan biri olmak demektir. Elinde tabanca olan kimse, yaşamında yüksek makamlara yükselir. Rüyada tabanca kullanmak, bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır.Tabanca satın almak, birilerinin sizin dedikodunuzu yapacağını belirtir. Tabanca temizlemek, bir işe başlayacağınıza yorumlanır. Tabanca ile ateş etmek, hırslı ve birine işarettir. Tabanca ile vurulmak, karşı cinsten birine kuvvetli bir şekilde âşık olduğuna yorumlanır.

     Uğursuzluğun habercisidir. Eğer tabancayla ateş ettiğinizi gördüyseniz, birtakım kararlar almadan önce çok iyi düşünmeniz gerektiğinin işaretidir. Güç, kuvvet, nüfuz olarak yorumlanır.

TABUT:Rüyada görülen tabut,çok sevdiğiniz bir dostunuzun veya bir akrabanızın ölüm haberini alacağınıza işarettir.Tabut, büyük bir mülktür. Tabut içinde olduğunu gören, saltanata nail olur. Bazı tabirciler bu rüyayı gören düşmanından korkar ve düşmana karşı düşmanlık yapmaktan acizdir, dediler. Bazıları ise, bu rüya bir müddetten sonra şer ve kötülüklerden kurtulmaya işarettir, demişlerdir.

     Bazıları da, kaybı olan için bu rüya kaybının bulunmasına alamettir, demiştir.

     İçinde ölü bulunan bir tabut görmek, şeref ve itibarınızın artacağına ve bir mala veya paraya sahip olacağınıza yahut dürüst ve namuslu bir eşle hayatınızı birleştireceğinize yorumlanır. Rüyasında bir tabut satın aldığını veya kendisine bağışlandığını veya evinde bulunduğunu görenin mülkü ziyade olur, çok kederli ve endişeli anlar yaşar ve yersiz hareketler neticesi hayatı karışır.

TAÇ:Rüyada görülen taç, işte başarılı olmak, kısmet olarak kabul edilir.Başına güzel bir taç taktığını gören bekâr kadın çok güzel bir evlilik yapar.Bir hükümdar veya padişah tacı görmek, hayatınızın en yüksek mertebesine ulaşmış bulunduğunuza veya düşkün ve muhtaç kimselere yardımlarda bulunarak bundan büyük bir zevk ve saadet duyacağınıza işarettir.

      Rüyada altından veya gümüşten bir taç giydiğinizi görmek, şöhret ve itibarınızın gün geçtikçe artacağına işarettir.Rüyada taç giymek, çok kısa bir süre sonra büyük bir isteğinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Başkasını taç giyerken seyretmek, düşmanlarının karşısında yüksek bir seviyeye yükseleceğine yorumlanır.

TARLA:Rüyada görülen tarla,çok hayırlı rızka işarettir.Rüyada tarla görmek çok bol para kazandıracak, karlı işlere girileceğinin işaretidir.Rüyada tarla ekmek emeklerinin karşılığını alacak demektir.Rızık ve hayra, ekim ve dikimi yapılan şeylere.Tarla kişinin karısıdır. Tarlanın güzelliği eşin ve rızkın güzel olmasına, onda görülen eksiklikler kazanç ve geçimde görülen sıkıntılara delalet eder.Yeşil ve meyve-sebze dolu tarlalar, bolluk ve bereketin simgesidir. Kuru veya terk edilmiş bir tarla fakirliğe işaret eder.

       Boş bir tarla henüz ortaya çıkmamış bir iş, bir kısmettir. Yeşillerin bitmeye başladığı bir tarla bol para getirecek iş veya hazır paradır. Tarlayı eken, biçen kazanç sağlar.Rüyada içi hayvan dolu bir tarla görmek, gerek özel ve gerekse iş hayatınızda birçok güçlüklerle mücadele etmek zorunda kalarak çok yorgun düşeceğinize yorumlanır.Bir buğday tarlası, zenginliğe ve mesut günlere, arpa tarlası rızkınızın ve malınızın artacağına pamuk tarlası, bugünkü durumunuzu beğenmeyerek daha çok para kazanmak ve seviyenizi yükseltmek yollarım arayacağınıza yorumlanır.

TEPE:Rüyada görülen tepe,çok zor bir işi üzerine alıp başarıla sonuçlandıracağınıza ve bahtiyar ve mesut bir hayat süreceğinize işarettir.

      Bir tepeden süratle indiğinizi görmek, hayatınızda bir duraklama, bir gerileme olacağına ve başarısızlıklarınızın bütün işlerinize tesir edeceğine işarettir.Eğer tepeye arkadaşlarıyla tırmanıyorsa; istemeyerek bir işi veya borcu üslenecek ve sorumluluk alacağına işarettir.

TER:Rüyada görülen ter,kimse büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Ama terlediği yer hamam ise tam tersi sıkıntıdır.Rüyada terlemek, hasta için sifadir. Terlemeyi arzu etmeyen kimsenin gördügü ter ölüm teridir. Saglam bir kimsenin rüyada terlemesi, bir hizmet veya sanat sebebiyle ona ariz olacak bir sikintidir.

      Rüyada terlemek dünyaca mazarrata isarettir. Bir kimse rüyada normal bir sekilde terledigini görse, o kimsenin arzusu yerine gelir. Rüyada koltuk altinda meydana gelen terin pis kokusu, halk li sahipleri için, kötü bir isim yapmakla mal ve servete kavusmaya isarettir. Ter, maldir. Bu sebepten bir kimse rüyada vücudundan ter aktigini görse, O kimsenin ter miktari mali gider. Bazen de rüya sahibinin rüyada gördügü ter karsilasacagi zorluga işarettir.

TESBİH:Rüyada görülen tesbih,çok güzel haberler alınacağına, kötü giden işlerinizin birdenbire düzeleceğine ve kısmetlerinizin açılacağına işarettir.Tespihin kopması veya tanelerinin dağılması üzüntü verecek haberler alınacağına yorumlanır.Allahın ismi şerifini tekrarlayarak teşbih çektiğinizi görmek, keder ve üzüntüden kurtulacağınıza ve tutacağınız işlerin hepsinden başarılı neticeler alacağınıza ve muratlarınızın tamamen husul bulacağına işarettir.

        Farz namazdan sonra tembih çektiğini görmek borçtan ve üzüntüden kurtulmaya, hasta iseniz, pek' yakında şifaya kavuşacağınıza, hapiste iseniz, kısa bir müddet sonra hürriyetinizi elde edeceğinize, işsiz ve güçsüz iseniz, birisi tarafından bir işe yerleştirileceğinize yorumlanır.Tespih delen kimseyi görmek zor işlerin kolaylaşmasına, evlenmeye delalet eder.İyi ve güzel bir tespih, bekâr erkek için evliliktir. Evli erkek için ise eşi ile mutlu olacak demektir. Rüyayı gören kadın ise tüm sıkıntılarından kurtulur.

TİLKİ:Rüyada görülen tilki,etrafınızda kötülük yapabilecek insanların olduğuna, en güvendiğiniz dostlarınızın bile sizi aldatarak, birikmiş paranızı elinizden almak için türlü dolaplar çevirmekte olduklarına yorumlanır.Bazı kere rüyada tilki görmek, hileli kadınlara delalet eder.

      Avda bir tilki avladığınızı görmek, hile yoluyla para ve mal edineceğinize ve fakat bunların hayrını görmeyeceğinize delalet eder.Bazen de: Tilkiyi öldürmek, büyük başarılara imza atacağınız anlamına gelir.

      Hasta bir adamın rüyada tilki sütü içtiğini görmesi, hastalıktan kurtulmaya delalet eder.Tilki postu görmek, yakınlarınıza ve dostlarınıza karşı gayri samimi ve dostluğa sığmayan hareketlerinizin artacağına, tilki kürkü giymek düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır.Tilki kovaladığınızı görürseniz, kirli işlere karışacağınız ve aşk hayatınızda da tehlikeli işler yaşayacağınız anlamındadır.

TOKAT:Rüyada görülen tokat,Kişi tokat atarsa çok güçlenecek ve iyilik yapacak demektir. Tokat yerse yardım alacak demektir.

         Rüyada birisine bir tokat attığınızı görmek, onun yalnız bir yolda olduğuna ve onu bu yoldan alıkoymak için uyardığınıza, sizin bir kimseden tokat yemeniz ise bu rüyanın aksiyle yorumlanır.Bir başka rivayete göre de: Rüyada birisini tokatladığınızı görmek, uzun bir zaman huzursuzluk içinde yaşayacağınıza ve rahat yüzü görmeyeceğinize, birisi tarafından tokatlandığınızı görmek, bir yakınınızın ağır bir hakaretine maruz kalarak çok üzüleceğinize yorumlanır.

TOPRAK:Rüyada görülen toprak,Önemsiz bir meseleden dolayı büyük hakaretler göreceğinize işarettir.Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.Elini toprağa vurmak ve toprağı karıştırmak, mücadeleye, ortaklığa ve kazanca yorumlanır.

    Bir toprak parçasını çapaladığınızı veya sapanla sürdüğünüzü Toprak insanlara yorumlanır. Çünkü insanlar topraktan yaratılmıştır. Bazı kere hayvanlara, dünyaya ve dünyadaki yaratıklara yorumlanır.Rüyada yemyeşil bir toprak parçası görmek, tahtınız açılarak fevkalade bir saadete nail olacağınıza, toprağı öptüğünüzü görmek, en güvendiğiniz bir kimseden görmek, çalışkanlığınızın ve dürüstlüğünüzün mükâfatını bir gün gelip fazlasıyla göreceğinize yorumlanır.

TÖVBE ETMEK:Rüyada görülen tövbe etmek,Insanin rüyada istigfari rizkinin bolluguna isaret eder. Bir kimsenin namazin disinda yaptigi istigfan, ömrünün uzun olmasidir. istigfar, yardima ve belayi def etmege de isaret eder. Rüyada kendisini istigfar ediyor görse, Allah (C.C.) onun günahlanm affeder ve ona mal, evlad ihsan eder. Kendisini, istigfar edilen mecliste susuyor görse, o kimse münafiktir. Bir kadin, rüyada kendisine, "istgfar et" denildigini görse zina eder. Kendisini, Allah'a istigfar ettigini gören kimse helal mal ve evlada isarettir.

      Namazim bitirdikten sonra kibleye karsi istigfar ettigini gören kimsenin duasi kabul edilir. Kibleden baska yöne dogru oldugunu gören bir günah isler ve ondan tevbe eder. Rüyada tövbe etmek, hapisten kurtulmaga, belalardan sonra rnulke seref ve berekete erismeye isarettir.Bir kimse rüyada kendisini günah islemekten menettigini görse, bir belaya müptela olur.

        Sonra tövbe eder mülke sahip olarak seref ve berekete nail olur. Bilmedigi bir günahtan tövbe ettigini görse, o günahi islemesinden korkulur. Fakat sonu hayir olur.

( 1464 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen tövbe etmek,tövbe etmek,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen toprak,Rüyada görülen tokat,Rüyada görülen tilki,Rüyada görülen tesbih,Rüyada görülen ter,Rüyada görülen tepe,Rüyada görülen tarla,Rüyada görülen taç,Rüyada görülen tabut,Rüyada görülen tabanca,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.204.175.38) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 5
 Bugün : 57
 Toplam : 2079859
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


5