Yazıklar olsun, size de; Allah’ı bırakıp tapmakta olduklarınıza da! Hâlâ aklınızı başınıza almayacak mısınız? - Enbiya-67
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (O-Ö) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (O-Ö) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

OCAK:Rüyada görülen ocak, iş ve fayda ile yorumlanır.Ocak, bir yerden gelen yahut bir yere giden kimse için eve, Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, içi ateş dolu ocağın önünde durduğunu ve ateşi karıştırdığını görmek; biraz güç bir işe teşebbüs edip sonunda başarılı olacağına, ocağın söndüğünü görmek; bir sıkıntı ve kedere, kendi evindeki ocağın söndüğünü görme;

eşinin vefatına işaret sayılır.

OĞLAN ÇOCUĞU:Rüyada görülen oğlan çocuğu,Kucakta tasinacak kadar küçük çocugu rüyada görmek, üzüntü ve kedere delalet eder. Bulug çagina yakin bir çocugu görmek, müjdedir. Etrafi kusatilmis bir sehirde istirap içinde bulunan insanlardan birisi rüyada, güzel yüzlü ve erginlik çagina yaklasmis bir çocugun sehire girdigini veya gökten indigini ya da yerden çiktigini görse, kurtulusun yaklastigini ve o sehir halkinin üzüntüden kurtulmalarina delalet eder. Rüyada bulug çagina ermis çocugu görmek, izzet ve kuvvete delalet eder.

        Kuran okumayi önceden bilen bir kimsenin rüyada okula giden bir çocugu oldugunu görmesi, günahindan tevbe etmesine delalet eder. Alim veya vali olan bir sahis, mektepte okudugunu görse, o kimseyi cehalet istila eder veya izzetten zilete düser. Tüysüz bir çocuk oldugunu gören kimse, anasi tarafindan mirasa kavusur. Fakir bir kimsenin rüyada anasindan dogmus bir çocuk oldugunu görmesi, rizka ve zenginlige kavusmasidir.

ORMAN:Rüyada görülen orman,içerisinde yürümek veya ağaç kesmek, işlerini yoluna koymak ve için bütün zorlukları aşmaya yorumlanır.

    Ormanda bulunmak veya oradaki otlaklarda hayvanları gezdirmekle korumak, zenginler için utanç, keder, zarar, fakirler için kâr ve kazançtır.Ormanda kaybolmak, iş yaşamınızda zorluklara işarettir. Yeşil bir orman görmek, elinizi attığınız işlerde başarı kazanacağını işaret eder.

ORUÇ:Rüyada görülen oruç,Ramazan ayında oruçlu olduğunu gören kimsenin şüphe ettiği bir husus aydınlığa kavuşur.Rüyada Ramazan orucu tuttuğunuzu görmek; bolluk ve berekete işaret olarak, yorumlanır.Her çeşit sünnet ve nafile oruç tutmak ziyade hayır ve iyiliklere delalet eder. Nafile orucu tuttuğunuzu görmek; borçlarını ödeyerek kurtulacağınıza ve artık para sıkıntısı çekmeyeceğinize işarettir.Rüyada Ramazanda kasten orucunu bozduğunu gören kimse, kasten bir adamı öldürür. Bir kimse rüyada Ramazan ayında iftar ettiğini görse, o kimsenin İslam yaşantısı üzerine bulunduğuna işarettir.

 

    Muharrem orucu tuttuğunuzu görmek; gam ve kederden kurtulacağınıza, refaha ve sahtede kavuşmağa işaret olarak yorumlanır. Rüyada Muharremin onuncu gününde oruçlu olmak, takvaya ve hacca gitmeye işarettir.Rüyada orucunu bozduğunu görmek; hasta olacağınıza delâlet eder. Oruç bozmak bir din kardeşinin gıybetini yapmaya, Unutarak oruç bozmak güzel bir rızka işaret eder.

OYNAMAK:Rüyada görülen oynamak,Sıkıntıdır. Ama çocukların oynadığını görmek aile için hayırlı olay, olumlu iştir. 

Rüyada oynamak musibet, hastalik ile yorumlanir. Bazi tabirciler demislerdir ki: Bir kimse rüyada oynadigini görse, bir musibete ugrar, veya hasta olur. Yahut halk arasinda itibari düserek isi rezalete varir. Taninmis bir kisinin karsisinda oynadigini görmek, o kimseyle alay etmege delalet eder. Kendi karsisinda bir toplulugun oynadiklarini görmek, halkin kendisi ile alay ettiklerine isarettir,

        Cafer-i Sadik'a göre; rüyada oynamak üç sekilde yorumlanir; gam ve keder, bela ve musibet, kadir eksikligi. Rüyada herhangi sekilde olursa olsun oyun oynadigini görmek rakiplerinin kendisini alt etmek için ellerinden gelen her seyi yapacaklarina, hile ve desise ile ticaretinin veya düsündügü islerin önüne geçmek isteyeceklerine delalet eder.

ÖC:Rüyada görülen öc,öç alma duygusu hamlığa, kabalığa ve eksikliğe delalet eder.Öç aldığınızı görmek: Vaktiyle kendisine kötülük yaptığınız bir yakınınızın intikamına hedef olacağınıza işarettir.Birinden öç almak hırsı ile yanıp tutuşmak kendi kendini yiyip bitirmeye, Birinden intikam aldığını görmek arzu ettiği meşru bir işin gerçekleşmesine, Birinin kendinden intikam aldığını görmek bir hatadan dolayı bağışlanmaya, işarettir.

ÖFKE:Rüyada görülen öfke,dünyalık için birine hiddetlendiğini görmek dinde istikrarsızlığa ve dünyalıktan kaybetmeye, Allah için birine öfkelenmek hayra, iyiliğe ve salih kulluğa, Birinin kendisine öfkelendiğini görmek ondan gelecek hayır ve menfaate, Öfkesini yuttuğunu görmek güzel bir şekilde övülmeye, aile bireylerinin dışındaki insanlara da hayır ve iyilikte bulunmaya, Eşinin kendisine öfkelendiğini görmek onun güzel geçimine, iffet ve itaatine delalet eder.

          Her ne şekilde olursa olsun rüyada öfkelenmek, yaklaşmakta olan bir üzüntüyü başarıyla atlatacağını haber verir.Birine öfke hissetmek yakın zamanda gelecek bir sıkıntının başarıyla atlatacağını belirtir. Başka insanların öfkelendiğini görmek , yaşamınızda dertli günler demektir.Rüyada öfkelendiğinizi gördüyseniz, birtakım arkadaşlarınızın sorunları olduğu anlamına gelir.

ÖĞRETMEN:Rüyada görülen öğretmen,Yöneticiye, yargıca, güzel sanatlardan anlayan dirayetli devlet başkanına, fıkıh ve hukuk ehli kimseye, cahil bir topluluğun işlerini yürüten kimseye delalet eder. Rüyada öğretmen görmek , uğursuzluk sayılır. Rüyayı gören kişinin çevresinde dost sandığı kişileri iyice bir gözden geçirmesi gerekir. 

        Öğretmen rüyası gören kişi çevresindeki arkadaş sandığı kişilere dikkat etmesi gerekir. Rüyada öğretmen olduğunu veya öğretmenlik yaptığını görmek bir sorumluluğu almak ve bunun sonunda başarılı olarak insanları yönetecek konuma gelmek demektir. 

      Öğretmen, başarının simgesidir. Bu rüya, çok özel bir davete katılacağınız anlamına da gelir.Kişinin isteyerek sorumluluk alacağına ve bunun sonucu iyi bir yere geleceğine işarettir.

ÖLDÜRMEK:Rüyada görülen öldürmek,günah işlemeye korku ve kederden kurtulmaya ya da namazı terk etmeye yorumlanır.Rüyada kendi kendisini öldürdüğünü gören kimse bir daha bozmamak üzere tövbe ve hayra erişir.

        Rüyada bir insan öldürdüğünü gören kimse büyük günah işler.Başka bir yoruma göre de bir kimseyi öldürdüğünü görmek, onunla iyi arkadaş olunacağını gösterir.Bir kimse rüyada öldürüldüğünü görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve çok hayra ve mala erişir.

ÖLÜM:Rüyada görülen ölüm,İnsan kendisini veya başkasını rüyasında ölmüş olarak görürse, onun ahlaken bozulmasına işarettir. Eğer bir insan rüyasında ölünün arkasından bağırıyor, ağlıyor, tabutta taşındığını ,o kimsenin toprağa verildiğini görüyorsa rüya sahibinin yükseleceğine işarettir. Rüyada ölüyü gömmek, hayırlı bir haber alınacağına işarettir. 

       Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri doğru olarak çıkar. İnsanın kendisini ya da başkasını rüyada ölmüş görürse, onun ahlakının bozulmasına yorumlanır. Ölünün güldüğünü görmek vicdanınızın rahat olacağını işaret eder.Rüyada ailenizden birinin öldüğünü gördüyseniz, ölen kişinin uzun ömürlü olacağı anlamına gelir. Bazen bu rüya, sıkıntı ve üzüntüyle de yorumlanır. 

( 1559 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen ölüm,Rüyada görülen öldürmek,Rüyada görülen öğretmen,Rüyada görülen öfke,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen öc,Rüyada görülen oynamak,Rüyada görülen oruç,Rüyada görülen orman,Rüyada görülen oğlan çocuğu,Rüyada görülen ocak,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.226.97.214) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 2
 Bugün : 98
 Toplam : 2275384
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


2