İnsanların hesaba çekilmeleri yaklaştı. Halbuki onlar gaflet içinde yüz çevirmekteler. - Enbiya-1
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Kitap Okuma Alışkanlığı İçin Bunlara Önem Verin

Kitap Okuma Alışkanlığı İçin Bunlara Önem Verin
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Evinizdeki eşyalar günlük yaşamınız hakkında ipuçları taşır. Televizyonun hemen yakınında duran film arşivinizden sinemaya olan ilginizi, duvarlarınızdaki tablolardan sanatsal yönünüzü fark edebiliriz. Peki, henüz bir kitaplığınız yok mu? O zaman ilk işiniz evinizde yeni kitaplığınız için bir yer ayarlamak olmalı. Siz okudukça büyüyecek olan kitaplığınız yetişmekte olan çocuklarınız için de iyi bir yatırım sayılır.

Bir kitabı hiç ilgi duymadığınız halde çok satanlar listesinde olduğu için okumak zorunda hissetmeyin. Kitap okumayı zorunluluklarla sıkıcı hale getirmektense kendi beğenilerinizi esas alarak seçtiğiniz kitaplarla keyifli hale getirin.

Yeni bir kitap satın almak için okumakta olduğunuz kitabın bitmesini beklemeyin. Sırada neden bahsettiğini merak ettiğiniz kitapların olması elinizdekini kısa zamanda bitirme konusunda teşvik edici olabilir. Bunun için tek seferde çok kitap alıp, kitap alışverişini aralıklı dönemlerde gerçekleştirebilirsiniz.

Kitap okumayı seven arkadaşlarınız varsa kimden ödünç kitap alacağınızla ilgili sorun da ortadan kalkar. Yalnız kitaplarla arası iyi olan insanların onları ödünç vermede biraz cimri olabileceğini göz ardı etmeyin. Kitaplarına iyi bakmak ve belli bir tarihte geri vermek koşuluyla arkadaşlarınızı kitaplarını sizinle paylaşmaya ikna edebilirsiniz. Aynı zamanda onlardan sizin için bir seçki oluşturmalarını da rica edebilirsiniz.

Her yıl yüzlerce yeni kitap yayınlanıyor. Hepsini okumak için kimsenin zamanı yok. Öyleyse ruh ve fikir dünyanızı zenginleştirecek iyi eserlere öncelik verin. Bunun için öneri almayı ihmal etmeyin.

İnternette okudukları hakkında tartışan, fikir alışverişinde bulunan üyelerin yer aldığı sanal gruplara katılmanız kitap okuma alışkanlığı edinmenize yardımcı olur. Ya da hanımlar çay toplantılarını okuma toplantılarına dönüştürerek bu işi devamlı ve keyifli bir hale getirebilirler.

Televizyon kumandasının hemen yanına kendiniz ve çocuklarınız için kitaplar, dergiler koyun. Büyük ihtimalle bir süre sonra sadece can sıkıntısından bir şeyler izlemeye karar verdiğinizde kitap okumayı tercih eder hale geleceksiniz.

Semerkan Aile Dergisi Sayı:63

( 3736 ) kez okundu     -     08.02.2013   mstfkarsli ekledi     Tweetle    Paylaş 
Kitap Okuma Alışkanlığı İçin Bunlara Önem Verin, kitap okumak, kitap okuma alışkanlığı, kitap alışkanlığı kazanımı, kitap okumak için öneriler
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.226.97.214) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 2
 Bugün : 118
 Toplam : 2275404
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


2