Yazıklar olsun, size de; Allah’ı bırakıp tapmakta olduklarınıza da! Hâlâ aklınızı başınıza almayacak mısınız? - Enbiya-67
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (K) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (K) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

KABE:Rüyada görülen kabe,rüya sahibinin hayırlı bir amelle müjdelenmesine ve Kâbe’ye gitmesine delalet olur.Rüyada Kâbe’yi görmek, cennet ile de tabir olunur. Çünkü Kâbe, Yüce Allah'ın evidir.Rüyada Kâbe’yi görme, halife veya bir bakan yahut bir reise ya da evlenmeye yorumlanır.

         Rüyada Kâbe’yi görmek, rüya sahibinin Beytullah'a gireceğine işarettir.Kâbe’yi görmek, bekâr için evlenmesine işarettir.Rüyada Kâbe’yi gören kimse, yapacağı hayırlı bir amelle müjdelenir, ya da işlemeye arzu ettiği bir şeyden sakınır.Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını görmek, düşman şerrinden emin olmaya, devletten veya devlet reisinden kuvvet almaya işarettir.

KABİR:Rüyada görülen kabir, hapse; hapishane de kabre yorumlanır.Kendisinin kabir kazdığını görmesi, bekâr ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir.Bir kimsenin rüyada duvar olmayan bir yerde kazdığı kabir ahret evidir. Eğer kazdığı o eve girse o kimsenin ecelinin yakın olmasına yorumlanır.

       Eğer o kabir’e girmezse, bu rüyanın sahibine bir zararı yoktur.Rüyada bir kabir yaptığını gören kimse, bir ev tamir eder.Cenaze görmeksizin kabre girdiğini gören kimse, bir ölünün veresesi tarafından satılan bir evi satın alır.

KAÇMAK:Rüyada görülen kaçmak,kaçtığını görmek, Allah'a yönelmeye ve O'na sığınmaya işarettir.Rüyada kaçmak velayet, emniyet, teybe ve ölüme işarettir.Rüyada korktuğu bir düşmanından kaçtığını gören kimse korkudan emin olur.Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekâsından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır.

          Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini gören kimse, tövbe ve istiğfar eder.Rüyada kaçtığı halde korkmadığını görmek, rüya sahibinin öleceğine işarettir.Askerin cepheden kaçması galibiyete, kâfirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

KADIN:Rüyada görülen kadın,güzel olursa hayır ve rahatlıkla temin edilecek bir seneye, zengin olmaya ve seyahate işarettir.Rüyada evine güzel bir kadının girdiğini gören kimse, sevinç ve ferahlığa erişir.Güzel kadın, devamı olmayan maldır. Çünkü güzellik değişip bozulur.

         Bazen da kadın, anlar, mahzen, sandık ve eşyasını içine koyduğu her şeye yorumlanır. Rüyada genç bir kadının kendisine yöneldiğini gören kimse, geriledikten sonra devlet ve talihi yine kendisine yönelir.

         Kadınların kendisine sırtlarını dönmüş olarak gittiklerini görmesi, o kimsenin fakirliğine ve dünyanın ondan yüz çevirmiş olmasına işarettir.Bir kadının her ne şekilde olursa olsun gördüğü genç kadın, onun düşmanı olan bir kadındır.Bir kadının rüyada yaşlı bir kadın görmesi, o kadının artık çalışamadığına yorumlanır. Yaşlı kadın dünyadır.

KADİR GECESİ:Rüyada görülen kadir gecesi,rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.Rüyada Kadir Gecesini görmek, işlerinde başarılı olacağına, muradına ereceğine ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna yorumlanır.

       Bir kadir gecesinde kendinizi ibadet eder görmek, o gece bütün tövbe kapilarinin açik bulundugu için, halisane dualarinizin da kabul edilecegine ve günahlarinizdan arinacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada Kadir gecesinl görmek, günahlarin affolmasina ve bütün isteklere kavusmayaya isarettir. Bu rüya rüyalarin en hayirlisidir.

KALP:Rüyada görülen kalp,adamın kahramanlığına, emir vermesine, oyun oynamasına, cesaretine, akıl, zeki, cömert ve hoşgörülü olduğuna, ahlâk, tabiat ve âdetine işarettir.

          Kalbinde bir korku ve endişe olduğunu hissetmek, rüyayı görenin doğru yola geleceğine yorumlanır. Kalp, vücudun meliki, din. Dünya, gizli ve aşikâr yönleriyle vücudu koruyan, vücut için lüzumlu tedbirleri alan ve vücudun sır yendir. Bundan dolayı rüyada kalbide iyilik ve kötülükten görülen şeyin miktarınca tabiri vücuda aittir. Kalbinde ağrı bulunması, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına; kalbinde hastalık hissetmesi, münafık bir kimse olduğuna yorumlanır.

KALE:Rüyada görülen kale,üzüntü ve kederden kurtulmaya, ferahlığa ermeye işarettir. Rüyada kale görmek, İslam ile de tabir olunur.Rüyada kale, doğruluğa itimattır. Çünkü "doğruluk kaledir" denilmiştir.

     Kale içerisinde hapsedildiğini gören kimse, mülke ehilse mülke malik olur, bekâr ise evlenir. Yahut bir çocuğu olur yahut bir mülk safin alır veya günahlarından tövbe ederek Allah-u Teâlâ’ya yönelir.

     Harap olmuş kale dişinin din ve dünyaca eksikliğine, sağlam kale ise din ve dünya güzelliğine, Kale burcu üs düzey yöneticilere, kendini burçta görmek yüksek bir makama yahut vefat etmeye delalet eder.Kale içerisinde olan kimse dininde ibadet ve taatta bulunur. Kale içerisinde bulunduğu yerde kararlığı nispetinde günahlarından ayrılır.

KAN:Rüyada görülen kan,savaş ve felaket haberi olarak yorumlanır.Hayal kırıklığına uğrayacak ve üzüntülü günler yaşayacaksınız demektir. Arkadaşlarınıza dikkat edin demektir. Kan aldırmak dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.Rüyada görülen kan, haram mala yahut rüya sahibinin işlediği günaha yahut kendisiyle günah kazanılacak bir fiile işarettir.Bundan dolayı kana bulandığını gören kimse mal sahibi olur. Yahut haram mal ve büyük günah içinde bulunur.

     Bazen, haddinden fazla çıkan kan rüya sahibinin yardımcısı bulunan ana baba yahut çocuk ya da ortak tarafından gelen menfaatin kesilmesine yorulur yahut malı azalır yahut giysilerinden bir şeyi satar ya da eşi veya başka kimseden sevdiği birisini terk eder ve ayrılır.

KANDİL:Rüyada görülen kandil,yanan kandil hamile kadın için erkek ve ilim ehli bir çocuğa, hasta için şifaya, genç kız için kocaya, gizli şeylerin açığa çıkmasına delalet eder.Hasta rüyada kandilinin söndüğünü görse ölür.Rüyada kandil yakmak elinize kısa zamanda bol para geçecek demektir. Kandili yanarken görmek, sağlık durumunuzun çok iyi olacağına yorumlanır.

         Bir kimse rüyada yanan kandil veya mumunu ıslah edip düzeltse ve ışığının fazlalaştığını görse, eğer hastası varsa iyileşir.Işığı zayıf ve az olan küçük kandil, hamile kadın için kız çocuğa yorumlanır.Bazı yorumcular yanan kandil ve mum, gizli şeylerin açığa çıkmasıdır, dediler.Bir kimse rüyada kendi evinin kandilini güzel ve ışıklı olarak görse, o kimsenin evinin işlerini gören kimsenin hali düzgün olur.

KAPLUMBAĞA:Rüyada kaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir.Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden kadına işarettir.Kaplumbağa hâkim ve savcıların reisine işaret eder, çünkü kaplumbağa denizde bulunan hayvanların en bilgili ve en az yiyenidir.Kaplumbağalar İbrahim (A.S.)'m ve sair nbilerin kitaplarını okuyan abid bir kimsedir.

          Bazı yorumcular ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye yorumlanır, derler.Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya Nebilerin ilimlerinden hatıra gelmeyen bir ilme yorumlanır.

          Bazı yorumcular da bir kimse kaplumbağanın etini yese, hayır, ihsan ve menfaat, mala kavuşur, derler.Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görse, orada ihtimamı ve itinaya şayan bir ilim terk edilmiş olmasına işarettir

KAR:Rüyada görülen kar,kışın görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir.Rüyada kar görmek, rızıklara ve menfaatli şeylere ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan iyileşmeye yorumlanır.Kar’ın mevsiminde görülmesi, üzüntü ye kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine işarettir. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir.

          Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır. Bazen de: Kar’ın mevsimsiz görülmesi, soğuk algınlığı ve hastalıklara, bazen da yolculuğun ertelenmesine, yolcu ve kiracıların kazanç ve menfaatlerinin mümkün olmamalarına yorumlanır.Pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder.

KARGA:Rüyada görülen karga,kuşu, iri, kaba, yalancı, sözünde durmayan sabırlı bir adam anlamına gelir.Karga avlamak yoksulluk ve darlık çekmeye, şüpheli kazanca, Karganın insanla konuşması üzüntüden sonra sevince işaret eder.Karga hediye edilmesi sevinçli bir duruma, Karga uzun ömre, yaşlı kadına, kazanç ve menfaatin devamına,Rüyada karga yavrusunu görmek, fakirlik ve ihtiyaca, aile ve akrabalarından uzak olmaya yorumlanır.

KARIN:Rüyada görülen karın,kişinin ehlini, malını ve sırrını ihtiva eden şeylerle yorumlanır.Karın hapishane, kabir, kuyu, sıhhat, hastalık, dost ve emanet mala yorumlandığı gibi, rüyayı görenin din ve ibadeti üzerine de yorumlanır.Karninin yarılıp yıkanılarak, içindeki şeylerin temizlendiğini ve tekrar eski haline getirildiğini görmek Cenabı-i Hakk’ın (cc) rızası ile doğru yola girdiğine ve dünya ve ahrette her isinin şeytan şerrinden emin olacağına delalet eder.

         Karnından yarılıp bir erkek veya kız çocuk çıktığını görmek hayırlı evladı olacağına işarettir.Bundan dolayı karnın yarıldığım gören kimsenin mülkü varsa o mülkten menfaati kesilir.

KARTAL:Rüyada görülen kartal,Kartal, nebi, melik ve Salih kimselerle de yorumlanır.Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.Rüyada kartal gören ve sesini işiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder.Bir kimse rüyada bir kartalın kendisini yüklendiğini ve onunla beraber evine doğru uçtuğunu görse, o kimse iyi bir yolculuk yapar.

          Bazen da bu kuş, aile efradını kıskanmaya yorumlanır.Bir kimse rüyada kendisiyle beraber kartalın gökten düştüğünü görse, o kimsenin maksat ve arzusu tamamlanmaz.Bu kuş Süleyman (A.S.) tarafından kuşlar üzerine tayin edilmişti ve bütün kuşlar ondan korkarlardı. Kartala sahip olduğunu gören kimse, büyük bir mülke, izzet ve şerefe kavuşur.

KAYA:Rüyada görülen kaya,inadından vazgeçmesi, daha anlayışlı olması gerektiği demektir.Rüyada görülen kayalar sabırlı bir kadınla yorumlanır. Kayalar, işlerde basiretli hareket etmeye, sebatlı olmaya, uzun ömre, hayvanlara ve binaya yorumlanır.Dağlarda bulunan büyük taşları görmek, görülen mevkiin dışında evleri bulunan ve kalpleri katı bir takım adamlara yorumlanır.

     Rüyada şehir içinde görülen büyük taşların çokluğu, ucuzluk ve bolluktur. Zira kaya manasına gelen "Suhr" kelimesi Arapçada ters taraftan okunduğu zaman ucuzluk ve bolluk manasına gelen "Ruhs" olur.Eğer kaya şöhrete yorum ederse, o şöhret uzun bir müddet devam eder. Kadına yorum ederse sabırlı ve kanaatkar olur.

KAYIK:Rüyada görülen kayık,balıkçı kayığını görmek, rızık ve fayda, ilahi lütuf ve merhametedir.Kendisini kayıkta görmek, herkes için küçük eğlenceleri, huzurlu günleri ifade eder.Rüyada garip bir şeye bindiğini veya sahip olduğunu ya da ona galip geldiğini gören kimse, bindiği şeye nispet edilen yerden bir kadınla evlenir. Yahut düşmanına galip gelir veyahut bir yere yolculuk yapar, ya da ondan mal kazanır.

         Bir kayık satın olduğunu gören, kendisini kendi eliyle ve kendi hareketleri ile sıkıntıya sokar. Kayığa bindiğini gören, kedere düşer.Kayıkla bir geziye çıktığını gören, kederden kurtularak selamete ve rahata erer. Evinde kayık görmekte hayır yoktur. Bir rivayete göre, geçiminin bozulmasına delalet eder.

KEFEN:Rüyada görülen kefen, avret mahallini örtmeğe, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır.Bazen da rüya işlerini gizli tutmaya veya bekâr için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye yorumlanır.Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek; bir haber alacağınıza ya da büyük mevki sahibi olmaya işarettir.

         Rüyada kefen giydiğini gören kimse, zina yapmaya çağrılır. Ancak bunu kabul etmez.Rüyada ölülerin kefene sarıldığı gibi kefene sarıldığını görmek ölümle yorumlanır. Eğer kefen başını ve ayağını örtmemiş ise, o kimsenin dinindeki bozukluğa işarettir.

         Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklaşmasına ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına işarettir.Bir başka yoruma göre de: Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder.

KIBLE:Rüyada görülen kıble,yönünü kıbleye çevirmek iç huzuruna, kıbleye doğru yürümek maddi ve manevi kazanca, kıble istikametine tükürmek yahut abdest bozmak şaşkınlığa ve ayıp bir iş yapmaya, Kıble yönünün değiştiğini görmek yönetim kademesinde meydana gelecek büyük değişikliğe, kişinin kendinde gözlenecek değişikliğe, doğruluktan yahut verdiği sözden dönmeye delalet eder.

KILIÇ:Rüyada görülen kılıç,memuriyete, hak ve menfaate, mal ve dünyalığa, güç ve kuvvete, sözü güzel ve etkili söyleyen kimseye ve düşmana galip gelmeye yorumlanır.Kabzasız, kını içinde görülen kılıç evin hanımına, kılıcı kınından çekmek çocuğa, kınından çıkarılmış kılıç emri ifa etmeye, kılıcın kını içinde kırılması çocuğun ana karnında ölmesine işaret eder.

       Kılıcın ucunun kırılması baba, amca ya da bunların yerini tutan birinin vefat etmesine, Kılıcın yüzünün kırılması anne, teyze veya halanın vefatına, Kılıcı çekip başı üzerine kaldırmak yüksek bir makama yahut birine zarar vermek isteyip bundan vazgeçmeye, işaret sayılır. Kılıçla birine vurup, kılıcı vurduğu yerde bırakmak kadınlara iyilik ve ikramda bulunmaya yorumlanır.

       Eğer rüyayı gören garip bir kimse olursa, hanım veya çocuğunun asil ve necip olmasına yorumlanır. Bir kimse kendisine bir kılıç verildiğini görse, zevceye yorumlanır.Rüyada kılıç ile oynayan kimse bir memuriyetle ilişkisi varsa o kimsenin maharetine, çocukla bir ilgisi varsa, çocuğunu beğenmesine ve onunla uğraşmasına işarettir. Bazı yorumcular kılıç işlerinin çetinliğine yorumlanır, dediler.

KIRBAÇ:Rüyada görülen kırbaç,ona sahip olan kimse için, terbiyeye, sünnete uymaya, izzet, yükseklik ve rütbeye işarettir.Eğitim ve öğretime, terbiye ve ıslah etmeye, yükseklik ve rütbeye; ehil olanlar için yönetici olmaya delalet eder

         Rüyada kendisine bir kırbaç hediye edildiğini görmek, isinde şiddet göreceğine bir kırbaçla dövüldüğünü görmek, alacağını zorla veya hükümet eliyle tahsil edeceğine işarettir. Bir kırbaçla birisini dövdüğünü görmek, kendisinden alacağı olan kimselere, zulüm ederek onları kapısından geri çevireceğine yorumlanır.

Rüyada kırbaç, şiddete delildir.

KIYAMET:Rüyada görülen kıyamet,gören kimseyi kastettiği çirkin şeylerden korkutmaya ve onu günahtan sakındırmaya yorumlanır.Caferi Sadık Hazretleri demişlerdir ki: Salah ehli birinin rüyada kıyamet görmesi dört şekilde tabir olunur: a- Felah, b- Ferah ve sürür, c- Bela ve felaketten halâs, d- Son nefeste iman ile ölmek.

        Kıyamet, mazlumun zalimden intikam almasına işarettir. Rüyada yalnızca kendisi üzerine kıymet koptuğunu gören kimse, ölür.Bir kimsenin rüyada hesaba çekildiğini, emellerinin mizana konulup tartıldığını ve sevaplarının günahlarına ağır geldiğini görmesi; çokça ibadet ve tâat yaptığına, kendisi için yüce Allah katında çokça sevap ve mükâfat bulunduğuna delalet eder.Eğer günahları, sevabına galip gelirse o kimse din ve itikadca eksiktir.

KIZ:Rüyada görülen kız,rütbeliler için güçlüktür. Güzel bir kız çocuğu, mutlu, düzenli bir aile hayatına işarettir. Bekâr kız rüyası gam ve kedere ve imkânların güçlenmesine işarettir.Bazen bekâr kız görmek bineğe, menfaatli araziye işarettir.

Bir kimse bekâr bir kıza rastladığını görse bir mülke sahip olur veya ticareti gelişir. .

Rüyasında kız çocuğu gören kişi, birçok dertten sonra mutluluğu yakalayacağınıza işarettir. Bir kimse bekâr bir kıza rastladığını görse bir mülke malik veya ticaretinde kazanca nail olur.

KİLİT:Rüyada görülen kilit,her ne şekilde olursa olsun kilit emniyet ve inancı temsil eder. Kilit, sözünde durmaya yorumlanır.Rüyada kilit görmek, emin bir adama işarettir. Bir kilit açtığını gören hapis bir kimse, hapisten kurtulur,Kapının üzerine kilitlenmesi rüyayı görenin bir süre için hafifçe hasta olacağına işaret eder.

        Üzüntülü ve kederli olan bir kimse, rüyada bir kilidi açtığını görse, o kimsenin üzüntü ve kederi gider ve işi kolaylaşır.Kilit, hazırlık, delil ve kuvvettir. Rüyasında kapısına bir kilit taktiğini gören, hırsızdan emin olur.Kilidi açtığını gören kimse, hanımını kendisinden ayıracak bir yemini yapmasından kaçınsın.Bir kapıyı kilitlediğini gören kimse, başka bir kimseye kefil olur.

KOÇ:Rüyada görülen koç,şerefli ve saygın bir adamı işaret eder. Birçok koç beslemek, hasmını yeneceğine yorumlanır. Güç ve başarı simgesidir.Bir kimse rüyada bir koçboynuzu aldığını görse, yüksek ve muteber bir adam, bir husustan kendisini meneder.Bir koç kurban eden, büyük bir fenalığı önlemiş olur. Kirmaniye göre; rüyada koç görmek iri, kuvvetli ve iyi bir insanla tabir olunur. Bir koç bulduğunu veya kendisine verildiğini gören, öyle bir adamla arkadaş olur.

        Koçun yününü aldığını gören kimse, şerefli bir adam tarafından servete sahip olur.Koçun kuyruğunu aldığını gören kimse, şerefli bir adamın işine ve malına sahip olur ve ondan hayra erişir veya işin sonunda, o adama varis olur. Yahut o adamın kızını alır.

KOYUN:Rüyada görülen koyun,İffetli, şerefli ve saygıdeğer bir kadına; ganimete, çocuğa, hayırlı ve bereketli mala delalet eder.Rüyada görülen koyun, umumiyetle kadına yorumlanır. Bir koyunun, kendi önünde yürüdüğünü ve ona yetişemediğini gören kimse, bir kadının peşine düşer fakat onu almaya muvaffak olamaz.

        Rüyada bir koyunu sağdığını gören kimse, o sene bir hayra erer.Koyun otlatmak yönetici olmaya, Derisi yüzülmüş koyun birinin vefat etmesine, Koyun sürüsü itaatli ve uysal halka, Kirli koyunlar pis ve haşerat taşıyan insanlara yorumlanır.Koyun yüzücüsü halka zulmeden amir yahut memura yorulur.

KÖPEK:Rüyada görülen köpek,günah işlemekte cesaretli, zevk ve sefaya düşkün bir kimseye işarettir.

Cafer-i Sadaka göre; rüyada köpek görmek dört şekilde tabir olunur: Alçak bir düşman, tamahkâr bir adam, çirkin bir hizmetçi, cahil bir adam. Bazı yorumcular; rüyada siyah bir köpeğin uluduğunu görmek, hastalığa delalet eder. Çünkü bu defalarca tecrübe edilmiştir, derler.

Bir kimse rüyada kendisini bir köpek ısırdığını veya tırmaladığını görse, o kimseye hissettiği acı kadar düşmanından bir zarar erişir.

Köpeği öldürmek düşmana galip gelmeye, köpeklerle birlikte havlamak maksadın nail olmasına delalet eder.Dişi köpek, inatçı ve kötü bir aileden kadındır. Köpek yavrusu, sevimli bir çocuktur. Eğer köpek beyaz olursa, o çocuk mümindir. Siyah olursa, ailenin büyüğü olur.Rüyada köpek, sadakatle tabir olunur.

KÖŞK:Rüyada görülen köşk,Mala, nimete, memuriyete, makam ve mevkiye, maksada kavuşmaya ve sevince; Köşk, fasık için kibir ve yalana, maddi sıkıntıya ve itibardan düşmeye, Bazen köşk hidayete ve İslam dinine, şeref ve itibara, takva sahibi, namuslu insana yahut ikiyüzlü kadına, evlenmeye, iyi amellere, güzel eşe ve reisliğe yahut Salih amellere delalet eder.

Rüyada görülen köşk, mülkün tazelenmesine, mal, rütbe ve makama işarettir.Eğer köşk kerpiçten yapılmış ise bir miktar dünyalığa, kiremitten yapılmış ise ona gelecek haram mala yorumlanır. Bazen ikiyüzlü bir kadına da yorulur.

KUR'AN-I KERİM:Rüyada görülen Kuran-ı Kerim,iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya sahibinin Tanrı tarafından i korunduğunun işaretidir. Hasta bir kimse rüyasında Kuranı Kerimi görürse, hastalıktan kurtulur. Kuranı Kerimi satın aldığını görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur.

KURBAN:Rüyada görülen kurban,zevceye veya kendisiyle iftihar edilen çocuğa ya da kendisiyle Allah (C.C.)'a yaklaşılan iyi amele yorumlanır.Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada kurban görmek adak hususunda vefa, hastalıktan sakınma, fayda ve menfaat ile tabir olunur.

 Kirmani'ye göre, kurban etinin halka bölünüp verildiğini görmek, zengin bir adamın vefat ederek malinin akrabalarına taksim olunacağına işarettir.

Cabir'ül-Magyibi'ye göre; kurban görmek iki şekilde tabir olunur: Biri müjde, diğeri berekettir.Rüyada kurban, adağını yerine getirmeye, şiddetten kurtulmaya ve hastanın iyileşmesine yorumlanır.

( 1943 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen kurban,Rüyada görülen Kuran-ı Kerim,Rüyada görülen köşk,Rüyada görülen köpek,Rüyada görülen koyun,Rüyada görülen koç,Rüyada görülen kilit,Rüyada görülen kız,Rüyada görülen kıyamet,Rüyada görülen kırbaç,Rüyada görülen kılıç,Rüyada görülen kıble,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen kefen,Rüyada görülen kayık,Rüyada görülen kaya,Rüyada görülen kartal,Rüyada görülen karın,Rüyada görülen karga,Rüyada görülen kar,Rüyada kaplumbağa görmek,Rüyada görülen kandil,Rüyada görülen kan,Rüyada görülen kale,Rüyada görülen kalp,Rüyada görülen kadir gecesi,Rüyada görülen kadın,Rüyada görülen kaçmak
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.233.229.90) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 4
 Bugün : 129
 Toplam : 2271027
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


4