İçkiden sakınınız; Çünkü o her kötülüğün anasıdır. - Hz.Muhammed (sav)
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (L) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (L) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

LAĞIM:Rüyada görülen lağım,bilmeyerek birtakım, kirli işlere karışacağınıza ve neticede başınızın derde gireceğine delâlet eder.Borç ve üzüntüye, insanın içinden geçirdiği kötü düşüncelere, Lağıma düşmek ve oradan çıkmak hatalı bir işten dönmeye delalet eder.Büyük para, zenginliktir.Bir kimsenin kendisini lağım içinde çırpınır görmesi, is hayatında iflasa doğru koçtuğuna ve durumunu düzeltmeye çalışması gerektiğine delalet eder.Bu rüyayı gören kadın ise, bir batağa sürüklenmek üzere bulunduğuna ve dost ve arkadaşlarını iyi kimselerden seçmesi gerektiğine delalet eder.

      Bir başka rivayete göre de: lağım görmek, lağımdan üzerine bir şey bulaştığını görmek, bir takim sevimsiz islere girmeye ve mahcup olmaya işarettir.Kadının bu rüyayı görmesi ise, dostlarından ve arkadaşlarından kendisine zarar gelebileceğine ve bu kadının dikkatli olması gerektiğine işarettir.

LAMBA:Rüyada görülen lamba,uzun ve sıhhatli bir ömür süreceğinize veya jestleriniz ve zekânızla dostlarınız üzerinde çok olumlu intibalar yaratmakta olduğunuza delalettir.Gayet sönük yanan bir lâmba görmek, şimdiye kadar esrarı çözülemeyerek karanlık kalmış bir meseleyi nihayet aydınlatmaya muvaffak olacağınıza yorumlanır.

        Sönmüş lamba görmek; hayal kırıklığına, lambayı yaktığını görmek; sıkıntıdan kurtulmaya, rahata kavuşmaya, rahatlamaya, hasta ise iyileşeceğine, lambanın kendi kendine söndüğünü görmek; hasta ise ölümünün yaklaştığına, işinde zarara uğramaya lambanın kırıldığını görmek; ölüme işarettir.Lâmba şişesinin kırıldığını görmek, işlerinizin bozulacağına veya hastalanacağınıza delil olarak yorumlanır.

LEYLEK:Rüyada görülen Leylek,mübarek bir hayvan olup kendisini gören için evlenmeye veya çok dost kazanmaya işaret eder.Rüyada leylek görmek yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leylek görmek, toplantı ve ortaklığı seven kimselere işarettir.

       Kış aylarında bir yerde görülmeleri hırsızlığı veya yol kesmeye, muharebeye, düşmana, havanın soğuk olmasına, şiddet ve ızdıraba işarettir.Leylek kuşlarının dağınık olduklarını görse, bu rüya yolculuk yapmak isteyen veya yolculuk halinde bulunan kimse için, hayırdır.Bazen de leylek kuşunu görmek, misafirin yolculuktan gelmesine işarettir. Ayakta görenin bol bol seyahat, edeceğine yorumlanır.Rüyada leylek görmek; mevki sahibi bir insan ile görüşmeye, güzel bihaber almaya, mir misafire işarettir. 

       Rüyada leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Rüyasında bir leylek gören böyle biriyle tanışır. Uçan bir leylek gören çok hayırlı haber alır.

LOHUSA:Rüyada görülen lohusa,evde hastalık olacağına, hastanın kaderinin biraz karışık olacağına delâlet eder.Kirmani'ye göre; bir erkeğin rüyasında kendinden doğum kani geldiğini görmesi, bir is başına geçeceğine delalet eder.

             Bir kadının lohusalıktan kurtulamadığını görmesi hayır değildir. Bir rivayete göre ölür, diğer bir rivayete göre de hasta olur ve sıkıntıya düşer, ihtiyar kadın ve küçük kızın lohusalık görmeleri adet görmeleri gibi tabir olunur.

LİMAN:Rüyada görülen liman,Korku ve şiddetten emin olmaya, rızık ve teşebbüse, sakin ve huzurlu hayata delalet eder.Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere şahit olunacak demektir.Rüyada bir liman görmek, her güçlüğü yenerek rahat ve huzura kavuşacağınıza ve hayatınızın emniyette bulunduğuna delalet eder.Bir limanda demirli birçok gemi görmek, ya yolunu beklediğiniz bir yakınınızın selâmetle geriye döneceğine veya evinize birçok misafir geleceğine delildir.

         Rüyada liman görmek, yolculukla yorumlanır. Bu yolculuk sonunda büyük kazanca ve mutlu bir hayata kavuşacağınıza delalet eder.

LEBLEBİ:Rüyada görülen leblebi,Eşler arasındaki muhabbete, sevgi ve yakınlığa delalet eder.Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.Rüyada leblebi görmek iyi olmayan bir işten gelen paradır. Leblebi yiyen bir kişi bir borcu ödemeye mecbur olacak demektir. Leblebi aldığını gören bir kimse birine kefil olacaktır. Leblebi kavurduğunu görmek i başkalarının yüzünden borca girmek demektir. Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.

 

        Geldiği gibi gidecek, pek hayırı dokunmayacak paradır.Rüyada leblebi görmek veya yemek, karaciger yada siroz hastaligi gibi bir maraza yakalanacagina isarettir. 

        Rüyada leblebi pek de hayırlı olmayan paradır. Leblebi yiyen bir borcu ödemek zorunda kalacaktır. Leblebi alan birine kefil olacaktır. Leblebi kavurduğunu görende başkalarının yüzünden borca girer.

( 1366 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen leblebi,Rüyada görülen liman,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen lohusa,Rüyada görülen LeylRüyada görülen lamba,ek,Rüyada görülen lağım,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.204.175.38) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 1
 Bugün : 61
 Toplam : 2079863
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


1