Allah'ım! Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Sana övgüyü saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin. - Müslim, "Salât", 222
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (I-İ) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (I-İ) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

IHLAMUR:Rüyada görülen ıhlamur içmek, ağacını görüp altında oturmak; rahat hayat sürmeye ve kazançlı işlere girmeye, hasta bir dostunuzu ziyaret ve onu teselli edeceğinize ve bir gönül işine teşebbüsünüze işarettir.Ihlamur içtiğini gören kimse hasta ise iyileşir. Sıkıntı içinde ise sıkıntısından kurtarır. Rüyada ıhlamur ağacı görmek evleneceğine işaret eder. Bazen de ıhlamur ağacı bolluk ve berekete işarettir.

IRMAK:Rüyada görülen ırmak,rüyayı görenin tehlikede olduğuna; çabalayıp kurtulursa, selâmete ereceğine; ırmaktan çıkamazsa, sıkıntılı günler geçireceğine işaret eder.Durgun, temiz bir ırmak; bol kazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak, etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğuna bunlarla tartışacağınız anlamındadır.

        Rüyada büyük bir ırmağın kenarında bulunduğunuzu ve suyun akısını seyrettiğinizi görmek, islerinizin yolunda gittiğine; ırmağın şiddetli akıntısını görmek, kazancınızın artacağına; ırmakta bir takim ağaç dallarının, yapraklarının sürüklenip gittiğini görmek, islerinize daha başka kanallar aradığınızı ve kazancınızın çoğalması için çareler düşündüğünüzü gösterir.

         Bir başka rivayete göre de: Rüyada ırmak görmek islerin iyi gideceğine ve kazancın çoğalacağına, ferah ve bolluğa işaret eder.Irmakta boğulduğunu görmek yakında öleceğine, çamaşır yıkadığını görmek ise, dini bir müesseseye yârdim ederek sevap kazanacağına işaret eder.

ISIRMAK:Rüyada görülen ısırmak,Bazı tabirciler kin ve düşmanlıktır, dediler. Bazıları da ısırmak gerek insan ve gerek hayvan olsun ısırılan şeyi aşırı derecede sevmeye tabir ederler.Isırmak, mihnet ve meşakkate da işarettir.Bir kimse rüyada etini ısırsa ve koparıp atsa, o kimsenin fitne çıkaran birisi olduğuna işaret eder.Bir kimse rüyada bir insanın parmak uçlarını ısırdığını görse, o insanın sinirli ve kinli olduğuna işaret eder.

       Isırılan yerden kan çıkması günah içerisinde zahmet çekmeye işaret eder. Isırmak, fazla sinirlenmeye de işarettir.Rüyada birisini ısırdığınızı görmek, kıskanç bir şahısla münasebet kurarak tatsız ve soğuk bir aşk hayatına başlayacağınıza yorumlanır.Rüyada ısırıldığını görmek, bir düşmanla karşı karşıya kalacağınız ve zararlı çıkacağınız anlamına gelir.

ISLANMAK:Rüyada görülen ıslanmak,çiseleyen yahut normal olarak yağan yağmur altında ıslanmak rahmet ve berekete, Allahu Teala'yı çokça zikretmeye, sağlık ve zindeliğe, Sağanakta yahut başka bir şekilde ıslanmak arzu ve isteklerin sabır ve çalışmayla gerçekleşmesine delalet eder.İster yağmurda ister suda olsun iyice ıslanmak, başarısızlıklarla geçecek bir zamana, bu başarısızlıktan sonra mutluluğa ve güzel hayata işaret eder.

       İster yagmurdan, ister sudan olsun sirilsik-lam islanmak büyük bir kismete delalet eder. Dus altina girerek islandigini görmek, girdigi her hangi bir isinden bol para kazanacagina, bir sel içine veya bir çukurda biriken bir suya düserek is-lanmak, para yüzünden bir ortagi ile veya ev halki ile aralarinda tartisma çikacagina, denize veya göle veyahut bir nehre girerek islandigini görmek, büyük bir mirasa konacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada islanmak Allah'in rahmetine nail olmakla isaret eder Bazen de islanmak büyük bir kismete isaret eder. Bazi tabirciler islanmak bol kazanç ve mirastan mal elde etmek olarak yorumlanmistir.

IŞIK:Rüyada görülen ışık,birçok sıkıntıdan sonra refaha ve huzura kavuşmak anlamındadır. Güneş iyi bir gelecek anlamındadır. Gaz lambasının ışığı eğlenmek ve güzel zaman geçirme imkânını anlatır. Mum ışığı dert demektir.Rüyasında ışık gören kimse çeşitli güçlüklerden sonra rahata ve feraha erişecek, şöyle derin bir nefes alacak demektir.

       Işık bir gece yarısı görüldüyse, rüyayı gören bir çocuk sahibi olacak demektir.Kibrit ışığı ise kısmet işaretidir. Ay ışığı hüzünlü ve acı bir durumu bildirir.Gaz lâmbası ışığı eğlence ve hoş vakit geçilme imkânı anlamına; mum ışığı dertli bir duruma; güneş ışığı parlak istikballere işaret eder. .

IZDIRAP:Rüyada görülen ızdırap,her hangi bir yerinin acidigini duymak ve görmek, yeni bir ise girecegine; aciyan yerinin iyilesmesi için bir ilaç aldigini görmek, büyük bir kisiden yardim görecegine isarettir. Aciyan yerinde bir çiban veya ona benzer bir yara varsa kismete, yarayi ameliyat yaptirdigini görmek, kisa zamanda zengin olacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede:

 Rüyada izgara görmek kocasinin malini israf eden kadina isarettir. Rüyada izgara görmek zarar, felaket ve sikintiya işarettir.

İBADET:Rüyada görülen ibadet,Bu rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulur. Rüyada ibadet ederken görmek, ailenin mutlu yaşamı olacağına işarettir. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.

     Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki, ibadet rüyası, Allah'a muhabbet, doğru yola sülük, rızık ve mülk, müjde ve kurtuluş ve düşmana galibiyet işarettir.Rüyada her ne suretle olursa olsun Allah için ibadet ettiğinizi görmeniz, hayatta er geç doğru yolu bularak saadete ve bahtiyarlığa ulaşacağınıza ve dini vecibeleri yerine getirdiğiniz takdirde ahrette de aziz olacağınıza yorulur.

      Caiz olmayan bir şeye karşı ibadet ettiğinizi görmek, işlerinizin ters gideceğine ve Allah'ın gazabına uğrayacağınıza; ibadet edilmesi yasak edilmiş olan bir yerde ibadet ettiğinizi görmek, münafıklığa ve dedikoduya maruz kalarak manevi zararlara uğrayacağınıza delildir.

İDAM:Rüyada görülen idam,asılmak, fakirler için hayra işarettir. Zenginler için varlığın artacağı anlamındadır. Bekârlar için, evlilik işaretidir.Rüyada asılmak suretiyle idam edilmiş bir kimse görme, emsaliniz arasında şeref ve itibarınızın artacağına ve mesleğinizde büyük ilerlemeler kaydedeceğinize yorumlanır.İdama mahkûm edildiğinizi görmek, ömrünüzün uzun olacağına ve torunlarınızı görmek saadetine nail olacağınıza işarettir.

          Bir idam sahnesi seyrettiğinizi görmek, uzun sürecek hayatınız boyunca birçok acıklı olayla karşılaşacağınıza işarettir.Bir başka rivayete göre de: Rüyada idam edildiğini görmek, başkaları yüzünden zarara gireceğiniz anlamına gelir. Karardan vazgeçildiğini görmek, birçok sorunun üstesinden geleceğiniz anlamındadır.

İHTİYAR:Rüyada görülen ihtiyar,İhtiyar erkek ise parayla, kadın ise sevgi ile ilgilidir.Rüyada ihtiyar bir kimse görmek, çok Mesut bir evlenme yapacağınıza ve ihtiyarlığınızın varlık içinde geçeceğine, uzun ömre delalet eder.Rüyada kendini yaşlanmış görmek, ömrün uzun olacağına yorumlanır. Hayırlı bir haberdir.

       İhtiyar beyaz sakallı ise, parlak ve mutlu günler göreceğinize, siyah sakallı ise, günlerinizin çok zor geçeceğine, kir sakallı ise bazen kederli ve sıkıntılı, bazen de neşeli ve mutlu günler geçirerek ömür süreceğinize delalet eder.İhtiyar bir kimse ile el sıkışmak veya ihtiyarin elini öpmek, mutlu bir aile hayatiniz olduğuna delildir.

İMAM:Rüyada görülen imam, görenin mertebe ve makamının yükselmesine, şöhret sahibi olmasına işaret eder.Bir kimsenin rüyada imam olduğunu ve cemaate namaz kıldırdığını görmesi, kıymetinin ve isminin yüceliğine, iyilikle emretmeye, kötülükten nefyetmeye delalet eder.

      Yine bir kimsenin rüyada imam, minbere çıktığını görmek, emniyetli ise büyük bir makama erişeceğine; hasta ve tasalı biri bu rüyayı görmüşse, şifa bulup hastalığının çabuk geçeceğine işaret eder.

İNCİ:Rüyada görülen inci,vali için vilâyete, tüccar için ticarete, sanayi erbabı için sanatkâr olmağa, velhâsıl inci her şeyin olgunluğuna ve güzelliğine delâlettir.Kur'an ilmi ve kıraatine, çocuk ve hizmetçiye, din ve dünya ile ilgili her türlü olgunluk ve güzelliğe, sadık dosta ve faydalı ilme, Fazla inci mal ve dünyalığa işarettir.

        Kadının inci görmesi bekâr için evlenmeye, çocuksuzlar için çocuğa, eş ve çocuğu olanlar için zenginliğe delalet eder.İnci gerdanlık kadınlar için süs ve güzelliğe, erkekler için halis niyetle yapılan amellere, İnci dizileri Peygamberimizin (s.a.v.) hayat kaynağı olan sünnetlerine, İncili bilezik afiyet, muhabbet ve ihlâsta ziyadeliğe delalet eder.

İNEK:Rüyada görülen inek, güzel ve besili bir inek görmek çok sevinçli olayların arifesinde bulunduğunuza işaret eder.Kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır.Bir ineği sağdığını gören kimse, mal biriktirir. Bir inek bulup onu eve götürdüğünü gören kimse, hayra erişir.Memeleri süt dolu inek, bereketin ve bolluğun ifadesidir.Rüyasında süt sağan kişi yeni işlere atılacak ve bol para kazanacak demektir. Rüyada süt içmek de içinde bulunduğunuz durumun daha iyi olacağını işaret eder.

        Es-Salimi'ye göre; rüyasında bir ineğin evine girdiğini görenin, bir devlet büyüğünden eline mal geçer.Bir inek bulup onu evine götürdüğünü gören, hayra erişir.Bir ineğin yularından tutarak götürdüğünü gören, ahlak sahibi bir kadınla evlenir.Bir ineğin üzerine bindiğini görenin karisi vefat eder ve ondan kendisine miras kalır.

İSKELET:Rüyada görülen iskelet,her genç için, gizli bir tehlikeye; yaşlı insanlar için, bir tuzağa veya hileye yorumlanır.Bir kadın için tıp ihtisası yapmış bir genç doktorla izdivaca, evli ise evden birisinin ani hastalığına işarettir.Rüyada iskelet görmek, diriliğe işarettir.

       Rüyasında bir iskelet ile karşılaştığını gören, uzun zamandır haber alamadığı, hatta öldüğüne hükmettiği bir kimsesini yeniden bulur. Yahut hiç aklında yokken birden bire evlenmeye karar vererek iyi bir evlilik yapar. Eğer evli ise, karisinin veya kocasının uzak akrabalarından birinden büyük bir mirasa konarak birden bire zenginler arasına girer.

İYİLİK:Rüyada görülen iyilik,kişi iyilik yaparsa sevinecek demektir. İyilik gören ise sağlam ve değerli bir dost kazanacak demektir.Rüyasinda düsmüs bir insana iyilik ettigini gör-mek hayirdir. Rüyada iyilik etmek, hele düsmana yapilirsa çok ha-yirlidir. Zafer ve üstünlüge delalet eder. Bazi yorumculara göre, rüyada iyilik ettigini görmek, iyi kalplilige, dinde kuvvete, ahiret azabindan kurtulmaya isarettir.

           Rüyasinda iyilik ettigini gören cennete girmek için yol bulmus demektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen iyilik, veren kimsenin verdigi seyin miktanna göredir. Fazla verilmeye müstehak olan bir kimseye az verdigini görse, o kimsenin Allah (C.C.)'dan ve Hz. Resulullah'in (S.A.V.) sünnetinden yüz çevirdigine isaret eder. Rüyada bir kimseden bir sey istense ve o seyi vermeyip isteyenede kizdigini görse, o kimsenin dine olan düsmanlik ve muhalefetine ve fitne çikaranlarin yoluna gittigine işaret eder.

İHBAR:Rüyada görülen ihbar,Bir şeyi haber veren muhbiri görmek, fırsatçı ve alçak kimseye; Kendinin bir hususu haber verdiğini görmek, haber doğru ise hayra, yanlış ve yalan ise şerre delalet eder.

İĞNE:Rüyada görülen iğne,sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret eder. Bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.Rüyada iğne görmek, acı ile bitecek büyük bir aşk macerası geçireceğinize işarettir.İğneye iplik geçirir olmanız, geçireceğiniz aşk hayatınızın sonunun izdivaçla biteceğine delâlet eder.

        İğne görmek, bekâr için evlenmeye, fakir için halinin iyiye dönmesine işaret eder.Eline bir iğne aldığını görse, iğne sahibinin işlerinin düzgünlüğüne, dağınık işlerinin toplanması ve düzelmesi için arzu ettiği şey üzerine işaret eder.

İHRAMA GİRMEK:Rüyada görülen ihrama girmek,bekar için evlenmeye, evli için ise hanimim bosamaya isaret eder. Eger rüyayi gören hasta ise ölür ve oldugu yerden ayrilir. Rüyada ihramda bulundugu halde av avladigini görse, avladigi bu hayvani uyamkken ödemesi lazim gelecegine isaret eder.

        Rüyada ihramda bulundugu halde bir kusu öldürdügünü gören uyanikken bir deve, yaban esegini öldürdügünü gören ise, bir sigir ödemesi lazim gelecegine isaret eder. Bir kimse hanimi ile beraber ihrama girdigini görse hanimim bosar ve hanimi ona namahrem olur.

İÇMEK:Rüyada görülen içmek,süt, su, bal ve diğer şeylerin şerbetini içmek fıtrat güzelliğine, ilim ve hidayete, manevi zevklere ve ibadet hazzına, İnsana ferahlık veren soğuk meşrubat ve su içmek helal mala, Kaplıcada sıcak su içmek şifaya, kaplıca dışındaki yerlerde sıcak su içmeek gam ve kedere delalet eder.

     Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre ise hastalığı belirtir.Rüyada su içmek mutluluğun işaretidir. Sarhoş olana kadar alkol içmek, kendinize hakim olamayacağınıza ve kaza geçirme tehlikesi yaşayacağınıza işarettir.

( 1547 ) kez okundu     -     05.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen ıhlamur içmek,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen ırmak,Rüyada görülen ısırmak,Rüyada görülen ıslanmak,Rüyada görülen ışık,Rüyada görülen ızdırap,Rüyada görülen ibadet,Rüyada görülen idam,Rüyada görülen ihtiyar,Rüyada görülen imam,Rüyada görülen inci,Rüyada görülen inek,Rüyada görülen iskelet,Rüyada görülen iyilik,Rüyada görülen ihbar,Rüyada görülen iğne,Rüyada görülen ihrama girmek,Rüyada görülen içmek,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (18.232.188.89) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 3
 Bugün : 481
 Toplam : 2276426
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


3