Allah'ım! Günahlarımın küçüğünü büyüğünü, öncesini sonunu, açığını ve gizlisini, hepsini bağışla. - Müslim, "Salât", 216
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (H) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (H) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

HABER:Rüyada görülen haber,Gizli bir şeyi haber vermek ihanete, ilim ve hikmeti ehil olmayanlara vermeye, Hayırlı bir şeyden haber almak yahut vermek müjde ve sevince, Rabbinin ona olan nimetlerinden bahsetmesi ilahi hoşnutluğa,

       Kötü bir şeyi haber vermek ikaz ve uyarıya delalet eder.Güzel haberlerin, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haber ise uğursuzluğa işaret sayılır.Güzel haberler, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haberler ise uğursuzluğa işaret eder.

HACI:Rüyada görülen hacı,hac ibadetini yerine getirmiş, yüzü nurlu, iş ve sözünde orta yolu tutan birini görmek sevince delalet eder.Rüyada hacı görmek güzel söz işitmek demektir. Hacı olduğunu görende hiç beklemediği bir yerden kısmeti var demektir.Rüyada hacı görmek güzel söz işitmek demektir. Hacı olduğunu görende hiç beklemediği bir yerden kısmeti var demektir.Rüyasında hacı olan kimse, kısmet alacak demektir.

        Rüyasında hacı gören iyi bir söz işitir. Hacı olduğunu görende hiç ummadığı bir kısmet alır. İşinde yükselir ve başarıya ulaşır.Rüyasında hacı gören iyi bir söz işitir. Hacı olduğunu görende hiç ummadığı bir kısmet alır. İşinde yükselir ve başarıya ulaşır.

HACCA GİTMEK:Rüyada hacca gitmek,hayirla yorumlanir. Hacca gitmek üç sekilde tabir olunur: Dinde ol-gunluk, iste güzellik, kudrette celal. Mübarek yerlerden birine git-mek istedigi halde, buna kudreti olmadigini gören eger zengin ise fakir olur. Eger fakir ise, içinden çikamayacagi, basaramayacagi bir ise baslar, yaninda hacla ilgili bir sey oldugunu görmek, hayir ve hasenatta bulunacagina delalet eder. Cafer-i Sadik' a göre : rüyada mahmel-i serifi görmek bes se-kilde tabir olunur:

         Emniyet, selamet, adalet, hacc ve rahat. Abdulgani Nablusi'ye göre: Hz. Ibrahim (AS) makaminda namaz kildigini gören seriata uymus olur. Mümin bir erkek olup, hacca gitmege nail olur. Hz. Ibrahim'in makamina giren, her türlü korkudan emin olur ve büyük bir makama ulasir. Rüyasinda kendisini Müzdelife'de görmek, emniyete ve Allah (C.C.)

          Hazretlerine siginmaya ve hidayete isarettir. Üzerinde borç varsa ödeyecegine delildir. Rüyada kendisini hacc yolunda görmek, dünya ve ahiret islerinden istedigi seylere kavusacagina delalet eder.

HAPİSHANE:Rüyada görülen hapishane,uzun ömre ve dostlarla bir araya gelmeye işarettir. Rüyada hapishaneyi tercih ettiğini görmek, rüya sahibinin kendisini günahtan muhafaza etmesine işarettir.Bazı tabirciler bir kimse rüyada zindanda olduğunu görse Yusuf Aleyhisselamın kıssasına binaen o kimsenin dualarının makbul olmasına üzüntü ve kederden kurtulmasına işaret eder.Rüyada kendi evi içinde palangaya vurulduğunu görmek; hayra ve hayırlı olan şeyleri çoluk çocuğunda görmesine işarettir.

         Rüyada hapishane yaptırdığını görmek, hak ve doğru yolu gösteren bir zatla karşılaşmaya, nefsanî arzularını terk etmeye delâlet eder.Bir başka rivayete göre de: Uğursuzluk ve mutsuzluk demektir. Layık olmadığını düşündüğünüz bir kişiye bazı haklar vermeniz istenecek. Mantıklı düşünün ve bu konuda daha doğru kararlar vermeye çalışın.Rüyada bir hapishane görmek, Atacağınız yanlış bir adım yüzünden hayatta çok şeyler kaybedeceğinize delalet eder.

HASTAHANE:Rüyada görülen hastahane,hastaneyi güzel ve süslü görmek, halkın isinin yolunda olduğuna, hastaları iyi bir halde görmek, herkesin iyiliğine, hastaları ağır görmek, memleketin ve halkın sıkıntı içinde bulunduğuna delalet eder.

       Rüyada bir hastaneyi mamur görmek, halkın işlerinin düzgün olduğuna delâlet eder. Rüyada hastaneye girmek, günahlardan af olunmaya işarettir.Hastanede hastalara verilen yemekten yediğini görmek, sağlam adamın hasta olacağına, hasta ise öleceğine veya iyileşip hastaneden çıkacağına işarettir.Ibni Kebire göre; rüyada hastane görmek dünyada doğruluktan ayrıldığınıza delalet eder.

      Bir hastanede bir hastanızı ziyaret ettiğinizi görmek, bir ticari isiniz için bir büyüğünüzden akil danışmanıza delalet eder.Hastaneden çıktığınızı görmek, islerinizin düzeleceğine, hastaneye girdiğiniz görmek bu rüyanın aksine yorumlanır.

HAYALET:Rüyada görülen hayalet,Kötü ise yorumlanmaz, görülen hayalet iyi ise talihli bir olaydır.

          Rüyada hayalet görmek, korku ile yorumla-nir. Rüyasinda korkunç bir hayaletle karsilastigini görmek, bir isi yapmaktan çekindiginize, hayaletle konusmak, düsündügünüz isi yaparsaniz onu basaracaginiza, hayaleti kaçarken kovaladiginizi görmek, elinize geçen bir firsati kaçirdiginiza isarettir.

HAYIR İŞLEMEK:Rüyada hayır işlemek,Rüyanizda hayir için bir çok çocugu sünnet ettirdiginizi veya onlari götürüp bastan asagiya kadar elbise ve saire ile giydirdiginizi gör-mek, dünya ve ahirette bütün islerinizin yolunda gidecegine ve Al-lah'in (C.C) rizasini elde etmis oldugunuza isarettir. Hayir için bir çesme veya bir sebil yaptirdiginizi görmek, dünyadaki islerinizin düzelip yoluna girecegine, bir küp içine koydugunuz sudan hayrat için bardak, bardak dagittiginizi görmek, Allah'in rizasini tahsil edip ahiretinizi kazandiginiza delalet eder.

        Hayir için bir kurban keserek etlerini fakirlere dagittiginizi görmek, akraba ve arka-daslariniz yaninda hayirla anilacaginiza, günahlarinizin affina isarettir.

HAZİNE:Rüyada görülen hazine,Öğrenci için ilme, tüccar için bol kazanca ve infak etmeye, yöneticiyse adil davranmaya ve halka şefkat göstermeye, sanat erbabı için mesleğinde isim ve şöhret yapmaya işaret eder.Bir kimsenin rüyada hazine görmesi, ilme ve hikmete delâlet eder. Bir talebenin rüyada hazine görmesi, ilme nail olmasına delâlettir.Bazen de hazine görmek, soyu sofu temiz bir çocuğa ve mala

     Delâlet eder.Hazine kişinin eşine, kendi malına, sırları saklamaya, saman altından su yürütmeye yahut güzel elbiseye yorumlanır.Hazine bulunsa fakat ona erişilerek alınamasa cimriliğe ve zekâtını vermemeye, halka ve kendine zulmetmeye delalet eder.

HIRSIZ:Rüyada görülen hırsız,düşman ve hastalığa delâlettir.Hasta bir kimsenin rüyada hırsızı öldürdüğünü görmesi, hastalığının şifa bulacağına delâlet eder.Bekâr bir kızı olan kimse, rüyada evine hırsız girdiğini görse, bu rüya o kız için dünür geleceğine işarettir.Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

        Hırsızın bir şey çaldığını görse, katil bir insanı görmeye işaret eder.Hırsız, Azrail (A. S.),misafir veya nikâh yapmak isteyen bir kimsenin geleceği şeklinde yorumlanır. Evinde hasta bulunan bir kimse bir hırsızın kendi evine girdiğini ve bir şey aldığını görse, o hastanın öleceğine işaret eder.Bir kimse hırsızın bir eve girdiğini ve oradan bir şey almadığını görse, o evde bulunan hastanın hastalığından kurtulmasına işaret eder.Hırsız, zina yapan bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, tavuk ve güvercin avlayan bir kimse olarak yorumlanır.

        Hırsız gıybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan şeyi isteyen bir kimsedir. Bazen de hırsız, yırtıcı ve yabani hayvan, yılan, şeytan ve nefis olaraktan tabir edilir. Tahsil yapan bir insan kendisinin hırsız olduğunu görse, iyi bir ilim öğrenir. Bazen de hırsız zina etmeye, şunun bunun ağzından söz çalmaya işaret eder.

HIZIR A.S:Rüyada görülen hızır(a.s),Kıtlık ve yoksulluktan sonra ucuzluk ve bolluğa, emniyet ve güvene, uzun ömre ve haccetmeye; Onu görmek ehli olan kimse için manevi ilim ehli olmaya yahut ince ve çetin imtihana tabi tutulmaya delalet eder.

       Rüyanizda Hizir Aleyhisselami görmeniz, çok sikildiginiza ve ne yapacaginizi bilmediginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Hizir (A.S.)i görmek, kitliktan sonra ucuzluk ve bolluga, nimetin çokluguna rüya sahibinin bulundugu siddet halinden emniyete erismesine isaret eder. Hizir (A.S.)i gören kimsenin ömrü uzun ve hac etmek nasip olur.

HOCA:Rüyada görülen hoca,rüya sahibinin hoca oldugunuzu görmek, dine karsi son günlerde fazla ilgi duydugunuza, bir hoca ile tanisip konustugunuzu görmek, dini bilgiler edinmek için bir kimseden feyiz alip ilim ögrenmek istediginize işarettir.

HURİ:Rüyada görülen huri,mes'ud bir evlilik sürmeye, insani cennete götürecek bir hayır ve iyilik yapmaya işaret eder.

         Rüyada Cennetteki hurilerle bir arada bulunduğunuzu görmek, evlilik hayatınızın son derece bahtiyar ve mesut geçeceğine delildir.

( 1587 ) kez okundu     -     02.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen huri,Rüyada görülen hoca,Rüyada görülen hızır(a.s),Rüyada görülen hırsız,Rüyada görülen hazine,Rüyada hayır işlemek,Rüyada görülen hayalet,Rüyada görülen hastahane,Rüyada görülen hapishane,Rüya Tabirleri,rüya,Rüyada hacca gitmek,Rüyada görülen hacı,Rüyada görülen haber,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.235.172.213) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 3
 Bugün : 149
 Toplam : 2252981
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


3