Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir. - Hz. Muhammed (sav) (Tirmizi)
 ANASAYFA   HAKKINDA   İLETİŞİM 
Haber Kaynağına Abone Ol    ARAMA  :       
Ağız Diş Sağlığı
Aile Hayatı
Anne Adaylarına
Bilişim Teknolojileri
Çocuk Gelişimi
Damak Tadı
Dinimi Yaşıyorum
Edebiyat-Şiir
Evinizi Güzelleştirin
Gök Bilim
Gözümün Nuru NAMAZ
Günlük Hayata Dair
Hayvanlar Alemi
Helal Yaşam
İlk Yardım
İslamiyet
Karış Karış Anadolu
Kıssadan Hisse
Kişisel Bakım
Kişisel Gelişim
Lokman Hekim
Örnek Şahsiyetler
Rüya Tabirleri
Sağlık
Tekrar Tekrar Oku
Türk-İslam Tarihi

Gov Uzantılı Sitenizin Olmasını İster misiniz?

Gov Uzantılı Sitenizin Olmasını İster misiniz?
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Sanal korsanlar dünyayı ayağa kaldıracak bir skandala el attı. Normalde sadece devletlerin satın alabildiği Gov uzantılı bir site açmak ister misiniz? İşte skandalla ilgili detaylar.

Soğuk savaş sırasında ikili ajanlar devletlere ait bilgileri ve diplomatlara sunulan hakları sunan belgeleri büyük paralar karşılığında karaborsadan satabiliyordu.

Bu kriz dönemi bittikten sonra, devletlerin bu konudaki sorunları da yavaş yavaş azalmaya başladı. Ancak günümüzde sanal korsanlar ajanları bile gölgede bırakacak skandallara imza atıyor.

Normalde sadece devlet kurumlarının satın alabildiği, Gov uzantılı adreslerden birine sahip olmak sıradan vatandaşlar için şimdiye kadar mümkün değildi.

Ancak, güvenlik firması Imperva'nın tespitlerine göre adı açıklanmayan bir hacker fiyatları 50 ve 400 dolar arasında değişen fiyatlarla internet üzerinden Gov uzantılı site adresleri satıyor.

Sanal Kriz Kapıda

Hacker'ın tek sattığı resmi uzantı sadece Gov değil, aynı zaman okulların kullanabildiği Edu uzantılı siteleri de açık artırmaya çıkarttı.

Bu uzantılara sahip olan kişiler, resmi devlet kurumu gibi bir site hazırlayıp bilgisiz vatandaşlara her türlü dolandıracak güvene sahip oluyor.

Şimdiye kadar onlarca site satan hacker Amerika ordusuna ait iki adet Gov uzantılı adres için toplamda 800 dolar kazandı.

Imperva güvenlik uzmanları sanal korsanın SQL sistemini ele geçirerek bu sızıntıyı yapabildiğini düşünüyor. Aynı sanal korsan ayrıca dünya çapındaki önemli şirket ve devlet kurumlarında çalışan kişilere ait bilgileri de internet üzerinden satışa çıkarttı.

Amerika, İtalya ve Tayvan'a ait Edu uzantılı siteler hacker'ın satış listesinde bulunuyor. Bir hacker'ın gizli gizli böyle büyük bir işi başarması ise arkasında devlet desteği olduğuyla ilgili teorileri güçlendirdi.

Alıntıdır...http://shiftdelete.net/gov-uzantili-siteleri-herkese-satti-26677.html

( 2724 ) kez okundu     -     03.02.2011   mstfkarsli ekledi     Tweetle    Paylaş 
Sanal, korsanlar, dünyayı, ayağa, kaldıracak, skandala, el attı, Normalde, sadece, devletlerin, satın, alabildiği, Gov, uzantılı, bir site açmak ister misiniz, gov uzantısı, .gov, .edu, eğitim, üniversite uzantısı
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
: <<-- Güvenlik kodu:
E-Posta
: -->>
 
E-Posta adresi Yayınlanmaz
Güvenliğiniz için ip adresiniz (34.204.175.38) kaydedilecektir.
  Yeni Makaleleri Takip etmek İstiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
   yeter ki OKU  
 Aktif ziyaretçi : 3
 Bugün : 69
 Toplam : 2079871
ZMK BİLİŞİM HİZMETLERİ       © 2010 

Site Haritası


3