Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir. - Hz. Muhammed (sav) (Tirmizi)
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (S-Ş) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (S-Ş) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

SAAT:Rüyada görülen saat,gece ve gündüzden bir vakti gösterdiğini görmek altın veya gümüş paraya, sözü yerine getirmeye, Saat bazen dakik olmaya, zamanın kıymetini bilmeye, 'anın vacipleri'ni yerine getirmede hassas davranmaya ya da sözüne güvenilmeyenn kimseye delalet eder. Rüyada saat görmek , tatsız haberlere; saati ayarlamak hayatın gidişinin düzene sokulmasının elinizde olduğuna; saatin sesini duymak bir çağrıya işarettir. 

     Rüyada saat görmek, kötü haberler almaya işaret eder.; Saati ayarlamak yaşamın gidişinin düzene girmesinin gerektiğine yorumlanır. Saatin sesini duymak bir çağrıya yorumlanır. Rüyada masa veya duvar saatinin çalışması bir, aile yaşamının iyi olacağına işaret eder. Kol saati veya cep saati özel işlerinizin karışık olduğuna yorulur. Saatin durması yada doğru çalışmaması, bir takım problemler çıkacağına yorumlanır.Çevrenizde birtakım düşmanların varolduğuna işarettir. Eğer rüyanızda saatin çaldığını duyduysanız, kötü haberler alacağınız anlamına gelir.

SABAH:Rüyada görülen sabah,olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe, kafirin iman etmesine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına, düşmanı olanın ona galebe çalmasına, vvadini yerine getirmeye, Sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye, küfre düşmeye, Sabahın erken vakti kısmete, evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara, gafletten ırak olmaya, zikre ve Kur'an okumaya delalet eder. Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye işarettir. 

      Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.Rüyada sabah olması, işteki sorunların, para sıkıntısının, aşktaki üzüntünün, evdeki huzursuzluğun, çevre ilişkilerinde uyumsuzluğun geçmesi ve kişinin feraha çıkması olarak yorumlanır.Rüyada sabah oldugunu görmek, hayir kapilarinin açilacagina yorumlanir.

SAÇ:Rüyada görülen saç, mala ve uzun ömre, , güzelliğe ve şerefe işarettir. Bundan dolayı saçlarının uzadığını gören kimsenin ömrü uzun, malı çok olur.

   Bir kimse başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü görse, zengin ise malı artar ve ödünç aldığı malla ticarette bulunur. Eğer fakir ise, borçlanır. Saçının düz veya kıvırcık olduğunu gören kimse, şerefli ve Bahtiyar olur. Saçı kıvırcık iken düzeldiğini gören, esinden boşanır. Saçı kıvırcık olmayan kimse, saçının kıvırcık olduğunu görürse, bulunduğu durumdan pişmanlık duyar.

    Kıvırcık olan saçını düz, uzun ve dağınık gören kimsenin, önderinin malı elden çıkar. Saçının yumuşak olduğunu gören kimsenin ise malı artar.Koltukaltı kılının uzunluğu, rüya sahibinin istek ve maksadına kavuşması ve dininin sağlam olmasına yorumlanır.

SADAKA:Rüyada görülen sadaka,sıkıntıdan kurtulmak ve iyilik olarak yorumlanır.Rüyada sadaka vermek; zengin olmaya, hasta ise sağlığına kavuşacağına ve bütün sıkıntıları geride bırakacağına işarettir.

       Sadaka kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.

SAKAL:Rüyada görülen sakal,Erkek için zenginlik ve şerefe, hamile kadın için erkek çocuğa, dul kadın için evlenmeye yorumlanır.Rüyada sakalının karnına ulaştığını gören kimse, mal ve şöhret kazanır. Ve bunu kazanırken sakalından karnında bulunan miktarca zahmet çeker. Rüyada sakal görmek, çevrenizdekilerin saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir. Sakalınızı kestiğinizi görmek, tüm sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir.

    Sakalını şekil ve kıyafetine uygun ve yakışıklı bir şekilde uzadığını gören kimse, şeref, şöhret, güzellik, mal, devlet ve güzel bir geçime kavuşur.Sakalının yanlarının uzadığını ve ortasının uzamadığını görse, o kimsenin başkası için hazırlayacağı bir mal elde eder.

   Sakalı olanın sakalını kestiğini görmesi üzüntü ve kedere, Sakalını tıraş etmek hastalıktan borçtan ve üzüntüden kurtulmaya yahut çirkin bir iş yapmaya yorumlanır.

SANCAK:Rüyada görülen sancak,meşhur bir işe ve meşhur bir yöneticiliğe. Sancak, âlim, imam, kahraman, zeki, Salih, zengin, cömert veya kendisine uyulan kuvvetli bir kimsedir.Kırmızı sancak savaşa, yeşil sancak hayırlı yolculuğa, beyaz sancak yağmura, siyah sancak ordunun önünde görülürse mutlak zafere, gönderde görülürse az yağışa, sarı bayrak zayıf ve savaşa hazır olmayan askerlere delalet eder.

   Kadın için sancak görmek, kocaya yorumlanır. Kadın için koca, olarak tabir olunur. Bir kadın rüyasında elinde bir sancak bulunduğunu görürse evlenir. Rüyada görülen sancak, evlenmeye, hamile kadın için bir çocuğa işarettir. Çok sancaklar rüzgârlar ve yağmura yorumlanır.

    Sancak sahibi, hâkimle tabir edilir. Hâkimlik tayin bekleyen bir kimse rüyada sancak taşıdığını görse, hâkimliğe nail olur.

SANDIK:Rüyada görülen sandık,rüya sahibinin evine, hanımına ve dükkânına ve nereden geldiği belli olmayan kısmete yorumlanır.Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren kendine ev alacaktır. Rüyada içi dolu sandık görmek, zenginliğe işaret eder.

    Dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli olayları ortaya çıkaracağına yorumlanır. Sandık görmek bekâr kimse için evlenmeye, fakir için de zenginliğine yorumlanır. Başkalarına ait sandığını açmak, evlenemeyeceğinize yorumlanır.Boş sandık kıymetsiz şeylerle ilgilendiğinize, işaret eder. Kırık sandık, yakında gelecek güzel bir habere işarettir.

    Boyalı ve işlemeli sandık, çok güzel ve mutlu bir hayat yaşamaya işarettir. Demir sandık, yüksek makamlara yükselmeye işarettir. Kapağı kapalı sandık, üzüntüye yorumlanır.

SARHOŞ:Rüyada görülen sarhoş,üzüntü ve kedere, sevinç içinde varlıklı yaşamaya yahut devlet ve saltanata; Sarhoş olup üstünü başını yırttığını görmek, nimet ve varlıktan azmaya, Şarapla sarhoş olmak haram mala, Korku içinde olan birinin kendini sarhoş görmesi hayra, Sarhoş olmadığı halde sarhoşmuş gibi davranmak olmayan şeyi kendinde var göstermeye yahut töhmet ve belaya; rüya sahibi salih biri ise Allah aşkına ve gönül sarhoşluğuna delalet eder. 

     İşlerinizin kötü gitmesi aileniz içinde huzursuzluğa neden olacak demektir.İşlerinizin kötü gitmesi aileniz içinde huzursuzluğa neden olacak demektir. Kişinin düşüncesizce kendisine zarar vereceğine işarettir.Rüyasinda sarhos oldugunu gören haram mal . kazanir. Kirmani'ye göre; bir içki içmedigi halde sarhos oldugunu gören, siddetli bir korkuya düser ve mali eksilir, içki içerek sarhos oldugunu gören islerinde zorluk çeker.

SARRAF:Rüyada görülen sarraf,terazisi, hâkimin hüküm ve adaletidir. Sarrafın Terazisi, hâkimin kendisi ve dili gibidir. Gramları, hâkimin adalet ve Hükmüdür. Tartılan altın ve gümüş paralar, insanlarla olan düşmanlık ve Çekişmedir.

        Sarraf zenginliğe, rızkın bolluğuna, miras taksimini ve hesap yapmayı bilen bir kimseye, fetva soranların suallerine doğru cevap veren müftüye yorumlanır.İlmiyle yalnız dünya için faydalanılan bir âlime delalet eder.

SAVAŞ:Rüyada görülen savaş,başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.İnsanlarla birtakım tartışmalarınız olacak. Savaşta yenilgiye uğradığınızı görürseniz, hayatta başka kişilerin hatalardan dolayı zarar görebilirsiniz.

     Toplumsal önemli olaylara işaret edebilir. Kişinin hiç aklına gelmeyecek olaylara tanıklık edeceğine işaret eder. Rüyasında savaşan insan sıkıntılarından kurtulur.Savas üç sekilde yorumlanir: Biri memleketler arasinda, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasinda, üçüncüsü halkin kendi aralarinda. Rüyalar da bu üç sekle göre tabir olunur. Devletler arasinda savas yapildigini görmek, fitne ve fesat çikacagina veya veba, kolera gibi salgin bir hastaligin meydana gelecegine delalet eder.

SECCADE:Rüyada görülen seccade, iffetli bir hanım yahut dini bir rütbedir. Rüyada seccade üzerinde oturduğunu görmek; ibadet ve itaate rağbet etmeye delalet eder.Rüyada seccade görmek, iffetli bir hanım ile de yorumlanır,

     Seccade kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.

SECDE:Rüyada görülen  secde,Cenab-ı Allah (C.C) Hazretleri’ne secdeye kapanıp şükrettiğini görmesi, o kimsenin dünya ve ahret işlerinin yerinde olduğuna ve dualarının kabul edildiğine ve Cenab-ı Hakk’ın bahsettiği nimetlerin çoğalacağına delalet eder.

        Bir kimse (C.C.) için secde ettiğini görse, secde ederek aman diliyorsa bütün dertleri geride kalır, tehlikelerden kurtulur, istediklerine kavuşur, düşmanlarına galip gelir, zafere erişir ve günahları affedilir. Kibirden ve azametten arî olur.Secde eden günahkâr bir kimsedir ki, secde ettiğinde tövbekâr olur. Günahları affedilir, günahları affedilen kimsenin hayatı ve ömrü uzun olur.Secde, işlerin iyi yürümesine, bazen da onu gören kimse için Allah (C.C.)'ın ihsan edeceği nimetlere yorumlanır.

ŞAFAK:Rüyada görülen şafak,Yemin etmeye, devlet tarafından başlatılıp yönlendirecek harekete; Bu vakit nur ve hidayete, peş peşe yaşanacak sevinç ve mutluluğa; yalancı ve aldatıcı beklentilerin yerini gerçek mutluluklara bırakmasına, sapıklıktan sonra hidayete delatet eder. Rüyasında şafak söktüğünü gören herkes, ferahlığa ve saadete erer.

     Rüyada şafak söktüğünü görmek refaha, rahatlığa ve mutlu bir yaşama yorumlanır.Rüyasında şafak söktüğünü gören kimse bütün dert ve sıkıntılarından kurtulur.

     Rüyada safak, Cenabi Hakkin «And ederim o safakin (Sürei însikak, ayet 16) mealindeki ayetine binaen yemine delalet eder. Bazan da memur ve vekilleri tarafindan zuhur edecek bir harekete delalet eder.

ŞARAP:Rüyada görülen şarap,hayra yorumlanmaz, meşakkatsiz meydana gelen haram maldır. Haram mala, dünya fitnesine ve günaha işaret eder.Bazı tabirciler göre de, bir kimsenin rüyada şarap yapmak için üzüm sattığını görmesi, devlet hizmetinde bulunmaya ve eline büyük nimetler geçmesine delalete der.

    Bir ölünün rüyada içki içtiğini görmek, o kimsenin ahret ve cennet nimetlerine eriştiğini delalet eder.Yalnız şarap içtiğini görmek, çok sinirlenip üzüleceği bir haber geleceğine yorumlanır. Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, az bir paraya ve iyi şansa işarettir. Şarap satın almaksa, çok önemli bir tartışmaya yorumlanır.

ŞEHİT:Rüyada görülen şehit,o şehidin takip ettiği yol ve tutumunun insanlar arasında devam edeceğine işaret eder.Rüyada bir şehidin hayatta olduğunu görmek, yüce Allah'a yakınlığa delalet eder.Rüyada şehit olmak ya da görmek çevrenizde saygı görecek makamlara yükseleceksiniz demektir.

ŞEMSİYE:Rüyada görülen şemsiye,canın yongası olan mal ve dünyalığa, geçici menfaate delalet eder.Yağmur yağarken başında şemsiye ile rüyada yürümek, ona üzüntülü ve sıkıntılı anında yardım edecek bir dostu olduğuna işarettir. 

      Rüyada yağmur yağarken şemsiye ile yürümek, rüyayı gören kişinin çok zor bir duruma düşmesiyle ona büyük destek sağlayacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır. Rüyada kapalı bir şemsiye güzel bir iş, açık şemsiye büyük güven duymak demektir. Büyük bir plaj veya bahçe şemsiyesinin altında oturduğunu görmek, her türlü dert, tasadan uzak olmak demektir.Kapalı şemsiye iyi bir iş, açılmış şemsiye büyük güvendir.

ŞEYTAN:Rüyada görülen şeytan,buğuz etmek veya taş atmak; rüyayı görenin Allah için güzel amel işlemesine, düşmanına galip gelmesine, namaz ve orucunu ifa ettiğine, dinine sadık olduğuna işarettir.

     Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır. Eğer rüyada şeytanı mağlup ettiğinizi görürseniz, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce sahip olduğunuza yorumlanır.

ŞARKI SÖYLEMEK:Rüyada görülen şarkı söylemek,kazançli ticarete; aglamakli sesle sarki söylemek zararli ticarete yorumlanir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; sarki söylemek üç sekilde tabir olunur; Alim, hakim, vaiz. Çarsida sarki söyledigini görmek, zengin için rezil olmaya, fakirler için aldigini kaybetmeye delildir. Hamamda sarki söyledigini gören, belirsiz sözler söyler.

     Bir yerde sarki söyledigini görmek, o yerde dost ve arkadaslari arasinda ayriligi gerektirecek yalan ve hile yapildigina delalet eder. Rüyada bir sevgiliye sarki ile ilani ask ettiginizi görmek, büyük bir sevince, daha sonra bir kedere kapilacaginiza işarettir.

ŞAŞKINLIK:Rüyada görülen şaşkınlık,bir caddede veya issiz bir yerde saskinca dolastiginizi görmek, bütün dostlarinizi birer birer kaybedeceginize ve yapayalniz kalacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada herhangi bir sey karsisinda sasirip kalmak, dünyaca hayrette kalmaya ve ahirette güzel bir sonuca işarettir.

ŞİŞE:Rüyada görülen şişe,mutluluk ve itibar kazanmak anlamındadır. Eğer şişe kırılmışsa üzüntü ve acı habere yorumlanır. Şişenin kırıldığını görmek eşinizin ya da tanıdığınızın ölümüne işarettir.

       Rüyada içinde su veya gülsuyu bulunan bir şişe görmek; rüya sahibinin zevcesinin iffetli ve namuslu olmasına işarettir.Rüyada kırılmış şişe görmek, mala ve menfaate delâlettir. Rüyada elinde bir şişenin kırıldığını görmek; evinden fitnenin uzak olacağına işarettir.Rüyada şişeciyi görmek; rüya sahibinin geçiminin pak ye temiz olmasına, halka iyi muamele etmesine ve sırlarının açığa çıkmasına delâlet eder.

( 1816 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen saat,Rüyada görülen sabah,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen saç,Rüyada görülen sadaka,Rüyada görülen sakal,Rüyada görülen sancak,Rüyada görülen sandık,Rüyada görülen sarhoş,Rüyada görülen sarraf,Rüyada görülen savaş,Rüyada görülen seccade,Rüyada görülen secde,Rüyada görülen şafak,Rüyada görülen şarap,Rüyada görülen şehit,Rüyada görülen şemsiye,Rüyada görülen şeytan,Rüyada görülen şarkı söylemek,Rüyada görülen şaşkınlık,Rüyada görülen şişe,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.219.31.204) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 5
 Bugün : 184
 Toplam : 2364338
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


5