Yazıklar olsun, size de; Allah’ı bırakıp tapmakta olduklarınıza da! Hâlâ aklınızı başınıza almayacak mısınız? - Enbiya-67
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Vücudunuzu Kışa Hazırlayın

Vücudunuzu Kışa Hazırlayın
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yaşanan mevsimsel değişiklik, insan vücudu üzerinde farklı bir takım etkiler bırakırken, doğal bitkilerin yardımıyla vücudun hem mevsimsel değişikliğine alışmasını hem de kış mevsimine hazırlanmasını sağlamak mümkün.

Başkentte 1984'den beri aktarlık yapan Muharrem Utku, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yorgunluk ve halsizlik şikayetiyle birçok insanın kendilerine başvurduğunu söyledi.

Yorgunluk ve halsizliğe karşı kırmızı ginsengin kullanılmasını tavsiye ettiklerini ifade eden Utku, ''Ginseng vücut direncini arttırır ve vücuda canlılık verir. Çin ve Amerika'da yetiştirilenler var ama en iyisi Güney Kore'de yetiştirilen kırmızı ginsengdir. Sonbahar aylarında kullanılabilecek en iyi ürün, ginsengdir'' diye konuştu.

Yorgunluk şikayetiyle gelenlere, her gün bir kaşık B vitamini açısından zengin arı polenini tüketmelerini önerdikleri belirten Utku, ''Arı poleni yorgunluk için birebirdir. Arının ürettiği her şey vücudumuz için faydalıdır. Arı poleni her gün bir kaşık tüketilebilinir hiç bir zararı yok'' dedi.

Mevsim geçişlerinde havlıcan, zencefil, tarçın, zerdeçal, karanfil tüketilmesinin son derece faydalı olacağını ifade eden Utku, doğal antibiyotik olan propolisin de kullanılabileceğini söyledi. Utku, ''Propolisi, arı kışın hastalıklardan korunmak için yani kendini kışa hazırlamak için üretir. Biz bu ürettiği propolisin fazlasını alarak kullanırız'' şeklinde konuştu.

Utku, multivitaminler ve antioksidan özelliği bulunan üzüm çekirdeğinin de kullanılabileceğini ifade etti.

IHLAMUR OLMAZSA OLMAZ

Başkentte 20 yıldır şifalı bitkisel ürünler satan Numan Aktaş da mevsim geçişlerinde hastalanmamak için ıhlamurun mutlaka tüketilmesi gerektiğini söyledi.

''Ihlamur vücut direncini artırıyor. Her gün mutlaka bir bardak ıhlamur tüketilmeli'' diyen Aktaş, bağışıklık sistemini güçlendiren ekinezya ile kuşburnunu ve doğal antibiyotik olarak nitelediği propolisinin kullanılabileceğini belirtti.

Aktaş, kestane balı, zencefil, zerdeçal, havlıcan, ayva yaprağı, hatmin çiçeği ve ebe gümecininde tüketilmesi önerisinde bulundu.

SAÇI DÖKÜLEN AKTARA KOŞUYOR

Son dönemlerde aktarlara hangi şikayetlerle başvurulduğu konusunda da bilgi veren Aktaş, kadınların sadece zayıflamak ve güzellik için aktarlara gelmediğini belirtti. Aktaş, ''Kadınlar en çok iç hastalıkları ve kadın hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek ürünleri satın almak için bize geliyor'' dedi.

Aktaş, kadınlara, bu hastalıkların tedavisinde yardımcı olabilecek civan perçemi, aslan pençesi, çuha çiçeği, hatmin çiçeği ve bitki çayları önerdiklerini belirtti.

Erkeklerin ise daha çok saç dökülmesinin önüne geçmek için aktarlara başvurduklarını ifade eden Aktaş, erkeklere de saç dökülmesini engelleyici saç bakım yağları tavsiye ettiklerini söyledi.

 

AA - Haber7

( 2462 ) kez okundu     -     10.10.2011   mstfkarsli ekledi     Tweetle    Paylaş 
kışa hazırlık, vücudun kışa hazırlığı, mevsim değişikliğine karşı tedbirler, hastalıklara tedbirler, kışa tedbirler
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.235.172.213) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 3
 Bugün : 149
 Toplam : 2252981
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


3