Allah'ım! Günahlarımın küçüğünü büyüğünü, öncesini sonunu, açığını ve gizlisini, hepsini bağışla. - Müslim, "Salât", 216
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Kablosuz Monitör de Hayatımıza Girdi

Kablosuz Monitör de Hayatımıza Girdi
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Kablosuz teknolojiler hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Fujitsu kablosuz teknolojilerin kullanımına yeni bir boyut getirecek kablosuz monitörü duyurdu.

Fujitsu, dünyanın ilk kablosuz monitörünü Hannover, Almanya'da gerçekleşen CeBIT fuarında ilk kez gösterdi. Tasarım ve geliştirme çalışmaları halen devam eden Fujitsu, SUPA (Smart Universal Power Access - Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojili kurumsal kablosuz modellerin üretimine önümüzdeki yıl başlamayı hedefliyor.

Fujitsu'nun hem elektriğini, hem de sinyalini kablosuz bir şekilde alabilen "Koy, Çalıştır" kablosuz ekranı, maliyet unsuruna dikkat edilirse kurumlara elbetteki sayısız avantaj sağlayacak.

Ekran rahat taşınabildiği gibi, kablo karmaşasına son vererek daha temiz bir iş ortamı sunacak. Ayrıca basit veri transferi özelliği sayesinde de kurum maliyetlerini azaltabilir.

NE ELEKTRİK NE VERİ

Kablosuz güç teknolojisi, Almanya Ekonomik İlişkiler Bakanlığı tarafından desteklenen bir araştırma projesi ve Avrupa'nın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşu The Fraunhofer Enstitüsü tarafından geliştirildi.

Fujitsu tarafından geliştirilen ekranın ise tamamen taşınabilir ve kablosuz olmasının yanı sıra hem güç hem de ekran sinyali için de kablosuz teknoloji kullanıyor olma özelliği bulunuyor. Bu yeni teknoloji "Koy, Çalıştır" bilişimine giden yolda önemli bir basamağı temsil ediyor. "Koy, Çalıştır" bilişim sayesinde ekranların sadece bir masanın üstüne basitçe yerleştirilmesi suretiyle çalıştırılması mümkün olacak.

SUPA TEKNOLOJİSİ KULLANIYOR

22 inçlik (55.88 cm) kablosuz Fujitsu ekranlarda SUPA (Smart Universal Power Access - Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojisi kullanılıyor.

Kablosuz Ekran akıllı güç anteni sayesinde, mutfakta kullanılan endüksiyon ocaklarda veya elektrikli diş fırçası şarj ünitelerinde olduğu gibi son derece güvenli bir kullanım ortamı sunuyor. 10 metrelik bir alan içinde resimleri dizüstü veya masaüstü PC'lerden kablosuz USB üzerinden kolayca alabiliyor.

Alıntıdır...http://www.haber7.com/haber/20110306/Bunu-da-yaptilar-Kablosuz-monitor.php

( 2114 ) kez okundu     -     08.03.2011   mstfkarsli ekledi     Tweetle    Paylaş 
Fujitsu, kablosuz, monitör, wi-fi monitör, kablosuz elektrik, kablosuz veri, kablosuz monitör, Fujitsu ekran, supa, supa teknolojisi, Smart Universal Power Access, Akıllı Evrensel Güç Erişimi, teknolojisi
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (18.232.38.214) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 3
 Bugün : 309
 Toplam : 2252110
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


3