Allah'ım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle. - İbn Mâce, "Edeb", 57
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Küçük Yatak Odasını Ferahlatmak için 8 İpucu

Küçük Yatak Odasını Ferahlatmak için 8 İpucu
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Herkes sevdiği eşyaları istediği gibi yerleştirebileceği büyük bir yatak odasının olmasını ister. Fakat çoğunluk küçük odalarla yetinmek zorundadır. Siz de yatak odanız için eşyaların üst üste olmasından başka çareniz kalmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Geniş odaları dekore etmek kadar keyifli ve kolay olmasa da, işte küçük bir yatak odası için pratik çözüm önerilerimiz:

1. Odanın ölçülerini, pencerenin ve kapının konumunu tespit ettikten sonra ihtiyacınız olan mobilyaların listesini yapın ve kağıt üzerinde mobilya yerleşimi hakkında fikir üretin. Listede eleme yapmanız gerekiyorsa, aslı ile aynı işi görecek alternatiflere yönelin. Boy aynası yerine dolap kapağına yapıştırılan ayna ya da dilsiz uşak yerine kapı arkasına yerleştirilen askı gibi…

2. Senelerdir “Belki lazım olur” diye sakladığınız fakat hiçbir zaman kullanmadığınız irili ufaklı eşyalara bir an önce veda etmelisiniz. Belki de ayrı bir çamaşır dolabı almak yerine kullanmadığınız eşyalardan boşalan dolabı bu işe tahsis edersiniz.

3. Yatağın iki yanına yerleştirilen komodinlerin su, kitap, gece lambası gibi ihtiyaçlar için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Fakat küçük bir odada yerden tasarruf etmek gayesiyle başka estetik çözümler aramak zorundasınız. Duvara ferforje bir ayakla monte edeceğiniz ahşap ya da mermer bir panel komodini aratmayacaktır.

4. Çoğumuz yatak odasını fazla yastık ve yorganlar için saklama alanı olarak da kullanırız. Bu durumda Japon stili altı çekmeceli yer yatakları depolama bakımından fonksiyonel, estetik ve sıra dışı bir tercih olabilir. “Yüksek yataktan vazgeçmem” diyorsanız sandıklı karyolalar bir diğer alternatif.

5. Duvar yüksekliği ve odadaki ölü alanlardan azami derecede faydalanmak için hazır mobilyalar yerine kişiye özel tasarımlara yönelin. Pek çok mobilya mağazası beğendiğimiz ürünü bize özel ölçü ve düzenlemelerle yeniden üretebiliyor.

6. Küçük bir odayı cansız ışıklarla daha da daraltmak istemezsiniz! Aydınlatma araçlarının odanın boyutuyla uyumlu ve ışığı iyi yansıtacak türden olmasına özen gösterin. Komodin kullanmayacaksanız duvar aplikleri masa lambasının yerini tutabilir.

7. Ağır kumaştan, yerleri süpüren perdeler mi? Küçük bir yatak odası için stor, katlamalı ya da boyu kısa tutulmuş dikey perde kulağa daha hoş geliyor. Başlık ve fonlar da gözü yormasa iyi olur.

8. Duvarları açık renge boyamak odanın ferah görünmesi için iyi bir seçim olur. Mobilyaların fazla koyu renkli olmaması, perde-yatak örtüsü gibi aksesuarların ferahlık duygusuna katkıda bulunması da odayı olduğundan geniş göstermek için başvurulabilecek hilelerden.


Semerkand Aile Dergisi

( 5116 ) kez okundu     -     12.05.2011   mstfkarsli ekledi     Tweetle    Paylaş 
yatak, odası, küçük yatak odası, küçük yatak odası nasıl düzenlenir, yatak odası için ipucu, odayı nasıl genişletirim, oda nasıl ferahlar, yatak odası nasıl ferahlar
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.204.175.38) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 2
 Bugün : 67
 Toplam : 2079869
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


2