Ey iman edenler! Hepiniz topluca barış ve güvenliğe (İslam'a) girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır. - Bakara-208
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (C-Ç) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (C-Ç) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

CADDE: Rüyada cadde görmek hatalı bir iş yapacağına işarettir.

            Geniş, temiz, aydınlık bir cadde başarının çok çabuk geleceğine işaret eder.
Rüyada cadde görmek size zarar verecek iş yapacağınıza işarettir. Bir caddede yürümek sorunların üstesinden gelerek mutlu olacağınıza yorumlanır. Caddeden ayrılmak içinde bulunduğunuz zor durumları atlatacağınız anlamına gelir.
 

CADI:Rüyada cadı görmek, hayalle yorumlanır. Rüyanızda bir cadı ile arkadaşlık ettiginizi görmeniz, hayal kurarak bazı olmayacak şeyleri yapmayı düşündügünüze işarettir. Bir cadının sizi süpürgesi üzerine alıp, havalarda gezdirdigini görmeniz, havadan bir para kazanacagınızı delalet eder.

          Bir rivayete göre; rüyada cadı görmek kıskançlık ve fitne ile tabir olunur. Rüyasında bir cadı ile konuştugunu görmek, eşiyle kavga edecegine; cadının kendisine bir tılsım verdigini görmek, bir kiz çocugu olacagına; cadının birdenbire ortadan kaybolduğunu görmek, sıkıntı ve dertlerinden kurtulacagına delalet eder.

CAMİ:Rüyada cami veya mescit görmek yapılan işlerde başarı kazanacağına arzuların gerçekleşeceğine işaret eder.

         Rüyada cami görmek; temiz bir imana ve zengin olmaya, camide namaz kıldıgınızı görmek; muradınıza ereceginize işarettir.

CANAVAR:Rüyada canavar, iyi niyetli ve türlü olanakları olan bir yabancı olarak yorumlanır. Ama korku veren, kabus şeklinde bir rüya ise yaşamla ilgili kuruntu ve korkudur. İyi haber ve gelişmelere işarettir.

           Yeni olay ve haberlere, duygularınızla yaklaştığınıza yorumlanır. Olaylar karşısında duygusal davranmamalı içgüdülerinizle hareket etmemelisiniz daha mantıklı olmalısınız demektir.
Duygularınız ve içgüdülerinizin sizi kontrol etmesine izin vermeyip, daha mantıklı davranmaya çalışmanız gerektiğine dikkat çeker.

CEHENNEM:Rüyada cehennem görmek ve aile içi huzursuzluk belirtir. Cehennemde olduğunu görmek, bir kişinin sizi kötülük yapmak için kışkırtacağı anlamına gelir. Böylece, para durumunuz bozulacak hemde psikolojiniz sarsılacak demektir.

          Cehennem görmek sıkıntı ve zarurete, fısk ve günaha, küfür ve gaflete, şer ve fesada, güven ve emniyet içinde olmamaya; Cehennemde yandığını görmek, ateşte olmayı gerektirecek söz ve fiillere. Cehennemin kapısından geri dönmek, büyük bir günahtan son anda dönmeye.

CENABET:Rüyasında cenabet olduğunu gören, işlerinde hayrete düşer. Bir rivayete göre yolculuga çıkar ve bu yolculuktan istedigini elde edemez. Gusül edip elbisesini giydigini gören, şaşkınlıgından kurtulur ve arzusunu kavuşur.

            Rüyasında bunlardan üzerine bir şey bulaşır veya kendinden çıkarsa, söyledigimiz şeylerden birine kavuşur. Mezi görenin malı artar, vedi görenin eline kalıcı olmayan mal geçer, meni görenin eline de kalıcı mal girer. Karısının bu şeylerden biri ile bulaştıgını gören, ona elbise alır. Rüyasında üzerine sıcak meni bulaştıgını gören hazine bulur. Menisinin rengini sarı görenin hastalıklı çocugu olur. Kırmızı meni ömrü kısa olan evlada delalet eder. Menisini siyah görmek ev halkına ve ailesine reis olacak evlada işarettir.
 

CENAZE:Rüyada cenaze görmek iyidir. Bir cenaze gören kişi uzun zamandır haber alamadığı biriyle karşılaşır demektir. Cenazeye katılan kişi hayatında güzel bir yenilikler yapar anlamındadır. Kendi tabutunu görmek ise mal ve para kazanılacağının haberidir.

          Cenaze töreninde Hava güneşliyse yakında evlenip çocuk sahibi olacağınızın, yağmur yağıyorsa kötü haber ve hastalığın işaretidir.Rüyasında cenaze gören kişi, uzun zamandır haber alamadığı bir kişden haber alacak veya karşılaşacaktır.
 

CENNET:Cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı pazara; Cennete girdiğini görmek sevinç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya. Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evladlara nail olmaya; Cennette gezindiğini görmek hayırlı ve sürekli rızka, şeref ve itbar kazanmaya ve korkudan emin bulunmaya. Cennete girdiği halde oranın nimetlerinden yiyip, sularından içemediğini görmek, alim olduğu, imkanı bulunduğu halde bu ilim ve olanaktan hayırlı yönde istifade etmemeye,

           Cennetten kovulduğunu görmek fakirlik ve zillete düşmeye, imtihanlara tabi tutulmaya; Cennetin haznedarını görmek sürekli sevinçe; onun iltifat ve ihsanına nail olmak Allah Teala `nın rızasını kazanmaya, bu meleğin kendile iltifat etmediğini görmek, cenneti hak ettirecek hal ve davranışları henüz göstermediğine delalet eder.
 

CESED:Rüyada görülen pis, kokmuş ceset büyük sıkıntıdır. Cesedi gömmek belli bir soruna çare bulmaktır. Yolda görülen ceset ise gelecek bir konuk, bir yolcudur.

        Rüyada ceset görmek işlerinin bozulacagına işarettir. Rüyada birinin cesedi başında olduğunu görmek, korkunç bir olayla karşılasacagına; cesedin birden bire dirildigini görmek, hayatının tehlike içinde olduğuna işarettir. Bir başka rivayete görede: Rüyada ceset görmek sıkıntı içinde bulunan bir yakınınızın yanınıza gelecegine işarettir. Bazan ceset görmek işlerinizin bozulacagına da işaret eder.
 

CEYLAN:Rüyada ceylan görmek,ticarette başarıya, ümit edilmeyen biri ile evlenmeye, ceylanı avlamak; üzüntüye, ceylanın koştuğunu görmek; karşılıksız aşka yakalanmaya işarettir.

      Güzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder.Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir.
Evlilik, mutluluk, güzellik zarafet ve aşka işarettir. Ceylan vurmak: bir kadının avucuna düşmek, ormanda ceylan görmek: sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır. Ceylan sürüsü görmek: yeni bir işe atılacağınıza işarettir.

CİN:Cin görmek, hilekar bir kimse ile tabir edilir. Rüyada cin olduğunu gören kimsenin hilesi çok olur. Cinin kapısının yakınında durdugunu görse, o kimse zarara ugrar yahut üzerinde yapması lazım gelen bir adagı olduğuna veya ona isabet edecek bir darlık ve zillete işaret eder. Birisinin evine cinlerden girip bir şeyler yaptıgını gören kimsenin evine düşman veya hırsızlar girerek o kimseye bir zarar getirirler.

         Cinle sohbet ettigini gören kimse, yolcu ve sır sahiplerinin durumlarına muttali olan kimseye yakın olur. Cin görmek bazan kara ve denizde yolculuk yapmaya, kapıp kaçırmaya, hırsızlıga, zinaya, içki içmeye, bidat yelerine, kiliseye, dükkanlara, türkü veya şarki söylemeye, zenginlige ve çalgılara işaret eder.

CİNAYET:Rüyada cinayet işlediğinizi görürseniz, zor günler geçireceğiniz ve bütün işlerinizde hüsrana uğrayacaksınız demektir. Eğer kendinizi savunmak için cinayet işlediyseniz, iş hayatınızda başarılar kazanacağınız, yükseleceğiniz anlamındadır.

Mahzurlu iş yapmaya, İhramlı iken ihram yasağını işleyerek cinayet işlediğini (bir canlıyı öldürdüğünü) görmek, uyanıkkan ber kurban bedeli kadar bir ödeme yapmasına delalet eder.

Bu Rüyaların genelde üstünde durulmaz ama durup dururken rüyasında cinayet işlendiğini gören kişi, hiç ummadığı bir durumla karşılaşır.
 

CİNSEL İLİŞKİ:Rüyada eşinizle veya sevgilinizle cinsel ilişkide bulunduğunuzu gördüyseniz, bu hayallerinizi gerçekleştireceğinizin işaretidir. Eğer tanımadığınız bir yabancıyla ilişkiye girdiyseniz, zarara uğrayacağınız ve itibarınızın zedeleneceği anlamına gelir.

          Rüya gören erkekse amaçlarına kavuşup, işinde ilerleyecegine; rüya gören kadınsa sıkıntılı bir dönem geçirecegi, ancak temkinli dikkatli olursa tekrar huzura erecegine.
 

CUMA NAMAZI:Cuma gününü gören kimsenin, Cenabi Hakk perakende ve dagınık işlerini toplar, halini çetinlikten kolaylıga çevirir, nimet ve bereketini yeniden o kimseye ihsan eder. Kendisi evinde ve dükkanında olduğu halde, insanların cuma namazını kıldıklarını, tekbir, rüku, sücud, teşehhüt ve selam seslerini duydugunu, insanların cumadan döndüklerini zannettigini gören kimse, bir şehir veya nahiyenin ileri geleni ise işinden çıkarılır. Cuma namazını kıldıgını gören kimse izzet ve keramete işarettir.

         Cuma namazını kıldıgını gören kimsenin arzu ve istekleri yerine gelir. Rüyada görülen Cuma namazı, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya, neşeye erişmeye ve haccetmeye işarettir. Cuma namazı, borcun bir kısmının azaltıp onunla iktifa etmeye işarettir. Cuma gününde olduğunu veya cuma namazını kıldıgını gören kimse yakında gamdan kurtularak sevinecegi dostu ve sevdigi ile toplanacagına arzu ettigi ihtiyacinin meydana gelecegine işarettir.

CÜBBE:Cübbe Rüyası dindarlıga yorumlanır. Rüyasında yeşil bir cübbe giyindigini görmek Cenabi Hakkin (c.c) rızasını tahsil ettigine; Siyah cübbe giyindigini görmek, namaz ve niyazinin aksadıgı için tövbeye; kendisinin bir başkasına bir cübbe giydirdigini görmek, bulundugu mahallede dindar bir kişi olarak tanındıgına; cübbe giyinmiş bir adamın arkasında birlikte yürüdüklerini görmek, gerek dünya ve gerek din yolunda iyi bir halde olduğuna işarettir.

           Kendisini cübbe giymiş görmek, cübbesi yeni ise o kimsenin bir iftiraya ugrayacagına; cübbesinin eski ve yırtık olduğunu görmek, sıkıntı içinde bulunduguna; yeşil bir cübbesi olduğunu görmek, ilim sahibi bir kişinin yardımına kosacagına delalet eder. Bir başka rivayete görede: Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evlenecegi bir kadına işaret eder.

CÜCE:Rüyada cüce görmek kısırlıga işarettir. Rüyasında cüce görmek, eger evli iseniz, çocugunuzun olmayacagına; eger çocugunuz varsa çok yaşamayacagına, bekar iseniz çok geç bir tarihte evleneceginize delalet eder.

          Sahnede veya her hangi bir yerde bir cüceyi gezerken veya bir temsil sırasında görmek işlerinizin bozulacagına; bir cüceye yardım ettiginizi görmek, yaptıgınız bir işten dolayı pişmanlık duyacagınıza delildir. Bazılarına göre; rüyasında cüce gören, yakınlarından yardım görür. Rüyasında kendisini cüce olmuş görmek, ömrünün uzunluguna delalet eder. Bir cüce ile arkadaşlık ettigini gören, ilerideki günlerde kısa bir yolculuga çıkar. Bir başka rivayete görede: Rüyada cüce görmek sevindirici bir haber almaya, cüce bir hale gelmek, ömrün kısalmasına veya fitne ve dedikodu çıkmasına işarettir.
 

CÜZDAN:Cüzdan bulmak maddi veya manevi açıdan kazanç sağlayacağınıza işaret eder. İçi para dolu cüzdan bulmak ise, şansınızın arttığı döneme işaret eder. Cüzdanınızı kaybettiğinizi gördüyseniz, yakın bir dostunuzla kavga edeceğiniz anlamına gelir.

Cüzdanınızı kaybettiğinizi gördüyseniz tartışma habercisidir.

Eski, kullanılmış cüzdan hayırlı bir iş ve gelirdir. Yeni cüzdan yeni kısmet kapısıdır.
 

ÇADIR:Rüyada çadır kurmak güzel bir olayın pek yakında meydana geleceğine ve bir işin sonuçlanacağına işaret eder.Çadırdan içeri girmek ummadığınız birinden bir kötülük göreceğinizi belirtir. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.

           Yolculuğa, kabre, kadına ve eve işarettir. Bu rüyalar farklı birkaç şekilde yorumlanır. Çadırdan içeri girmek hiç beklemediğiniz birinden bir fenalık göreceksiniz demektir.Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işinin sahibi olur. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir. Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir.Çadırda oturmak güzel bir olayın pek yakında gerçekleşeceğine işaret eder.

ÇAMUR:Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve hali hazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir.

          Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır.Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.
 

ÇARPILMAK:Rüyada çarpılmak hayra yorumlanmaz, rüyasında birden bire çarpılıp, elinin, yüzünün biçimsiz bir duruma girdigini görmek, işlerinin alt üst olacagına bütün düzeninin bozulacagına işarettir. Bazılarına göre; rüyada çarpılıp sarsak yürüdügünüzü görmek, iyilige yorumlanır; işlerinizin yolunda gidecegine, hastanız varsa iyileşecegine, borcunuz varsa, ödeyeceginize işarettir. Ancak bir adagınız varsa borcunuzu yerine getirmeniz gerekmektedir. Bir başka rivayete görede:Rüyada çarpılmak, dini açıdan bozulmaya işarettir. Rüyada çarpıldıgını gören kimse, takvayı temelinden bozar, veya O kimse bidata girer ve ona azap iner.

Azğız ve yüz yapısının çarpık olduğunu görmek dinde bidat çıkarmaya, fesatçılık yapmaya ve bunların sonucu azap görmeye delalet eder.

Kötü giden iş yaşamınızın birden bire düzeleceğine işarettir.

ÇEŞME:Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. Rüyasında çeşme gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanlık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü habere işarettir.

       Rüyada çesme görmek kısmet ile yorumlanır. Rüyasında bir çesmeden avuçları ile su içtigini görmek, dünyada ve ahirette hayır, sevap ve bereketle müjdelenmektir.

ÇIPLAKLIK:Rüyada kişi kendisini çıplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacağına işarettir.

   Rüyada kişi kendisinin çıplak olduğunu görürse sıkıntılara düşeceksiniz demektir. Mantıksız davranışlarınız nedeniyle bazı kötü olaylara karışacaksınız demektir. Başka insanların çıplak olduğunu görmek ise, insanlardan size kötülük geleceği anlamına gelir.

Mantıksız davranışlarınızdan dolayı birtakım skandallara karışacağınız anlamına gelir.
 

ÇİÇEK:Rüyada adını hiç işitmedigi ve kendisin de görmedigi bir çiçegi görmek, iki şekilde yorumlanır: Biri, çesitli kıyafette ve bilmedigi insanlarla tanışacagına, digeri çesitli renklerle donanmış çiçeklerle dokunmuş kumaş. Güzel kokulu bir çiçek ne renkte olursa olsun, hayırla yorumlanır. Kokusuz çiçek güzelse, rüya sahibinin hayatının güzel ve de vamlı olacagına, çiçek solmuş ve pörsümüş ise dünyasının son bulduguna delalet eder. Bir başka rivayete görede:

         Kişinin rüyada çiçek görmesi, hayra işarettir. Bekar bir kimse, rüyada çiçek görse, bu rüya, o şahsın evlenecegine işarettir. Rüyada renkleri değişik olan çiçekleri görmek, dünya ve dünya içindeki taze ve hoş şeylere işarettir. Rüyada agaç çiçegi görmek: insanı din ve dünya işlerinde irşad eden bir kişi ile tabir edilir. Rüyada kırmızı karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir.

ÇOCUK:Rüyada çocuk görmek sevinçe yorumlanır. Rüyasında erkek çocuk görmek, sevinçe, mutluluga, kız çocuk görmek, sıkıntıdan kurtulmaya, bir bebegin süt emdigini görmek, rüyanın görüldügü eve bereket ve rızk yagacagına işarettir. Çocukla oynadıgını görmek, iyi bir haber alacagına, kendisinin çocuk olduğunu görmek, uzun bir ömür sürecegine; bir okulda çocuklarla birlikte oyun oynadıgını veya bir sıra teşkil edip geziye çıktıgını görmek, ev halkından hayır görecegine, sokakta bırakılmış bir bebek bulup evine getirdigini görmek, o eve kısmet ve mutluluk gelecegine, yetimhaneden bir çocuk aldıgını görmek, bulundugu mevkiden daha üstün bir yere çıkacagına delalet eder.
 

ÇÖL:Çöl görmek yalnızlıga işarettir. Rüyada ucu bucagı görünmeyen bir çölde yalnız başınıza kaldıgınızı görmek, ailenizden uzaklaşıp tek başınıza yaşamayı istediginize delalet eder. Çölde bir deve üzerinde seyahat ettiginizi görmek, geleceginizin garanti altında olmadıgına, sonunuzun nasıl bitecegini bilmediginiz istıraplı bir hayat süreceginize işarettir. Çölde kervanla seyahat etmekte olduğunuzu ve suyunuz kalmadıgı için, susuzluktan bitkin bir halde su bulmaya çalıştıgınızı görmek, işsiz bir durumda oldugunuza ve geçim sıkıntısı çektginize ve para kazanmak için birçok yere başvurup çareler aradıgınıza delalet eder.

          Çölde bir suya rastlayıp kanarak su içtiginizi görmek para kazanacak bir işe girdiginize ve sıkıntınızın kalmadıgına delalet eder.

ÇUKUR:Rüyada çukur görmek iyi degildir. Rüyasında bir çukura düştügünü ve çıkamadıgını görmek, işlerinin bozulacagına, çukurdan çıktıgını görmek, bozulan işlerinin düzelecegine, bir çukur kazdıgını görmek, işlerini ihmal ettigine, kendisini eglenceye kaptırdıgına; bir çukuru doldurdugunu görmek, durumunu düzeltmege çalıştıgına, bir çukurdan atladıgını görmek, bir tehlike geçirecegine, su dolu bir çukur görmek, tehlikenin uzaklaştıgına, içinde (akrep ve yilan gibi) tehlikeli hayvanların bulundugu çukur görmek, iflas edecegine delalet eder.

            Rüyada derin bir çukur içinde gittigini gören kimseye, sonunda genişlik ve güzel bir geçim ümit edilen bir güçlük veya bir keder isabet eder. Rüyada derin bir çukur kazdıgını gören kimse, tahkir edilerek kuvvetten düşürülür.

( 1404 ) kez okundu     -     29.05.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada cadde görmek,Rüyada cadı görmek,Rüya tabirleri,Rüyada cami veya mescit görmek,Rüyada canavar,Rüyada cehennem görmek,Rüyada cenaze görmek,Cennet görmek,Rüyada görülen pis,Rüyada ceylan görmek,Rüyada Cin görmek,Rüyada cinayet,Rüyada çamur görmek
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.227.254.12) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 3
 Bugün : 498
 Toplam : 2078696
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


3