Akrabaya, yoksula ve yolda kalmış yolcuya haklarını ver, fakat saçıp savurma. Çünkü saçıp savuranlar şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise Rabbine karşı çok nankörlük etmiştir. - İsrâ, 17/26-27
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Tüm (B) Katagorisinde Bulunan Tabirler

Tüm (B) Katagorisinde Bulunan Tabirler
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

BABA:Rüyada görülen baba, güç bulur ve cesaretle olayların üstüne gidebilir. Böylece zorluklardan kurtulur. Rüyayı gören kişinin babası sağsa bir işbirliği sevinç verecektir.Babayi hasta görmek, kazancin bos yere harcanacagina, babasini yeniden evlenmis görmek, kismete ve basarili bir hayata, anne ile babayi kavga ederken görmek, aileden ayriliga, babanizi, sizi oksarken görmek, bütün kötülüklerden uzak olarak hayatinizi sürdüreceginize, babanizi sikintili görmek, nasihatlerini dinlemediginiz icin size kirilacagina isarettir.

BAĞIŞLANMAK:Bol berekete, iyi bir mutluluğa, zengin adama, iyi gelire, düşkünlükten feraha çıkmaya, salih arkadaşa, ferahlamaya, hayırlı uğraşlar gerçekleştireceğine, kazançlı yatırım içinde bulunacağına, sağlığa, verdiği sözü tutmaya delalet eder. Hoşnutsuz yorum olarak da kederden sıyrılamamaya, can sıkıcı hale düşmeye, ticaret alanında kayba, iş sebebiyle huzursuzluğa, düşmanından emin olmaya yorulur.

        Bazı durumlar için de yorumcular şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya zahmetle birlikte hak ettiği başarıya, uğraşarak kavuştuğu beceriye, uğraşarak düşlediği paraya, cefa çektikten sonra özlediği onura yorulur.

BAHAR:Genellikle iyiye yorulur. İyi bir olay olacağına, bir hastalıktan kurtulunacağına veya sevinçli bir haber alınacağına yorumlanır. Karın nasıl görüldüğüne ve görüldüğü mevsime bağlı olarak bu rüya değişik şekillerde yorumlanabilir.

        Kış mevsiminde görülmesi, sevinileceğine ve iyi şeylerin olacağına, eğer rüyayı gören kişinin bir düşmanı varsa,düşmanını alt edeceğine yorumlanır.Ancak normalde kar yağmayan bir mevsimde,yani yaz veya bahar mevsiminde görülmesi, pek iyiye yorulmaz..

BAHÇE:Bakımlı,yeşil bahçe dünya ve ahiret mutluluğudur Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir.bahçe, dünya nimetlerinden fazlasiyle istifadeye, Gönül zenginliğine, Niyet ve Amel güzelliğine delalet eder.bahçe iiçindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek,düşük karakterli insanların başa geçmesine,din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine,bahçede görülen sur ya da duvar kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına,Bahçe duvarıdevlete,ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına;Bahçe içindeki ağaçlar kişiye nisbetle akrabalarına delalet eder.

       Rüya'da bahçe görmek,çok güzel,mutlu, sağlıklı,başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.

BAKARA SURESİ:Rüyada Bakara süresini okuyan veya okudugunu gören kimse,bir yerden başka bir mahalleye taşınır.Çünkü kısmeti o gittigi yere verilmiştir.Hazret-i Ayşe,ömrü uzun olur,diyor. Bela ve felaketlerden uzak kalır.

        Bir başka rivayete görede: Rüyada Bakara Süresini veya ondan bir ayeti okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek; ilme, uzun ömre, dinde iyilik ve çocugu hakkinda kurtulusa işarettir.Rüyada Ayetü-l Kürsi'yi okumak;hafızaya ve keskin zekaya işarettir.

BAL:Bal yediğinizi görmek: Çok zengin bir kadınla evleneceğinize işarettir.Evde bal görmek: Işlerinizdeki dürüstlüğünüzün size çok şeyler kazandıracağına işarettir.Bazen de zorlukla elde edieln mala veya güzel amele yorumlanır.

BAL ARISI:Bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan,kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre bal arısı kazançla bereketle;diger bir rivayete göre de faydalı ve herkesi iyiligi ile memnun eden bir adamla tabir olunur.Rüyasında birçok bal arısı buldugunu yahut aldıgını gören,nimet ve ganimete erer.

            Arının kendisini soktugunu gören zahmetle helal mal kazanır.Bal arısını öldürdügünü gören malından zarara ugrar.

BALÇIK(ÇAMUR):Din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca, Çamur yemek mal biriktirmeye. Bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek salih kul olmaya, Çamurla Kabe duvarını sıvamak hacca gitmeye, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O'nu ziyarettle birlikte haccetmeye, cami sıvamak islamiyete hizmetle şeref ve ecir kazanmaya,

           Sulu çamurda yürümek üzüntü ve kedere düşmeye, Sulu çamur kötü ahlaklı kadına, düşmanlık ve sıkıntıya,borca ırz ve namuş hakkında söz söylemeye, Kuru çamur görmek rızka,Hastanın çamur görmesi vefat etmesine,Çamur karan birini görmek üzüntüye delalet eder.

BALDIZ:Ev içinde huzursuzluk çıkacak, aile arasında yaşayacağınız sorunlar canınızın sıkılmasına neden olacak demektir.Aile arasında yaşayacağınız gerginlik canınızın sıkılmasına neden olacak.

         Rüyasında baldızını gören, asulsuz ve maksatlı bir dedikoduya muhatap olur.Bu yüzden eşiyle arası bozulur. Bir başka rivayete görede: Rüyada baldız görmek aile içinde lüzumsuz dedikodu neticesi huzursuzluk olacagına işaret eder.

BALIK:Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle. Canlı ve taze balık bakire kadınla. Suda balık avlamak sevinçli haberle,taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir.Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha.

         Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına. Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya.Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye,tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete,Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala olarak yorumlanır.

BALKON:Rüya sahibinin arkadaş ya da akrabalardan kötü haber alacağının da işaretidir. Balkonda durmak veya balkon görmek, ayrılığın habercisidir.Bu rüyayı gören kişi genelde sevgilisinden ayrılır.

        Rüyada balkon görmek veya balkonda durmak ayrılığa işarettir. Bu rüyayı gören kişi genelde sevgilisinden ayrılır.ek başına balkonda durmak, kişinin yaptığı yararlı işlerden dolayı huzur duyduğuna işarettir.Kalabalıkla balkonda durmak ise sevindirici işbirliğidir.

BASTON:Değnekle yürümek sözü dinlenir olmaya. Elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlıktır. Asanın kırılması görevden azledilmeye, Baston görmek itimat edilir kimseye. Elindeki bastonla bir yere vurmak oradan elde edilecek menfaate. Eli sopalı birini görmek despot bir adama delalet eder.

          Baston güç anlamına gelir. Elinde baston tutan kimse hayatta çok yükselir.

BAŞ:Rüyada görülen baş, büyük olarak tanıdıgı kimseyi kaybeder. Boynunun vuruldugunu görmek, servetinin gidecegini anlatır. Kesik başının cesedine tekrar iade edildigini görmek, kaybolan servetine veya işine yeniden kavuşacagını anlatır. Bir kesik baş ile konuşmak, hayra delalet eder. Önünden giden kesik bir başın arkasından koşan, servetin arkasından koşuyor demektir. Eger kaçan başa yetişirse servete kavuşur.

           Asil başından başka diger bir başa daha sahip olduğunu görmek; uzun ömür, işlerinde isabet, tanınmış bir kimse ile tanışmak ve ondan yardım görmekle tefsir olunur.
 

BAŞAK:Rüyada bir tarlada bugday veya Arpa başagı görmek, hayırlı bir evlada sahip olacagınıza işarettir. Tarlada başakları demet haline getirmek, çocuklarınızdan bir veya bir kaçının askerlik veya evlenme işleriyle uğraştıgınıza yorumlanır. Tarladan başak toplayarak bir araca yüklediginizi görmek, çocuklarınızdan birisinin askerlik, evlenme veya memuriyet sebebiyle evden ayrılacagına işarettir. Rüyada başak görmek, hayra işaret eder. Eger evladınız veya torununuz yoksa, hayırlı bir evlada ve toruna kavuşacagmıza işarettir.

        Rüyada başak görmek uzun ömre ve torun sahibi olmaya delâlet eder.Rüyada başak topladığını görmek, bir miras peşinde koşmaya işarettir.
Buğday veya arpa başağı görmek ise, hayırlı bir evlât ile tabir olunur.

BAŞÖRTÜSÜ:Rüyada görülen başörtüsü,rüyada başörtü görmek İffetli kadına, uzun ömürlü kız çocuğuna. Temiz ve yeni başörtüsü varlıklı ve iyi kocaya, eski ve yamalı başörtüsü yoksul kocaya. Başörtüsünün herkesin içinde açılması hata işlemeye,başörtüsünün uçması eşten ayrılmaya, onun geri gelmesi ayrıldığı kocannın ona geri dönmesine delalet eder.

         Rüyasında başına bir başörtüsü, takan kız hemen evlenir. Yeşil eşarp, mutlu bir aşk evliliği, kırmızı, beyaz, siyah baş örtüleri anı evlilik anlamına gelir. Mor eşarp tanınmış önemli bir evliliktır. Ancak gri, bej ve rengi güzel olmayanlar ise evliliğin mutluluk getirmeyeceğini bildirir.
 

BATAKLIK:Rüyada bataklık görmek, Bir kimsenin rüyada kendisini bataklıkta görmesi, betbahtlık alâmetidir ve birçok güçlüklerin gelmesi muhtemeldir.

        Rüyada bataklık içinde çırpındığını görmek, ihtiyarlık demlerinde rahat etmeye işarettir. Çünkü dünya da bir bataktır. Gençlikte kazanan, ihtiyarlıkta rahat eder.

BAYILMAK:Rüyada görülen bayılmak,bir taraftan kötü bir haber alarak kederli ve sıkıntılı günler yaşayacağınıza, bayıldıktan sonra tekrar ayıldığınızı görmek, tesiri altında ezildiğiniz bir sıkıntıdan pek yakında kurtulacağınıza işarettir.Aile içinde hastalığın, üzücü haberler alacağınızın işaretidir. Sıhhatinize dikkat etmeli ve yaşam şeklinizi değiştirmelisiniz. 

BAYKUŞ:Rüyada görülen baykuş,yakında bir ölü haberi alacağınızı ya da uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haber alacağınızı anlatır.Rüyada baykuş görmek, keder ve acılarınızın artacağına veya zina ve fuhuş yoluna sapacağınıza yorumlanır.Rüyada öten bir baykuş görmek, bazı insanların sizi kıskandığını ve arkanızdan kötü konuştuğunu belirtir.

Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarı elde edeceksiniz demektir. Ağaçta duran bir baykuş düşman sahibi olduğunuz anlamındadır.

       Bir baykuş öldürdüğünüzü görmek, sapmış olduğunuz eğri yoldan ayrılarak tekrar hak yola döneceğinize, baykuş sesi işitmek kötü yollara sapmak meylinizin gittikçe artacağına, evinizin damında bir baykuş görmek, evinizde bir hastalık çıkacağına delil sayılır.

BAYRAK:Rüyada görülen bayrak,Şeref, iyi hal, yücelik ve izzettir.Rüyada kendi bayrağınızı görmek, erkek için şeref ve itibarının artacağına. Kadın için, vefakâr bir kocaya nail olacağına, bayrağınızı bir top arabasına çekilmiş görmek, çok heyecanlı ve mesut günler yaşayacağınıza yorumlanır.

         Elinde bayrak taşımak şeref ve makamla, elindeki bayrağı düşürmek makamını yitirmekle, Bayrak görmek doğru yolu bulmaya delalet eder.Tamamen kırmızı renkli bir bayrak görmek, bir ihtilâl hareketinin başlangıcına veya şehrinizde yangın çıkacağına, siyah renkli bir bayrak görmek, bir ölünün arkasından pek çok gözyaşı dökeceğinize, beyaz bayrak görmek, evlerinizin eski parlak günlerini hatırlayarak kendinize bundan bir ders payı çıkaracağınıza işaret eder.

 BEBEK:Rüyada görülen bebek,Bebek haberdir. Eğer bebek güzelse iyi bir haberdir. Çirkin, cılız, sıska bir bebek kötü haber veya dedikodudur.Rüyada yeni doğmuş bebek görmek, sıkıntılı bir dönem geçirileceği ama bu sıkıntılı günlerin sonunda iyi günlerin geleceğine işarettir.Rüyada erkek çocuk görmek müjdeye delalet eder.Rüyada küçük bir oğlan çocuğunu sırtına yüklendiğini gören kimse, üzüntüye düşer veya hastalanır.Rüyada kız çocuğu görmek, bolluğa, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa delâlet eder.

        Rüyada henüz meme emen kız çocuğu görmek, övülmeye şayan ve kendisinden iyilik ümide edilen hayırlı bir şeye delâlet eder.Küçük kız çocuğu, onu gören kimse için, dünyalığa delâlet eder.Uyuyan bir bebek aşkta muvaffak olacağınıza ve bir yatırımdan iyi para kazanacağınıza işarettir.

 BEKÇİ:Rüyada görülen bekçi,Gece bekçisi, sabah ve yatsı namazlarını ihmal eden kimseyi uyaran biri ile Bekçinin birini kovalaması nefsiyle mücadele eden insanın aklı ve ruhu ile tabir olur.Mal stoklanan ambar bekçisi zikir ve ilim meclisleriyle, Bağ ve bostan bekçisi nimetin şükrünü eda etmekle tabir edilir.

     Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir.Rüyasında bekçi gören kişi, insanı koruyan, güçlü biri olacaktır. Boylu poslu, temiz giyimli bir bekçi ise büyük yardımda bulunacak eşsiz bir dosttur.

 BESMELE:Rüyada görülen besmele,Rüyada Bismillahirrahmanirrahim okunduğunu veya söylendiğini görmek, Allah (CC) tarafından malinin artacağına, rızkında bereket hâsıl olacağına, duasının kabul edileceğine delalet eder.

        Rüyasında besmele-i şerifi birkaç kere okuyan veya dinleyen Allah (CC) katında makbul, dünya ve ahret de övülen ve halk arasında saygın ve sözü geçen bir adam olur.Rüyada Kurban-ı Kerim okumak üzere Eûzü Besmele çektiğinizi görmek, din işlerine sıkı sıkıya bağlanarak kendinizi Allah daha yakın hissedeceğinize delalet eder.Bir insanın rüyada Besmeleyi güzel bir hat ile yazılmış görmesi, ilme, hidayete ve Besmele'nin bereketi ile bol rızka delalet eder

 BEŞİK:Rüyada görülen beşik,bir taraftan hayırlı bir mirasa konacağınıza, bekârlar için, hayırlı bir evlenmeye, hapisler için, hürriyetlerine kavuşacaklarına işarettir.Bazı muabbirler beşik görmeyi üzüntü ve kedere, kavgaya, gözyaşı dökmeye ve ölüme işaret saymışlarsa da çoğu muabbirler iyiye yorumlamışlardır. Çünkü beşik küçük çocukların çığlık attığı bir şeydir.Denilmiştir ki: Rüyada beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırdır. Zevceye, evlada delalet eder

      Beşiğin içinde güzel bir bebeğin yatıyorsa bu, zenginliğe ve şansa yorumlanır.Bazı tabirciler, bu rüya rahatlığa, erkek çocuğa, şefkatli bir kadına ve küçük çocuğa işaret eder.

BIÇAK:Rüyada görülen bıçak,Kasap bıçağı, kasaba; asker bıçağı da, güç ve hizmete işaret eder. Bıçak, delildir.Bazı tabirciler, bıçak gören kimse, kendi hizmetçisi ve adamıyla kuvvet ve mala nail olur, dediler.Bıçağı yuttuğunu gören kimse, oğlunun malım yer.Rüyada görülen bıçak, hamile hanımı olan kimse için erkek çocuktur.

      Mahkemede bulunan kimse, rüyada elinde bir bıçağın olduğunu görse, düşmanına galip gelir ve delil getirmekle davasını isnat eder.Çünkü bıçak, düşmanı defeden silah aleti erindendir. Kendisinden başka silah olmayan bir adam, kendisine bıçak verildiğini görse, bir çocuk yahut erkek kardeş sahibi olur.

 BİLEZİK:Rüyada görülen bilezik,elinizin darda olduğuna ve bu durumunuzu uzun zaman düzeltemeyeceğinize işarettir.

Altın veya gümüşten yapılmış birçok bilezik görmek, iyiliksever ve dini inançları sağlam bir kimse olduğunuza, bileğinize altın bir bilezik taktığınızı görmek, işlerinizin iyi gideceğine ve mevkiinizin yükseleceğine yorumlanır.

Ebu Sait el-Vaiz'e göre; Rüyada kollarında altın bilezik olduğunu görmek, mirasa konacağına ve bir rivayete göre ibadetinin devam edeceğine delalet eder. Kollarına altın bilezik taktiğini ve bunların büyük geldiğini gören, keder ve sıkıntıya düşer.

BİNA:Rüyada görülen bina,Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatınız olacak demektir. Yolculuklara çıkacak, mutlu bir yaşam süreceksiniz. Hasarlı bir bina, sağlığın bozulacağına işarettir.Binanın yanması hakkınızda kötülük düşünenleri alt edeceğinize, binada çalışanlar görmek karı koca arasında sorunlar çıkacağına ve ayrılığa kadar gideceğine işarettir.

       Rüyada yeni yapılmış bir bina görmek, girişeceğiniz her işten çok kâr ve fayda sağlayacağınıza ve ne muradınız varsa hepsinin husul bulacağına, yeniden bir bina inşa ettirdiğinizi görmek, geçim durumunuzun ferahlayacağına ve borçlarınızı ödemek imkânına kavuşacağınıza yorumlanır.

BİT:Rüyada görülen bit,bit temiz çamaşırda ise, işinizde veya memuriyetinizde bir derece terfi edip yükseleceğinize ve bir taraftan ümit ettiğiniz parayı elde edeceğinize yorumlanır.Kirli çamaşırda görülen bit, borcunuzun, ödeyemeyeceğiniz bir seviyeyi bulacağına ve bu halin size korkulu dakikalar geçirteceğine, çamaşırlarınızda bir sürü bit gezdiğini görmek, kötü huylu kimseler arasına düşerek seviyenizi kaybedeceğinize işaret eder.

       Rüyada bit öldürmek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve kötülük anlamına gelir.

BOĞULMAK:Rüyada görülen boğulmak,Suda boğulmak bidat işleyerek yahut günah ve isyan sonucu azap olunmaya delalet eder. Buya batıp tekrar çıkmak ve akabinde tekrar suya batmak dünya işlerine dalmaya, Suya atlama yahut düşmek suretiyle giren ve boğulmadan çıktığını gören kimse yaşadığı hayattan ders alarak kulluğa yönelir.

          Sudan kurtulan kimsenin üzerinde yeşil elbise olması ilim ve takvaya, Denizin derinliğinde boğulmak yönetimden gelecek haksızlığa, İnançsız birinin denizde boğulması iman etmesine, Berrak ve temiz suda boğulmak hayırlı ve çok mala erişmeye, Bulanık suda boğulmak hak ile batılı birbirine karıştırmaya ve üzüntüye delalet eder.

BOMBA:Rüyada görülen bomba,sizi gafil avlamak isteyen düşmanlarınızın kazdıkları kuyuya kendilerinin düşeceklerine, bomba patladığını görmek, para ve mal kaybına uğrayacağınıza yorumlanır. Boş yere para harcayıp sonra bunun sıkıntısı çekmek anlamına gelir. Bombayı patlamış görmek fakirliğe ve işlerin bozulmasına işarettir.Bir yere bomba attığınızı görmek, bir müşkülünüzün halli hususunda yakınlarınızdan büyük yardımlar göreceğinize ve saygınlığın artmasına işaret sayılır.

       El bombası bir sır yüzünden aile içinde kavgalara işarettir. Büyük bir bomba görmek işlerini birinin emri altında yönetmeye habercidir. Bomba satmak zenginlik içinde bir yaşama işarettir.

BOSTAN:Rüyada görülen bostan,rüya sahibinin nişanlanmasına veya evlenmesine ve arzularının gerçekleşmesine işarettir. Eğer rüya sahibi evli ise, o zaman hayırlı bir evlada sahip olacağına işarettir. Bu husustaki arzu ve emelleriniz yakın bir gelecekte tahakkuk edecek demektir.

      Bir bostana bir fidan diktiğinizi görmek, hayırlı bir evlâdınız olacağına, bostan suladığınızı görmek, maddi durumunuzun gittikçe düzeleceğine ve sosyal mevkiinizin de yükseleceğine yorulur.Rüyada bostan suladığım gören kimsenin mevki ve rütbesinin yükseleceğine, mali durumunun düzeleceğine veya yasak ilişkiye girmek anlamına gelir. Bostanım kurumuş görse, o kimse rüyayı görenin hanımına hainlik eder. Yapraklan dökülmüş ve sararmış bir bostana girdiğini gören kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

BOŞANMA:Rüyada görülen boşanma,evliliğinizde bazı sıkıntılar olduğu anlamına gelir. Bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız demektir. Evli bir erkeğin rüyasında karısını boşadığını görmesi; ikisinden birisinin ölümüne, evli kadın aynı rüyayı görmüşse; karı koca arasına giren bir kişinin tartışmalara sebep olacağına işarettir.

BOY ABDESTİ:Rüyada görülen boy abdesti,sıkıntılardan, kederlerden, hastalıklardan kurtulmaya, hayır ve iyiliğe, Rüyada abdesti tamamlayamamak ise, sıkıntıların bir süre daha devam edeceğine işaret eder.

Abdest almak için su bulamamak, girişilecek işin zorluğuna işarettir. Rüyada sudan başka bir şeyle abdest almak, borçlanacağınıza, abdest suyunu içmek ise borçtan kurtulmaya ve hayırlı bir işe girişeceğinize işaret eder.

Rüyada, boy abdesti almak, abdest alıp namaza durmak, sıkıntılardan kurtulup huzura ve rahata ermeye işaret eder. Abdestini tamamlayamadığını gören kimse, istediği ve çalıştığı isi tamamlayamaz diye yorumlanır.

 BOYNUZ:Rüyada görülen boynuz,Kişinin boynuzu olduğunu görmesi güç ve kuvvettir. Devlet başkanlarının iki boynuzu olduğunu görmek doğu ve batıya uyanacak olan saltanattır. Vahşi hayvan boynuzu olduğunu görmek zulmetmeye, Evcil hayvan boynuzu olduğunu görmek kahır ve üzüntüye delalet eder.

         Arkadaşınızla problemleriniz olacak ve yollarınızı ayıracaksınız.Kesik boynuz bir zorlukla karşılaşacaksınız demektir. Para kaybedeceğiniz anlamına da gelir.Kendinizi boynuzlu görmek maddi ve manevi olarak çok iyi durumda olmanız sizi tanıyanların kıskançlığına neden olduğu anlamına gelir.

BURUÇ SURESİ:Rüyada görülen buruç suresi,Buruç süresini rüyasinda okuyan veya okuyani dinleyen kisi, îbn-i Sirin'in rivayetine göre, dünyada gam ve keder sahibi olur. Sikinti çeker, hayati aci içinde geçer. Fakat ahireti güzel olur, büyük sevaba erer. ilmi çok olur. Dininde çok kuvvetlidir. Yildiz ilmini çok sever.

BÜYÜ:Rüyada görülen büyü,Çevrenizde sizi kıskananların olduğuna ve bunlardan size zarar geleceğine işarettir. Çok dikkatli olmak gereklidir.Rüyada büyü yapan bir kimse görmek, yanlış bir davranışınız yüzünden hem paranızı, hem sıhhatinizi kaybedeceğinize yorumlanır.Size büyü yapıldığını görmek, dini vazifelerinizi ihmal ettiğinizden devamlı surette huzursuzluk içinde kıvrandığınıza delildir.

BURUN:Rüyada görülen burun,Burunda görülen mükemmellik ve güzellik dünyada iyi yaşamaya. Burunda görülen noksanlık ve çirkinlik kişinin işindeki ve davranışlarındaki noksanlık ve çirkinliğe. Burundan malum olan sıvının gelmesi kadri yüce bir insandan iyilik görmeye. Burna sinek vs. girmesi sıkıntıya, burundan böyle bir şey çıkması evlad sahibi olmaya. Burnundan konuşmak nimet ve mevkinin elden gitmesine. Burundan içeri kan vs. gitmesi dünyalık gelmesine, çıkması ise mal kaybına.

            Burnun büyümesi sermaye artmasına yada makam terfiine. İki burun ev içinde meydana gelecek tartışmaya, evin çocuğu yoksa iki çocuğa yada iki kişinin tanıklığını destekler yönde ifade vermeye.Burun uçunun kesilmesi ayıplanacak bir iş yapmaya, hastanın burun ucunun kesilmesi onun ölümüne. Burna kötü bir şey kaçması kişinin öfke ve gazabını yenmesine. Tanınmayan burun beklenmedik bir haber almaya delalet eder.
 

( 1789 ) kez okundu     -     28.05.2014   asmo68 ekledi     Tweetle    Paylaş 
Rüya tabirleri,b ile ilgili tabirler,Rüyada görülen burun,Rüyada görülen büyü,Rüyada görülen buruç suresi,Rüyada görülen boy abdesti,Rüyada görülen boşanma,Rüyada görülen boy abdesti,Rüyada görülen baba,Rüyada Bakara süresini okuyan,Bal yediğinizi görmek,Bal arısı görmek,
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (35.172.233.2) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 8
 Bugün : 585
 Toplam : 2291496
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


8