Şüphesiz iman edip salih ameller işleyen, namazı dosdoğru kılan ve zekatı verenlerin mükafatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır. - Bakara-277
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Bitkisel kürler migrene iyi geliyor

Bitkisel kürler migrene iyi geliyor
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Kadın ve erkeklerde sık rastlanan ve ağrılı bir hastalık olan Migren’e bitkisel kürler sayesinde veda edilebileceği bildirildi.

Bulantı, kusma, ışığa ve sese aşırı duyarlılık gibi belirtileri olan bu hastalığın Migrenli kişi ve ailesi için sıkıntı verici olduğunu belirten uzmanlar, Migren’in ataklar sırasında kişinin tüm faaliyetlerini tamamen durdurabileceği gibi, ataklar arasındaki dönemdede yaşam kalitesini azalttığını söyledi.

Kişilerin yaşamlarındaki olumsuz etkilere rağmen migreni olanların çoğunun tam tedavi edilemediğini aktaran uzmanlar, “Bu bazen migreni olanların tedavi şanslarının olmadığına inanmalarından ve bu konuda doktora gitmemelerinden kaynaklanıyor. Ancak daha yeni ve daha etkili tedavilerin bulunmasıyla, migreni olan pek çok kişi için yeni umutlar doğdu.

Migren atağının sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte, migreni olan çoğu kişi, belli faktörlerin migren ataklarını tetiklediğine inanır. Bu tetikleyiciler arasında stres veya stres sonrası gevşeme, çok fazla veya çok az uyku, kuvvetli ışık, hava değişiklikleri ve çikolata, peynir, kırmızı şarap, kahve ve çay gibi yiyecekler yer alır. Çoğu kadında hormonal değişiklikler veya adet dönemide migreni tetikleyebilir. Ancak ataklar başka zamanlarda da olabilir” diye konuştu.

Ağrı geldiği zaman kahvesi bol olan soğuk ve sade kahve içilebileceğini anımsatan uzmanlar, “Bir bardak kaynar suya, 4-12 gram kediotu kökü konulup 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak yemeklerden önce içilebilir. Defne tohumu toz haline getirilerek günde 5 gram balla macun yapılıp yenilebilir. Bir bardak kaynar suya, 2-3 gram kekik konup 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilebilir. Bir bardak suya 2-4 gram anason konularak 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilebilir.

Bir bardak kaynar suya 4-10 gram ufalanmış oğulotu yaprağı konularak 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilebilir. Migren noktalarına papatya yağı ile masaj yapılmalıdır. İki su bardağı kaynar su içine, birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş defne, oğulotu ve fesleğen konularak 15 dakika demlenir. Bu karışım ılık olarak günde 2-3 bardak içilir. Şeker hastalığı olmayanlar, bitki çayını 1 kaşık balla tatlandırabilir. Düzenli olararak en az 1 ay içilmeye devam edilmelidir” diye konuştu.

Alıntıdır...http://www.haber7.com/haber/20110228/Bitkisel-kurler-migrene-iyi-geliyor.php

( 2285 ) kez okundu     -     28.02.2011   zehra_zmk ekledi     Tweetle    Paylaş 
Bitkisel, kürler, migrene, iyi, geliyor, migren, tedavisinde, bitkisel, kürler
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.201.18.139) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 4
 Bugün : 123
 Toplam : 2350448
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


4