De ki: "Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın!" - Mü'minûn, 23/118
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (D) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (D) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

DAĞ:Rüyada görülen dağ, genelde hayra yorulur. Kişinin rüyada dağ görmesi, sanı yüce ve şöhretli bir sultana delalet eder.

       Bir dağa tırmandığını gören kimse, çok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedeflediği şeylere ulaşacak demektir. Rüyada kedinizi dağda yalnız kalmış görmeniz, iş hayatında atılganlığa iyi düşünmeden yapılacak hareketlere kalkmamanız gerektiğine yorumlanır.Böyle hareket etmediğiniz takdirde bugünkü yaşantınızda bir gelişmenin olacağına işarettir.

DALGA:Rüyada görülen dalga, sıkıntı ve şiddete delâlet eder.Küçük ve ahenkli dalgalar sakin ve huzurlu hayata, ahenkle yürüyen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete delalet eder.

        Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekâr biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir.Dalgalarla boğuşan bir insan, çok önemli bir fırsatı değerlendirerek birden yükselir anlamındadır. Dalgalı denizde yüzmek bol para kazanmak demektir.Dalgaların kıyıya çarpması uzaklardan bir kısmet geleceğini haber verir.

DARGINLIK:Rüyada görülen dargınlık,eğer herhangi bir sebep yüzünden değilse, rüya sahibinin ölümüne delâlet eder.Bazen dargınlık, rüya sahibinin hastalanmasına ya da rezil olmasını gerektiren şeyleri yapmasına delâlet eder.Rüyada bir kimseye dargın olduğunu gören kimsenin malı dargın olduğu kişinin eline geçer. Fakirliğe, malı israf etmeye, Sebepsiz dargınlık hastalığa delalet eder.

     Dargınlık rüyaları iyidir. İlişkilerin güçleneceği ve sorunların çözüleceğine işaret eder.Bir kimse kendisinin bir kişiye dargın olduğunu görse, o kimsenin isleri o kişinin eline geçer, mali gider.

DARI:Rüyada görülen darlık,Malın sebepsiz israfına ve darlığa, Bazen sevince delalet eder. Rüyada darı görmek, beklenen para, kısmet gibi şeylerin umulandan az olacağına işaret eder. 

           Dari malla tabir olunur. Rüyasinda dari ektigini gören, yeni atilimlara girerek para kazanir. Dari satin aldigini görmek, kazançli bazi tesebbüslerde bulunmaya, dari ekmegi ye-mek bir zengin is adami ile ortaklik kurmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada dan görmek, kendisine diger mallann kanstirildigi bir maldir. Bazi tabirciler, dari, tenbellige ve malin gitmesine isaret eder, dediler. Dan görmek, ancak geçimi atesten olan kimse için iyidir.

DAVUL:Rüyada görülen davul,boş bir habere işarettir.Evinde davulla oynadığını ve bağırıp çağırdığım gören kimseye bir musibet erişir.Hac kafilesinde çalınan davul göbek, rehber ve kılavuza delâlet eder.

Davulcu görmek ise, asılsız haberler veren kimseye işaret ettiği gibi hastalığa da işaret eder.Bir başka yoruma göre de: Davul görmek, insanlarla iyi ilişkiler kurup birçok arkadaş sahibi olacağınız anlamındadır.Uzaktaki bir akrabanızdan mutluluk veren haber geleceğine ve yaşamınızı değiştirecek beklenmedik bir olayla karşılaşacaksınız demektir.Davul sesi duymak, uzaklarda yasayan bir arkadaşınızın yardıma ihtiyacı olduğunun belirtisidir.

DAYAK:Rüyada görülen dayak,rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağına, gerek maddi gerekse manevi yönden güçleneceğine işarettir.Dayak yemek sevince, bir vesileyle gelecek rızka yahut iyiliğe, Birine dayak atmak ona iyilikte bulunmaya delalet eder.Rüyasında dayak yediğini gören kimse, iyilik alır. İşinde ve gelirinde artış olur.

         İki kişinin birbirlerini dövdüğünü ve kendisinin aralarına girerek onları ayırdığını görmek, ev halkı tarafından sevildiğine ve sayıldığına; esinin kendisini dövdüğünü görmek, onun ailesi tarafından bir menfaate kavuşacağına delalet eder.Bir başka rivayete göre de: Rüyada dayak yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağına. Dayak atmak ise güçleneceğine işarettir.

DEFİNE:Rüyada görülen define,helâl rızka delâlet ettiği gibi mirasa ve zina mahsulü çocuğa da delâlet eder.Helal rızka, mala yahut zina mahsulü çocuğa delalet eder.Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.

        Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.Rüyasında define bulduğunu gören hasta olur. Bir yıkık yerde define bulduğunu gören o hastalıktan kurtulamaz, ölür veya hastalığı uzar. Eğer bir mahalle içinde bulursa hastalıktan kurtulur.

DENİZ:Rüyada görülen deniz,rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine delâlet eder. Rüyada deniz görmek, tüccar için mal ve kazanca, işçi için patronuna delâlet eder.Bir kimse rüyada deniz suyundan içip de kandığını görürse, zengin, kuvvet ye uzun ömür sahibi olur.Bazı tabirciler bu rüyayı, "denizden su içtiği oranda ilim ve edep öğrenir" şeklinde tabir etmişlerdir.Denizi geçtiğini görmek, rüya sahibinin düşmanından mal almasına işarettir.

        Denizde sidik ettiğini gören kimse ise, günah işler.Denizi bir baştan diğer başa yardığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur, selâmet bulur.Denizde yıkandığını gören kimse, günahlarından arınır.

DEV:Rüyada görülen dev, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir.Rakiplerinizle mücadele vermek zorunda kalacaksınız. Eğer dev sizden kaçıyorsa, zenginliğin ve başarının işaretidir.Kişinin dev ile savaşması, düşmanlarını yenmesi ve başarılı olması anlamına gelir. Devin omuzuna çıkmak ise çok büyük başarı olarak yorumlanır.

DEVE:Rüyada görülen deve, rüya sahibinin para kazanmak için uzak memleketlere yolculuğa çıkmasına işaret eder.Deveyle savaşıp deveye galip gelen kimse, düşmanıyla giriştiği mücadelede galip gelir. Deveden inmek, rüya sahibi için üzüntüye delâlet eder.Rüyada deve sütü sağmak, mal ve kazanca işarettir.

        Bazı sorunlarla karşılaşacaksınız anca sabrederseniz ve yılmazsanız bu sorunları aşabilirsiniz demektir.Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, para durumunuzun iyileşeceğini ve elinize para geçeceğini belirtir.

DİŞ:Rüyada görülen diş,Hastalığa yakalanacağının işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır.Rüyada diş görmek, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir buyrulan ömre işarettir.

      Dişler; aileye, kız ve erkek evlâtlara delâlet eder. Rüyada dişlerin küçüklüğü güzellik ile büyüklüğü de müjde ve beşaret ile tabir olunur.Bazı kere de diş görmek, İnsanın tedbirli olmasına ve gizli işlere delalet eder.Bir kimsenin rüyada ön dişlerinin uzun, güzel ve beyaz olduğunu görmesi, baba veya amcasının mal ve dünyaca şöhret utacağına delalet eder.

DOĞUM:Rüyada görülen doğum,rüyası sıkıntıdan kurtulmak demektir. Rüyada doğum yaptığını veya yaptırdığını gören kimse, sevineceği bir haber alır.Rüyasında doğum yapan kadın sıkıntılarından kurtulur anlamındadır. Hamile bir kadın; rüyada kız çocuğu doğurduğunu görürse, erkek çocuk doğurur.Doğum ağrısı çekmek zor ve kötü günlerden sonra güzel günlerin geleceğine yorumlanır.

      Kız çocuğu doğurmak, üzüntü ve hastalıktan kurtulmaya delâlettir.Bir adam, rüyada kız çocuğu doğurduğunu görse, hastalıktan kurtulur. Ancak ağzından doğurduğunu görmek, ölüme delâlettir.

DOKTOR:Rüyada görülen doktor olduğunuzu görmek, şöhret ve itibarınızın artacağına yahut yönetici olmaya yorumlanır.Bir doktora muayene olduğunuzu görmek, hasta iseniz, yakında sağlığa kavuşacağınıza ve bahtınızın açılacağına işaret eder.

          Birçok doktorun sizi konsültasyon yaptığını görmek, bir iftiradan, kurtulacağınıza ve iş hayatınızda da krizli günleri atlatacağınıza işarettir.Hastanın yanına doktor girmesi onun iyileşmesine, sağlıklı birinin yanına girmesi hastalanmaya işarettir.

Doktor, insan karakterinde saklı bulunan ve nefsin derinliklerinde bastırılan olumsuz özellik ve eğilimlerin ortaya çıkmasına tabir edilir.

DONMAK:Rüyada donmak,soğuktan donduğunu görmek, rüya sahibinin bir hastalığa yakalanacağına ve yakın bir dostunu kaybedeceğine işarettir.

Rüyada soğuktan tarladaki mahsullerin donduğunu görmek, o yıl için hasadın bereketli olacağına işarettir.

DUA:Rüyada görülen dua,Çok hayırlı, çok güzeldir. Kişinin hiçbir sorunu kalmaz.Duasının kabul olmasına, hidayet, rızık ve büyük zatlar yanında övülmesine delalet eder.

       Rüyada dua ettiğini görmek, maksadın hâsıl almasına, hidayete ermeye ve rızka nail olmaya delâlet eder.Dua eden ve kendisine dua edilen kimse hayır ve berekete, namaz sonu dua etmek hayırlı şeylerin gerçekleşmesine işaret sayılır.İbni Kesir'e göre bir kimsenin dua ettiğini görmesi, uyanık iken edeceği duanın makbul ve müstecâb olacağına delalet eder.

DUVAK:Rüyada görülen duvak, murada ermektir.Rüyada bir gelin duvağı görmek, çok romantik bir macera geçireceğinize ve renkli bir seyahat yapmak için kafile halinde bazı turistik yerleri ziyaret edeceğinize yorumlanır.

DÜĞÜN:Rüyada görülen düğün,Bir düğünde bulunmak ve bu vesileyle verilen yemekten yemek üzüntü ve kederin gitmesine, Düğün yemeği vermek, insanların işlerini üstlenmeye delalet eder. 

       Mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan kötü haber alacaksınız demektir.Rüyada düğün görmek mutluluğun işaretidir. Kendinizin evlendiğini gördüyseniz, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haberler alacağınız anlamına gelir.Kişinin hayatının renkli ve neşeli olacağına, türlü ilginç olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

DÜŞMAN:Rüyada görülen düşman,iş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.Rüyada birisinin kendisine düşmanlık yaptığını görmek, rüya sahibinin o kimse ile dost olmasına işarettir.

       Rüyada düşmanına öğüt verdiğini gören kimseye, düşmanı hainlik eder.Rüyada düşman görmek, rüya sahibinin kendisine muhalif kimseler arasında itibarının yüksek olduğuna, Allah (C.C.) tarafından teyit edilmesine ve düşmanlarını yeneceğine işarettir.

       Rüyada düşmanından kaçtığını gören kimsenin ahlakı bozulur.Bir kimseyi rüyada düşmanı, kötü bir şeyle korkutsa, o kimseye düşmanından bir kötülük gelir.Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdiğini görse, o yere sel gelir.Rüyada düşmanını esir ettiğini gören kimseye, şiddetli bir keder isabet eder.

DÜŞMEK:Rüyada görülen düşmek,iş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur. Rüyada birisinin kendisine düşmanlık yaptığını görmek, rüya sahibinin o kimse ile dost olmasına işarettir.

           Rüyada düşmanına öğüt verdiğini gören kimseye, düşmanı hainlik eder.Rüyada düşman görmek, rüya sahibinin kendisine muhalif kimseler arasında itibarının yüksek olduğuna, Allah (C.C.) tarafından teyit edilmesine ve düşmanlarını yeneceğine işarettir.

          Rüyada düşmanından kaçtığını gören kimsenin ahlakı bozulur.Bir kimseyi rüyada düşmanı, kötü bir şeyle korkutsa, o kimseye düşmanından bir kötülük gelir.Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdiğini görse, o yere sel gelir.Rüyada düşmanını esir ettiğini gören kimseye, şiddetli bir keder isabet eder.

( 1709 ) kez okundu     -     29.05.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüya Tabirleri,Rüyada görülen düşmek,Rüyada görülen düşman,Rüyada görülen düğün,Rüyada görülen duvak,Rüyada görülen dua,Rüyada donmak,Rüyada görülen doktor olduğunuzu görmek,Rüyada görülen doğum,Rüyada görülen diş,Rüyada görülen deve,Rüyada görülen dev,Rüyada görülen deniz,Rüyada görülen define,Rüyada görülen dayak,Rüyada görülen davul,Rüyada görülen darlık,Rüyada görülen dargınlık,Rüyada görülen dalga,Rüyada görülen dağ,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.235.107.209) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 1
 Bugün : 572
 Toplam : 2294834
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


1