Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir. - Hz.Muhammed (sav)
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (E) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (E) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

EBE:Rüyada görülen ebe, genç ve güzel bir ebe görmek, hayırlı bir evlât sahibi olacağınıza, yaşlı ve çirkin yüzlü bir ebe görmek, dünyaya gelecek bir çocuğunuzun çok üstün zekâlı olacağına işarettir.

       Rüyada ebe görmek hayır ile yorumlanır.Evine bir ebenin geldiğini görmek, hayır sahibi bir kişiden menfaat göreceğine işaret eder.Bir ebeyi evine çağırdığını görmek, bir kişiden yardım isteyeceğine, çağırdığı ebenin geldiğini görmek, isteğinin olacağına yorumlanır.Bir ebe ile dostluk kurduğunu görmek, büyük bir iş veya devlet adamından hayır ve menfaat göreceğine işarettir.

EJDERHA:Rüyada görülen ejderha,Hastanın rüyada ejderha görmesi, iyi değildir.Bir kadın rüyada ejderha doğurduğunu görse kötürüm bir çocuk doğurur. Çünkü ejderha sürüklenerek yürümektedir.Ejderhanın kendisini suya çektiğini gören kimseye, üzüntü ve keder isabet eder.Kendisinin ejderha olduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur, güç ve otorite elde eder.

        Yahut saltanata sahip olur.Ejderha, gözle görülen ve düşmanlığını gizleyen, her türlü şer ve kötülüklerin sahibi olan bir düşmana işarettir.Ejderhanın etini yediğini gören mala sahip olur.Zararsız olarak ejderhanın kendisine doğru geldiğini veya kendisine bir şeyler verdiğini yahut kendisine güzel konuştuğunu görmek hayırlıdır.

EKİN:Rüyada görülen ekin,bir çok manalara gelir. Bunlarda bazi tabirciler ihtilaf etmislerdir. Umumiyetle kabul edilen ve büyük isabet gösteren tefsirler sunlardir: Rüyada belli bir mahalde cinsi ve nevi malum ve mevsiminde yetismis nebatlar, ekin vesaire görmek, evlada delalet eder.

            Bu ekindeki iyi ve kötü hadiseler, bunlara nispet edilir. Meçhul bir mahalde basaklari yetismis, rengi sararmis ve fakat mevsimsiz ekin görmek, kendi aleyhinde husumete, birbirine muavenet edecek bir cemaatin karsisinda kalacagina, ekini hasat ettigini görmek, bir cemaatin fitnede helak olacaklarina, bir tarlayi ekip hasadini biçtigini ve sonra harmana naklettigini görmek, ümit eyledigine erecegine, isledigi hayrin sevabini bulacagina delalet eder.

         Biçilmis ekin arasinda dolastigini gören askere gider. Cabir'ül-Magribi'ye göre; bir tarladaki ekini biçtigini görmek harp ve husumete, arpa biçtigini görmek bilhassa mevsiminde olursa, hayir ve menfaate, o senenin ucuzluguna, ekinde yanik ve emsali bir hadise oldugunu görmek, o mahalde kitlik husulüne, eger bu yanan ve telef olan ekin kendi mali ise, hükümet tarafindan zarara ugrayacagina, bir ekin suladigini görmek, din ve dünyasinda nafi olacak bir seyin vukuna işarettir.

EKMEK:Rüyada görülen ekmek,ekmek hayırdır. Rüyasında ekmek gören kişi çok kısa bir süre sonra muradına erecek, iş yaşamında başarılı olacak, bol para ve berekete kavuşacak demektir.Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir.

           Rüyada ekmeğin yorumu değişik şekilde yapılır.Darı ekmeği biraz zorluk ve sıkıntıdan sonra refaha ulaşılacağına yorulur.Ekmeğin çöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur, geniş yufka ekmek, bol rızık ve uzun ömürdür.Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağını ancak sağlığınızın iyiye gideceğini işaret eder.Buğday ekmeği görmek belirsiz olan önemli işler yoluna girecek demektir.Çünkü arpa ekmeği, kıtlık ve pahalılık zamanında yenilmektedir. Sıcak ekmek, nifak ve şüpheli rızıktır. Çünkü kendisinde ateş vardır.

EL:Rüyada görülen el,el, iyiliği, kuvveti ve güveni temsil eder. El, çocuğa, erkek kardeşe, mala, hanıma, ortak ve dosta yorumlanır.El rüyalarını çok dikkatli yorumlamak gerekir. Çok önemlidir. El büyük, temiz, güçlü ise çok iyidir. Kötü, pis, çirkin ise tehlikelidir.

         Rüyada el görmek çeşitli şekilde yorumlanır.Sağ el rüya sahibinin kuvveti, geçimi, kazancı, malıdır. Sol eli sağ el gibi rahat kullandığını görmek güç ve imkânın katlanarak artmasına.Rüyada sağ elinin kendisiyle konuştuğunu ve ona: "Güzel yaptın" dediğini gören kimsenin geçimi güzel olur.Bir kimsenin rüyada sağ eliyle bir kimseyi tuttuğunu, sonra elini sol tarafına gönderdiğini görmesi, o kimsenin o şahıs hakkında yapacağı ihanet ve hakarete yorumlanır.

ELMAS:Rüyada görülen elmas, ilim ehli birine delalet eder.Rüyada elmas görenin talihi yolunda gidecek demektir, elmas gören kadın ise zengin ve kültürlü bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayışlı, duygulu bir kadınla evlenecek demektir.Rüyada elmas şansın iyi olduğuna yorulur. Elmas gören kadın ise varlıklı ve bilgili biriyle; erkek ise anlayışlı, duygusal biriyle evlenecek anlamındadır.

          Rüyada elmas görmek, zenginliğin ve saygınlığın işaretidir. Evlilik, aşk, yuvada huzur ve mutluluktur. Parlaklığına ve büyüklüğüne göre değişir.Rüyada elmas görmek magrur ve kibirli, görünüsten baska hiç bir meziyeti olmayan, aksine zarar verici, gösterise meyyal bir kadinla yorumlanir.

ENKAZ:Rüyada görülen enkaz,hayra alamet değildir. O rüyayı gören şahsın yapacağı yatırımlarda çok daha ihtiyatlı davranması gerektiğine dair bir ikazdır. Rüyada herhangi bir çeşit enkaz görmek, pek iyiye yorulmaz. O rüyayı gören kişinin gireceği ve para yatıracağı işlere dikkat etmesi gerekir demektir.Enkaz, yıkıntı rüyaları, yolunda giden işlerin bozulacağına, evle ilgili sorun yaşanacağına işaret eder.

           Rüyada enkaz görmek kederle yorumlanir. Rüyada evinizin önünde bir enkaz görmek, ev balkinin bir musibete ugrayacagina, enkazin oradan kaldirildigini görmek, bu musibetten kurtulacaginiza, bos bir yere enkaz yigdiginizi görmek, sonu gelmeyecek bir isle mesgul oldugunuza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada evin önünde bir enkaz görmek, ev balkinin bir musibete ugrayacagina, enkazin oradan kaldirildigini görmek ise, bu musibetten kurtulacagini isarettir.

EŞKİYA:Rüyada görülen eşkiya,arkanızda sizi destekleyen kişinin bu destekten yoksun bırakacağına işaret eder. Rüyada eşkıya görmek, sizi destekleyen bir kişinin bu desteği sizden çekeceğini bildirir. Yeni koşul ve durumların ortaya çıkacağını haber verir.

          Rüyada bir dag basinda eskiya ile karsilasip soyuldugunuzu görmek, maddi hayatinizda bir çok zarar göreceginize delalet eder. Bir eskiya ile tanisip onunla dost oldugunu gör-mek, islerinizde büyük aksamalar olacagina bu yüzden zarara ugrayacaginiza isarettir. Bazilarina göre; rüyada eskiya görmek sizi destekleyen bir dostunuz olduguna isarettir.

        Rüyasinda etrafina eskiyanin toplandigini ve fakat kendisinden bir sey alamadiklarini gören ölüm derecesinde hasta olur, sonunda iyilesir. Eskiyadan birinin kendisini soydugunu ve her seyini elinden aldigini gören bir belaya ugrar veya akrabasindan biri bir musibete ugrar. Rüya-sinda kendisinin yol keserek baska birisinin malini çaldigini gö-ren, mali çalinan kimse tarafindan bir zarara ugrar.

EV:Rüyada görülen ev,Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir. Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir.Ev görmek erkeğin beraberce yaşadığı hanımına yorumlanır.Bundan dolayı evlenen kimseye "eve girdi" denilir.Dağ başında ev görmek yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.Evinde yeni bir oda yapan sağlığına kavuşur. Eğer evde hasta yok ve rüyayı gören de bekâr ise evlenir.

Bir kimse evinde çamurla sıvanmış geniş bir odanın olduğunu görse, hâlbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde Saliha kadınların çokluğuna işarettir. Eğer o oda kireçle sıvanıp kiremitle yapılmışsa o kadının kötü sözlü münafık birisi olmasına işarettir.Yahut evinde büyük kızı varsa onu evlendirip yeni yaptığı odaya koyar.Bir kimse meçhul bir evin üzerine çıktığını görse o evin kıymeti, şerefi nispetince bir kadınla evlenir.

 EVLENMEK:Rüyada görülen evlenmek, evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.Rüyada evlenmek, Allahü Teâlâ Hazretleri tarafından meydana gelecek bir yardıma yorumlanır.

Bazen da evlenmek, esarete, borca, üzüntü keder ve tazminat vermeye veya yüksek bir mevkie geçmek için çalışmaya yorumlanır.Tanıdık bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye,

Tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksadının hâsıl olmasına ya da vefat etmeye yorumlanır.Rüyada ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, ümidini kestiği bir maksadına kavuşur.Dört kadınla evlenmek Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.Hasta olan bir kadın rüyada evlendiğini ve kocasının onu görmediğini, tanımadığını ve kocasına da isminin söylenmediğini görse, o kadın ölür.

EVLİYA:Rüyada görülen evliya,Allah dostlarını görmek müjdeye, hidayete ve Peygamberimizin (s.a.v.) güzel hal ve davranışlarına uymaya, Salih kulların sofrasında ya da meclisinde oturmak iyilerden olmaya ve ilahi lutuf ve ihsana, Yaşayan salihlerdin birini görmek, onun yolunda olmayaa, onun alınyazısına paralel bsir hayat sürmeye, Ölmüş bazı salihlerin bir kentte sağ olduklarını görmek, ora halkının erişeceği bolluk ve sevince, yönetici ve diğer insanlardan görecekleri iyi davranışa,

 Evliya görmek korkudan emin olmaya, mahzunluk görmemeye, Evliyanın dostu ve yakını olduğunu görmek Hakka yakınlığa, evliyaya düşman olduğunu görmek Allahu Teala'nın gazasını gerektirecek büyük bir günah işleme tehlikesine, Evliyanın dedikodusunu yapmak iman tehlikesine delalet eder.

 EZAN:Rüyada görülen ezan,başarı sağlık ve mutluk anlamındadır.Bir kimsenin rüyasında ezan okuması, hac aylarında hacca gideceğine yorumlanır.Kendisini, komşusunun evinin üstünde ezan okuduğunu görse komşunun hanımına hıyanet eder.Bir duvar üstünde ezan okuduğunu gören, insanları barışa davet eder. Evin üstünde ezan okuduğunu görse, o çocuğun ana ve babası yalan ve iftiradan kurtulur.

Ezan çok kere doğru habere yorumlanır. Ezan; duaya, takvaya, taat ve hayırlı İşler ile emniyete, şeytanın hilesinden kurtuluşa yorumlanır.

Ezan bazen hırsızlığa, bazen da derece yüksekliğine, büyük bir rütbeye yükselmeye ve işitilecek herhangi bir söze, bekâr için evlenmeye yorumlanır.Sokak ve çarşılarda ezanın okunması temiz bir hayat iyi bir geçimdir.Bazı yorumcular, "bir kafile içerisinde ezan okuyan kimse hırsızlıkla itham edilir," demişlerdir.

( 1325 ) kez okundu     -     29.05.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen ebe,Rüyada görülen ejderha,Rüyada görülen ekin,Rüyada görülen ekmek,Rüyada görülen el,Rüyada görülen elmas,Rüyada görülen enkaz,Rüyada görülen eşkiya,Rüyada görülen ev,Rüyada görülen evlenmek,Rüya Tabirleri,izahli rüya tabirleri,Rüyada görülen evliya,Rüyada görülen ezan,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.81.28.94) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 1
 Bugün : 490
 Toplam : 2060145
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


1