Sizin yaratılışınızda ve Allah'ın (yeryüzüne) yaydığı her bir canlıda da kesin olarak inanan bir toplum için elbette nice deliller vardır. - Câsiye, 45/4
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Samsung'dan Güneş Enerjili Netbook

Samsung'dan Güneş Enerjili Netbook
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Samsung, bugün yaptığı açıklamada dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk 10’’ ekranlı Netbook PC modeli NC215S’i pazara sunduğunu duyurdu.

Hafif cihaz yalnızca güçlü performans ve kolay taşınabilirlik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hem çevreye duyarlı, hem de ekonomik özellikleri ile dikkat çekiyor.

İki saat süresince güneş ışığı altında kalmak Netbook’a bir saate kadar enerji sağlıyor. Netbook’taki Samsung’un SuperBright yansımayı önleyici ekranı sayesinde kullanıcılar, güneş ışığı altındayken dahi ekranda rahatça çalışabiliyor. Toplam 14.5 saat pil ömrü ve güçlü Intel® Atom™ işlemci ile Samsung NC215S sınırsız taşınabilirlik sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep yeni Netbook modeli ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Samsung çevreye duyarlı ürünlerde yenilikçi özelliklere yer vermeye büyük önem veriyor. Bu bağlamda da şirket olarak dünyanın güneş enerjisi ile çalışan ilk 10’’ ekranlı Netbook PC modelini pazara sunmaktan dolayı mutluyuz. NC215S, Samsung’un süregelen yenilikçiliğini; üstün performans, kolay taşınabilirlik ve müşteri memnuniyetine verdiği değeri, açıkça ortaya koyuyor.” dedi.

Bırakın Güneş Parlak Işıklarını PC’nizin Üzerine Yansıtsın

NC215S’in ön yüzünde entegre bir solar panel bulunuyor. Bu panel Netbook’un güneş ışığına maruz kaldığında otomatik olarak şarj olmasına olanak tanıyor. İki saat güneş enerjisiyle şarj olan Netbook ile karbon ayak izi en aza indirgeniliyor ve böylece hem çevreye duyarlı hem de maliyetlerde etkin bir kullanım sağlanıyor.

Kolay taşınabilecek şekilde tasarlanan NC215S’in PowerPlus pili bir kez tamamen şarj olduktan sonra 14.5 saate kadar dayanıyor. Bu da sürekli hareket halinde olan kullanıcılar için daha fazla özgürlük anlamına geliyor.

Samsung’un PowerPlus pili “Akıllı Şarj Teknolojisi”ni kullanıyor ve pilin ömrünü normal pillere oranla üç kat uzatıyor. Bu şekilde üç yıllık bir süre zarfında 1.000 kez şarj oluyor. Akıllı şarj teknolojisi ayrıca daha hızlı şarjı mümkün kılarak tasarruf sağlıyor ve bu yönü ile de karbon yayılımını azaltıyor.

Çevreye duyarlı özellikleri ve ergonomik tasarımından dolayı TCO sertifikasına layık görülen NC215S, optimum kullanım kolaylığı ve performans sunuyor. NC215S çevreyle ilgili katı standartlara birebir uyuyor, çok az enerji tüketiyor ve geri dönüşüm özelliği taşıyor. Bu özelliklerin yanısıra üstün görüntü kalitesi, düşük gürültü seviyesi sunuyor..

Hızlı çalışma

Samsung’un Hızlı Başlatma teknolojisi Fast Start, Netbook’un anında açılmasını mümkün kılıyor; bu şekilde kullanıcı açma düğmesine bastıktan ya da ekran kapağını açtıktan yalnızca birkaç saniye sonra Netbook çalışmaya başlayabiliyor. Yenilikçi karma bekleme modu, bekleme modunun hızlı başlatma özelliğini, hazırda bekletmenin stabilite özelliği ile biraraya getiriyor; böylece kullanıcı sistemin yeniden başlatılması için 30-60 saniye beklemek zorunda kalmıyor.

Netbook’un güneş enerjisiyle şarj olabilen piline, küçük boyutlu olmasına ve çevreye duyarlı özelliklere sahip olmasına karşın, performanstan kesinlikle ödün verilmemiş. NC215S’te güçlü, çift çekirdekli Intel Atom işlemcinin yanısıra, Intel GMA grafik işlemci yer alıyor. Bu işlemci hızlı
ve duyarlı bir deneyim ile benzersiz bir mobil bilgi- işlem performansı sunuyor. Intel Atom işlemci yüksek oranda etkin enerji kullanma özelliğine sahip. Bu özelliği de pil ömrünün daha verimli kullanılmasını ve hareket halindeyken kullanım süresini uzatmayı mümkün kılıyor. İşlemci ayrıca ideal eğlence deneyimi sunmak için Adobe Flash teknolojisi gibi YouTube tarzı multimedya web sitelerinde kullanılan video teknolojilerini ve uygulamaları destekliyor.

Beklet-ve Şarj Et USB portu, akıllı cep telefonları ve MP3 oynatıcılar gibi taşınabilir cihazları, Netbook bekleme modundayken ya da kapalıyken dahi şarj edebiliyor. Eğer pil bitmişse bile NC215S güneş enerjisi ile şarj olurken bu tür cihazları şarj etmeye devam edebiliyor.

Kolay Kullanım

Samsung’un SuperBright, yansıma yapmayan ekranı sayesinde NC215S Netbook, hangi koşullar altında olunursa olunsun berrak ve net görüntü sunuyor. Rakiplerine oranla %50 daha yüksek olan cihazın 300nit parlaklık oranı, renklerin daha canlı, metinlerin de çok daha net görümesini sağlıyor. Yansıma önleyici teknoloji sayesinde kullanıcılar gözleri yorulmadan çok daha uzun süre çalışabiliyor.

Ekonomik ve çevreye duyarlı özelliklere sahip olmasına karşın NC215S ekran boyutundan ödün vermeden şık ve hafif olma özelliğini de taşıyor. 10.1 ‘’ boyutundaki ince ekran, görüntüleme deneyimini zenginleştiriyor ve küçük ebadı sayesinde de rahatça taşınabiliyor. Klavyedeki tuşlar arasındaki ideal mesafe sayesinde kullanıcılar daha az hatayla, daha hızlı yazabiliyor ve bileklerini daha az zorluyor. Ayrıca tuşlar arasında kir de birikmediğinden çok daha hijyenik bir ortam sağlanmış oluyor.

En talepkar mobil kullanıcılara dahi hitap edecek şekilde tasarlanan NC215S yalnızca 1.32 kg. ağırlığında ve rahatça her yere taşınıyor. Sık seyahat edenler ve seyahat halindeyken de sıklıkla bilgisayar kullananlar için Netbook’un Samsung Duracase yüzeyi, çiziklere karşı dayanıklılık sunuyor ve günlük olağan kullanımın neden olabileceği aşınma ve eskimeye karşı koruma sağlayarak, Netbook’un dış yüzeyinin yeni kalmasına yardımcı oluyor.

Samsung NC215S Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulacak.


http://www.haber7.com/haber/20110604/Samsungdan-gunes-enerjili-netbook.php

( 2062 ) kez okundu     -     08.06.2011   mstfkarsli ekledi     Tweetle    Paylaş 
samsung, güneş enerjili bilgisayar, güneş, enerjisi, güneş enerjisi ile çalışan bilgisayar, güneş enerjili netbook, güneş enerjisi ile çalışan netbook, samsung güneş enerjisi ile çalışan netbook, nc215s, samsung nc215s
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.233.219.101) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 17
 Bugün : 196
 Toplam : 2169550
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


17