Allah'ım! Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Sana övgüyü saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin. - Müslim, "Salât", 222
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (G) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (G) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

GAŞİYE SURESİ:Rüyada görülen gaşiye suresi,Cafer-i Sadik hazretlerine göre; rüyasinda bu sureyi okuyan veya okundugunu duyan kimsenin kiyme-ti büyük ve sözü dinlenir olur. Eger geçiminde darlik çekiyorsa, Al-lah kendisine bolluk ihsan eder. ilim sahibi ve sevilen bir kisi olarak taninir.

GEBELİK:Rüyada görülen gebelik, Kadın yahut erkeğin kendini gebe olmuş görmesi hayır ve iyiliğe; ilim ve malda ziyadeliğe, Yaşlı kadının gebeliği kıtlıktan sonra bolluğa, Genç kızın ve dul kadının kendilerini gebe görmeleri evlenmelerine, Kısır kadının ve erkek hayvanların gebeliği o yyılın kurak geçmesine, Gebe kadın görmek gizli işlere, üzüntü ve kedere delalet eder.

      Gebelik rüyaları kötüye yorumlanır, sıkıntı demektir. Rüyasında gebe olduğunu gören kişi büyük sıkıntıyla karşılaşır. Ve bu sıkıntı kolay kolay bitmez demektir.Sıkıntıdır. İşle ilgili sıkıntı, evle ilgili sorun, kederdir.

GECE:Rüyada görülen gece,kendinizi karanlık bir gecede görmek, uzaktan bir sıkıntılı haber alacağınıza işaret olduğu gibi, aydınlık bir gece içinde bulunmak ferah bir haberin müjdecisidir. 

        Rüyada geceleyin mehtabı seyrettiğinizi görmek, keder ve üzüntülerinizin artacağına, mehtaplı bir gecede kırda bir gezinti yaptığınızı görmek, çok uzaklardaki yakınlarınızın sizi beklemekte olduklarına işarettir.Tam gece yansında bulunduğunuzu görmek çok yakında enteresan bir haber alacağınıza işaret sayılır.

 Rüyada gece yansı yemeği yediğinizi görmek, gayet neşeli ve dostane bir hava içinde geçecek bir ziyafete davet edileceğinize delildir.

GELİN:Rüyada görülen gelin,daima iyiye yorumlanır. Kısmet, neşe, huzur, müjde, yaklaşan güzel günlere işaret eder.Rüyada gelin olduğunuzu görmek, iyi ve kârlı işlere girişeceğinize ve aşk hayatınızda da kendinizi fevkalâde mutlu hissedeceğinize işaret eder.Bir arkadaşınızı gelin olmuş görmek, bir taraftan elinize para ve mal geçeceğine yahut bir arkadaşınızdan bir hediye alacağınıza yorumlanır.Bakire bir kızın rüyada gelin olduğunu görmesi, yakın bir gelecekte muratlarına kavuşarak mesut ve bahtiyar bir yuva kuracağına, evli bir kadının gelin olduğunu görmesi, hayırlı ve pek güzel bir kız çocuğu doğuracağına işarettir.Gelin olduğunu gören bekâr ise evlilik olacağına işarettir. Ancak gelinlik temiz ve güzel ise mutlu olunacak, yırtık ya da kirliyse sonu belirsiz bir evlilik olarak yorumlanır.

         Garip olaylar, hayatınızda olumlu veya olumsuz değişikliklere neden olacak. Gelinlik giymek, ummadığınız bir yerden elinize para geçeceğinin işaretidir.Eğer gelinin koluna giriyor ve onunla birlikte yürüyorsa, eline çok miktarda para ve mal geçeceğine işarettir. Bir kızın kendisinin, rüyada gelin olduğunu görmesi, yakında büyük bir kısmete kavuşacağına, eğer bir erkeğe doğru yürüyorsa, o kısmetin çok yakında eline geçeceğine, bu rüyayı bir erkek görmüş ise yakında evleneceğine, eğer evli ise bir çocuğu olacağına delildir.

GEMİ:Rüyada görülen gemi,İçi aydınlık temiz bir gemi, is yaşamında basarı demektir.Pis ve bakımsız gemi islerin kötü olacağına işaret eder. Bozulacağına işaret eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir maceradan dolayı dedikoduya karışır. Bir erkekler ilgili bu rüya işle ilgili güçlüktür.Rüyada bir veya birçok gemiyi seyir halinde görmek, pek yakında uzak diyarlara seyahat yapacağınıza işaret eder.

       Bir gemi direği görmek, beklemediğiniz bir zamanda çok uzaklardan bir misafiriniz geleceğine, gemi kancası görmek, birçok kimsenin sizi aldatmak ve işlerinizi elinizden almak için faaliyete geçeceklerine işarettir.

GERDEK:Rüyada görülen gerdek,Rüyada evlendiğinizi ve gerdeğe girdiğinizi görmek, is hayatinizin zorluklar içinde geçeceğine, sermayenizin kısıtlı olduğu için yeni bir paralı ortağa ihtiyaç duyduğunuza, fakat ummadığınız yerden bir destek alarak çok yakında bütün bu güçlükleri yenerek başarıya ulaşacağınıza işarettir.

       Rüyada gerdeğe girildiğinin görülmesi, sonu gözyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir.

GEYİK:Rüyada görülen geyik,eğer geyiğin yavruları da beraberse, ailece büyük bir sevince ve saadete kavuşacağınıza işaret eder.Bir dişi geyik avladığınızı görmek, iş hayatınızda başarısızlıklara uğrayacağınıza ve bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna yorumlanır.Geyik eti yediğinizi görmek, elinize para ve mal geçeceğine, bir alageyik görmek, akılsız birinin sözlerine uyarak yanlış yollara sapacağınıza işarettir.

          Ebu Said El-Vaizin söylediğine göre; rüyada geyik görmek kötülük gelecek gururlu bir es, güzel ve güzelliğine çok güvenen bir dost ile yorumlanır.Bir geyik tuttuğunu veya kendine bir geyik verildiğini görmek, öyle bir kadınla evleneceğine veya öyle bir dostla tanışacağına işarettir.

GİRDAP:Rüyada görülen girdap, pek yakında bir tehlikeye maruz kalınacak demektir.Rüyada girdap görmek, pek yakinda bir tehlikeye maruz kalinacak demektir.

GEYİK:Rüyada görülen geyik,eğer geyiğin yavruları da beraberse, ailece büyük bir sevince ve saadete kavuşacağınıza işaret eder.Bir dişi geyik avladığınızı görmek, iş hayatınızda başarısızlıklara uğrayacağınıza ve bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna yorumlanır.Geyik eti yediğinizi görmek, elinize para ve mal geçeceğine, bir alageyik görmek, akılsız birinin sözlerine uyarak yanlış yollara sapacağınıza işarettir.

          Ebu Said El-Vaizin söylediğine göre; rüyada geyik görmek kötülük gelecek gururlu bir es, güzel ve güzelliğine çok güvenen bir dost ile yorumlanır.

GİZLENMEK:Rüyada görülen gizlenmek,Eve gizlenmek başa gelen bir halden dolayı insanların teselli etmesine, Hamile kadın için kız çocuğu doğurmaya, Bir dağa gizlenmek kadir ve kıymet bilir bir kimseden yardım görmeye yahut ona güvenmeye, Bir ağacın arkasına gizlenmek ilim ehli birine yaklaşmaya,Gizlenmek bazen nifak ve kötü işlere delalet eder.Entrika, akıl almayacak bir olaydır. İlgin. Bir haber olarak da yorumlanır.

GÖBEK:Rüyada görülen göbek,Kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine; delalet eder.Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek

         Sevinç ve neşeye işarettir.Göbeğini açılmış görmek mal ve para harcamaya, Gurbette göbek görmek vatanına dönmeye delalet eder.Rüyada kendi göbeğinizi görmek, yeni bir çocuğunuz olacağına veya bu arzuyu şiddetle hissedeceğinize işaret eder.

GÖĞÜS:Rüyada görülen göğüs,din, takva ilim ve hikmet ile tabir olunur.Rüyada bir kız veya kadın göğsü görmek, yakında güzel bir çocuk sahibi olacağınıza, bir erkek göğsü görmek, çok güç hayat şartlarıyla karşılaşarak kendinizi pek bedbaht hissedeceğinize yorumlanır.

        Göğsünüzün darlaşmış olduğunu görmek, fakirliğe ve zarurete düşeceğinize, göğüs ağrısı çektiğinizi görmek, mühim bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna işaret sayılır.

GÖKYÜZÜ:Rüyada görülen gökyüzü,rüya sahibi kendini birinci katinda görse, eceli yaklasmis sayilir, ikinci katinda görse, ilim ve hik-met sahibi olur. Üçüncü katinda görse, dünyada izzet ve ikbali ar-tar. Dördüncü katinda görse, devlet büyüklerine yakin olur. Be-sinci katinda görse, korku ve kedere ugrar. Altinci katinda görse, mertebesi artar, mutlu olur. Yedinci katta görmek, kaderinin yükselecegine ve hayatinin mutlu ve zenginlik içinde geçecegine delalet eder. Göge çikip da kapisini kapali gören kimsenin muradi olmaz.

           Hayra erismez. Gökyüzüne bakmayip yüzünü yere dogru egdigini görmek, islerinin bozulmasina, mutluluktan uzaklasacagina isa-rettir. Gökyüzüne yükseldigini görmek, uzun bir yolculuga çikacagina ve o yolculukta bir çok fayda ve hayir görecegine delildir. Basi-nin gökyüzüne ulasmis oldugunu görmek, isinde basarili olacagina, rütbesinin artacagina, para varliginin ziyadelesecegine isaret-tir. Gökten bir ses duymak hayra alamettir.

GÜL:Rüyada görülen gül, çok iyi bir şekilde yorumlanır. Birisinin gül toplaması, vaktinin hoş geçeceğine, muradına ereceğine, çok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir.Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Âşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.Rüyada gülfidanları arasında dolaşarak gül topladığınızı görmek, gayet güzel ve sevinçli bir haberle karşılaşacağınıza işaret eder.

       Güllerin renklerine göre manaları değişir.Kırmızı gül görmek, hissi hayatınızda sizi ziyadesiyle memnun edecek fırsatlarla karşılaşacağınıza, sarı gül görmek, çabuk geçecek bir aşk hayatına başlayacağınıza, beyaz gül iş hayatınızda ilerlemeler ve önemli kârlar kaydedeceğinize, karagül hissi hayatınızda hayal kırıklıklarına uğrayarak kendinizi çok bedbaht hissedeceğinize yorumlanır.

GÜMÜŞ:Rüyada görülen gümüş,huzur, mutluluk, güzel haber ve hayırlı kısmet olarak yorumlanır. Gümüş para güzel sözdür.Hasta birisi rüyasında gümüş görürse kısa hastalığı iyi olur. Gümüş rüyası gören bekârsa iyi bir evlilik, evliyse bir çocuğa yorumlanır.

          Rüyada gümüş görmek, gönül ferahlığına ve sevince, gümüşten yapılmış süs eşyası görmek, iyi ve tez bir habere delildir.Rüyada sağlam gümüş görmek doğru habere, kırık gümüş görmek yanlış habere ve düşmanlığa delalet eder.Bir kimsenin rüyada bir kese gümüş para bulduğunu görmesi, helal mala ve büyük nimete işaret eder.

 GÜNAH:Rüyada görülen günah,pişmanlık duyduğunuzu görmek, huzur ve sükûna kavuşmak İstiyorsanız kendinizi biraz da din işlerine vermeniz gerektiğine işarettir.

        Günah işlemek borca girmeye, küçük günah işlemek kötü ve şerli kimselere yaklaşmaya, Günahını itiraf etmek şeref ve yüceliğe, günahtan dönmek kar ve kazanca delalet eder. Bunların anlamı yoktur. Rüyada günahı ikrar etmek izzet ve şereftir.

GÜNEŞ:Rüyada görülen güneş,devlet başkanı, halife, baba, mal, mülk güzel kadına, Bolluk ve berekete, hayatı devam ettiren ana sebep ve unsurlara işaret eder.

           Güneşe sahip olmak, onun üzerinde bulunmak, onu kucaklamak vs. devletle kurulacak faydalı münasebete ve o nispette sorumluluk üstlenmeye yorumlanır. Güneşin yeryüzüne inmesi, yönetimden halkın fayda görmesine, Güneşin yakması devletin tasarrufundan yahut bir görevlisinden gelecek zarara, Güneş ışıklarının her yere kaplaması umumi bolluk ve sevince, Güneşle konuşmak makam ve rütbeye, Güneşin düşmeyi musibete yorumlanır.

( 1408 ) kez okundu     -     01.06.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüyada görülen gaşiye suresi,Rüyada görülen gebelik,Rüyada görülen gece,Rüyada görülen gelin,Rüyada görülen gemi,Rüyada görülen gerdek,rüya tabirleri,rüya,Rüyada görülen geyik,Rüyada görülen gizlenmek,Rüyada görülen göbek,rüyada görülen göğüs,Rüyada görülen gökyüzü,Rüyada görülen gül,Rüyada görülen gümüş,Rüyada görülen günah,Rüyada görülen güneş,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.227.254.12) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 7
 Bugün : 484
 Toplam : 2078682
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


7